Камін із коробок своїми руками: 7 покрокових інструкцій, фальш-каміни з картону (фото + відео)

7 ідей, як зробити камін зі коробок своїми руками

З каміном у будь-якій кімнаті відразу стає тепліше та затишніше. Не дивно, що про нього мріють не лише власники величезних котеджів, а й мешканці звичайних квартир. Адже вони далеко не завжди пристосовані для такого радикального рішення. Але якщо організувати повноцінний димар проблематично, то декоративні фальш-каміни ніхто не забороняв! Тим більше, що їх можна зробити своїми руками навіть із звичайної картонної коробки!

1. Камін із високим порталом

Зробити довгий камін із високим порталом, мабуть, найпростіше. Тобі знадобиться лише скрутити з листів картону дві однакові вертикальні колони потрібної висоти. Для задньої стінки – один плаский лист. І кілька листів фанери або пінопласту – для основи та верхньої кришки.

Камін із високим порталом із коробок своїми руками

2. Камін із великої коробки

Якщо у тебе є одна велика коробка приблизно 80х80 см і глибиною хоча б 15 см, з неї вийде відмінний простий камін із прямокутним порталом.Формувати починай обов’язково з центральної частини, щоб усі згини та відрізи були ідеально рівними.

Проведи центральну вертикаль і відміряй від неї прямо прямокутники, ширина яких дорівнює глибині коробки. Тоді ти зможеш просто загнути їх усередину і відразу отримати і портал, і бічні колони. Відразу зафарбуй нутрощі порталу або обклей їх шпалерами під цегляну кладку – потім буде незручно. Всі з’єднання проклеюй малярським скотчем і обов’язково – з обох боків.

Готовий камін можеш пофарбувати, обклеїти шпалерами або стельовим пінопластом, прикрасити поліуретановими деталями – на твій розсуд. Верхівку зроби з кількох з’єднаних листів картону або тонкої фанери. Якщо плануєш використовувати камін як полицю, заздалегідь установи всередину коробку ребра жорсткості – такі ж перпендикулярні вставки.

Камін з великої коробки своїми руками

3. Камін складної форми

З однієї картонної коробки можна зібрати і камін значно складнішої форми. Принцип роботи нагадує орігамі, але для цього тобі спочатку доведеться поекспериментувати зі звичайним аркушем. Наприклад, якщо коробка глибока, можна зробити скошені кути – це лише кілька додаткових згинів.

Камін складної форми зі коробок своїми руками
Камін складної форми із коробок своїми руками

4. Камін із маленьких коробок

З маленькими коробками працювати трохи складніше – потрібно їх підігнати за розмірами. Тому заздалегідь все виміряй, розчерти і для наочності спочатку збери такий камін на підлозі без клею та кріплень, як конструктор.

Коли схема дій готова, всі частини коробок склей ПВА або малярним скотчем, що відкриваються. Після цього точно так само з’єднай коробки між собою і дай клею просохнути хоча б ніч чи півдня. Для щільного товстого картону можеш використовувати механічні кріплення.

Всі стики та зазори проклей широким малярським скотчем або навіть тонкими будівельними профілями. Зверху камін можна обтягнути папером, обклеїти шпалерами або навіть просто пофарбувати під цеглу. Для цього тобі знадобиться фарба і звичайна губка для посуду, якою ти малюватимеш кладку.

Камін із маленьких коробок своїми руками
Камін із маленькихкоробок своїми руками
Камін із маленьких коробок своїми руками

5. Камін-конструктор

Навіть із покладів різномастних коробок від побутової техніки можна зробити гарний камін незвичайної форми. На допомогу прийдуть готові пінопластові заготовки та молдинги. Використовуй декор для стін та стель або пошукай спеціальні комплекти для саморобних камінів. А далі – виключно питання твоєї фантазії.

Тільки зваж, що коробки від техніки зазвичай покриті слизьким захисним шаром. По ньому складніше малювати і гірше видно креслення, тому слідкуй, щоб не було помилок. А перед обробкою використовуй ґрунтовку або вибирай фарби, які тримаються на подібних глянцевих підставах.

Камін-конструктор із коробок своїми руками

6. Кутовий камін із картону

Якщо в тебе маленька квартира, чи ти просто хочеш прикрасити чимось вільний кут – цей варіант для тебе. Головне – акуратно зняти виміри, щоб камін точно вписався у весь вільний простір, не виступав краями і ніхто про нього не спотикався.

Щоб сформувати трикутник, відріж від квадратної коробки одну з граней.Міцно та щільно проклеюй усі з’єднання, щоб вони не розійшлися під тиском. На рівній стороні проріж портал і сформуй його внутрішні стінки з листа, що залишився. Зроби щільну верхню полицю – і такий камін стане чудовою кутовою тумбочкою для світильника, вазону, ключів чи інших домашніх дрібниць.

Кутовий камін з картонних коробок своїми руками

7. Камін з круглим порталом із коробок

Створити з коробок камін із круглим порталом досить складно – потрібно зробити склепіння. Спочатку склей основу та встанови в нього смужки-ребра для жорсткості. Чим частіше смужки – тим краще фундамент витримає навантаження, не просідатиме і прогинатиметься.

Виріж із коробки задню стінку і відразу оформи її фарбою, шпалерами або пінопластовими цеглою. Так само виріж фронтальну частину каміна і розчерти арочний виріз. Внутрішності порталу викладай з окремих аркушів, акуратно згинаючи їх по ходу. Щоб усі переходи були плавними без кутів, що стирчать, проклеюй стики скотчем повністю по всьому периметру.

Для кришки використовуй картон, тонку фанеру або лист пінополістиролу невеликої товщини. Якщо склеюєш кілька листів між собою – суші їх під пресом, щоб полиця виглядала цілісною. Залишиться лише прикрасити камін – наприклад, обклеїти мокрими та м’ятими паперовими серветками, які створять цікавий рельєф.

Камін із круглим порталом із коробок своїми руками
Камін із круглим порталом із коробок своїми руками
Камін із круглим порталом із коробок своїми руками

Відео: Камін з картонних коробок – покроково