Глоксинія (65 фото) – догляд у домашніх умовах, види та їх вирощування

Глоксинія (65 фото): види та догляд у домашніх умовах

Кімнатна глоксинія нагадує суміш фіалки з дзвіночком. Це дуже красива квітка, яка стане справжньою окрасою твого підвіконня. Особливо гарні сорти з бархатистими та махровими квітами! Зараз розповімо, чим вони відрізняються і як їх доглядати!

Загальна інформація

Глоксінія відноситься до великої родини геснерієвих, до якої входять хризотеміс, колерія, геснерія та стрептокарпус. Це ефектний тропічний багаторічник, який потрапив до нас із Центральної та Південної Америки. Найчастіше у природному середовищі він зустрічається у бразильських та перуанських лісах, у горах Мексики та в Андах.

Свою незвичайну назву глоксинія отримала на честь медика та ботаніка з Ельзасу – Бенжаміна Глоксіну. Друга назва – синнінгія, і це ще одне найважливіше ім’я в історії квітництва. Вільгельм Сіннінг – садівник університету Бостона, який вивів безліч нових сортів і видів квітучих рослин, включаючи домашню гібридну глоксинію.

Загальна інформація - Глоксінія

Види глоксинії

Видів глоксинії порівняно мало – близько 25 штук у природних умовах. Але ця квітка – давній гість квартир та будинків, тому селекціонери вивели різні та яскраві та барвисті підвиди. Ось тільки вони працюють в основному з двома основними сортами.

Прекрасна глоксинія

Сорт примітний великими яскравими кольорами-дзвіночками фіолетового, рожевого та пурпурового кольорів. Рідше зустрічаються білі та блакитні пелюстки, а також підвиди з махровими пелюстками. На широких овальних пластинах листя проглядається виразний рельєфний візерунок із жилок та коротка густа галявина.

Прекрасна глоксинія - Види глоксинії