Драцена (70 фото) – види, догляд та вирощування

Драцена (70 фото): види та особливості догляду

Домашня «пальма» драцена – популярна кімнатна рослина. Вона дуже ефектна і яскрава, сама її назва походить від слова «дракон». Виростити драцену легко своїми руками, а в побуті вона невибаглива. Види більш чудово виглядають в офісах, холах або приймальнях, а маленькі та акуратні – у квартирах та будинках.

Загальна інформація

Драцена – це великий та різноманітний рід рослин, до якого входить більше сотні видів. Деякі з них чудово вживаються в кімнатах та оранжереях.

Драцени родом з Африки, а також з Мадагаскарських та Маскаренських островів. Деякі сорти виростають у Азії. Ареал проживання дуже великий – є навіть кілька американських видів з Мексики, Бразилії та Куби.

Деревоподібний стовбур – насправді вторинне потовщення стебла. Тут є трохи інший механізм: це наслідок життєдіяльності клітин на периферії. Такі самі риси спостерігаються і в деяких інших представників спаржових.

Загальна інформація - Драцена

Зовнішній вигляд рослини

Візитна картка драцени – не тільки здерев’янілий стовбур, але і її довге, загострене вузьке листя з паралельними жилками, що сходяться до кінчиків. У міру зростання рослини нижнє листя жовтіє і відмирає. Середній цикл їхнього життя – до 2 років.

Ще одна цікава особливість сімейства – коріння. Вони гладкі, прямі, незвичайного оранжевого або темного жовтого кольору.

Домашні драцени цвітуть рідко. Але якщо це трапляється, зможеш помилуватися дрібними зеленими або білими квітами. Але врахуй, що більшість видів досить неприємний запах.

Плоди драцени – це кістянки. Зав’язь формується на пухких квіткових волотях.

Зовнішній вигляд - Драцена
Зовнішній вигляд - Драцена