Деревоподібна гортензія (60 фото): сорти, догляд та вирощування

Деревоподібна гортензія: сорти, особливості догляду (60 фото)

Деревоподібна гортензія – це великі високі чагарники з пишними білими суцвіттями. Від інших видів сімейства вони відрізняються специфікою вирощування та догляду. Округлі кущі гарні на дачних ділянках, у ландшафтних композиціях та зелених огорожах. Розповідаємо, які вони бувають і у чому їх особливості!

Загальна інформація

Деревоподібна гортензія – один із видів садової гортензії, який прибув до нас зі Сходу та Сахаліну. Деякі сорти приїхали з Північної Америки і в природних умовах виростають до 3-4 м. У саду вони зазвичай ростуть лише до 1-2 м і використовуються як декоративні чагарники.

Пишний об’ємний кущ формують тонкі опушені пагони з овальним або яйцеподібним листям. Пластини великі, до 20 см, і яскраво-зеленого кольору, на фоні якого ще ефектніше виглядають білі шапки суцвіть. Довгі тонкі черешки розходяться від стебла один навпроти одного – це називається супротивне зростання.

На відміну від хуртовинної гортензії, у деревоподібної – щиткові суцвіття до 15 см розміром. Їх формують порівняно дрібні білі квіти до 1,5-2 см у діаметрі. Цвітіння дуже пишне і рясна, а триває з середини літа і до перших жовтневих холодів.

Загальна інформація - Деревоподібна гортензія

Сорти деревоподібної гортензії

У наших широтах у садівництві найчастіше зустрічаються сорти з білими квітами. Причому в процесі цвітіння колір змінюється з салатового і зеленого до білого. Деревоподібні гортензії ще називають білою кустарною гортензією, а англійці прозвали їх сніжними пагорбами.

Гортензія деревоподібна Аннабель

Один із найпопулярніших сортів примітний дуже великими кульками-суцвіттями. Вони значно більші за середнє і розростаються до 25 см, через що іноді лягають під своєю вагою. Чагарники виростають всього до 1,5 м, зате розростаються до 3 м завширшки.

Гортензія деревоподібна Аннабель