Чому не цвітуть півонії: основні причини, що робити

Чому не цвітуть півонії: основні причини, що робити

Красуню півонів люблять, присвячують їй вірші та пишуть картини. Достатньо один раз побачити розкішний пишний чагарник, щоб негайно захотіти собі такий самий. Але що робити, якщо півонії не цвітуть? Ми вже розібрали основні причини, чому так відбувається, і довідалися, як з ними боротися!

1. Місце посадки

Як і багато інших рясно квітучих рослин, півонії не люблять суцільну тінь. Якщо ситуацію не можна виправити, доведеться подумати про пересадку на сонячну, але продувну височину.

Місце посадки - Чому не цвітуть півонії

2. Глибина посадки

Півонії категорично не можна вкопувати в землю глибоко, тому що вони не переносять заглиблення на рівень нижче, ніж на 5 см від кореневої нирки. У такому разі, щоб кущ зацвів, доведеться перечекати кілька років, поки він підбереться ближче до поверхні.

Якщо посадити саджанець надто дрібно – він мерзнутиме взимку. Такі півонії обов’язково потрібно мульчувати та утеплювати до холодів.А найкраще акуратно зробити підкоп, розширити яму вглиб та дбайливо опустити квітку трохи нижче, не виймаючи повністю.

Глибина посадки - Чому не цвітуть півонії

3. Нестача живлення

Півонії не цвітимуть, якщо їм не вистачає вологи та корисних компонентів. Особливо часто це відбувається, якщо вони сусідять з деревами або іншими великими чагарниками з потужним корінням. Скоригуй режим поливу і внеси більше підживлення.

Нестача харчування - Чому не цвітуть півонії

4. Надлишок добрив

Як не дивно, дефіцит підживлення півонії переживають краще, ніж надлишок. Якщо в грунті багато азоту, кущ буде рясно нарощувати листя, але не зацвіте. Дотримуйся графіку підживлення, вибирай спеціальні мінеральні добрива та дотримуйся дозувань.

Надлишок добрив - Чому не цвітуть півонії

5.Неправильний полив

Через застій чи брак вологи півонії не можуть нормально цвісти. Полив має бути рясним, але збалансованим, особливо навесні під час формування бутонів. Замість того, щоб заливати сам кущ, поливай грунт на відстані близько 30 см, тому що саме туди розходяться всмоктуючий корінь.

Неправильний полив - Чому не цвітуть півонії

6. Зрізання бутонів

Якщо бутони сформувалися дуже рясно, їх рекомендується проріджувати. Так на квіти, що залишилися, піде набагато більше корисних компонентів, і вони будуть пишнішими. Процедура не є обов’язковою, але без неї не обійтися, якщо тобі потрібні великі верхні квіти.

Зрізання бутонів - Чому не цвітуть півонії

7. Вік

Занадто старі півонії, яким вже понад вісім років, не можуть пишно цвісти за своєю природою. У такому разі час провести профілактичне омолоджування. Розсади кущ ділянками по кілька бруньок – вони досить швидко і добре укорінюються на новому місці.

Вік - Чому не цвітуть півонії

8. Часта пересадка

Не варто пересаджувати рослини щороку, тому що їм потрібно зміцніти. Приблизноп’ять років середньостатистичний півонія нарощує основну масу, так що не потрібно його турбувати. Якщо це вже сталося, доведеться перечекати кілька сезонів, поки чагарник відновиться.

Часта пересадка - Чому не цвітуть півонії

9. Шкідники

Шкідники серйозно псують імунітет півонії та пригнічують усі внутрішні процеси. Нематоди, попелиця, бронзування – неповний перелік причин, через які півонії можуть не зацвісти. Деякі паразити взагалі відкладають личинки прямо в бутони. Тому ніколи не ігноруйте сезонну обробку і періодично оглядай посадки.

Шкідники - Чому не цвітуть півонії

10. Хвороби

Грибкові захворювання вражають не тільки листя, а й бутони півонії. Найпоширеніші з них – борошниста роса, вертицільоз та хвороба Лемуана. Обов’язково проводи сезонні обприскування, щоб запобігти проблемі, а при перших же симптомах терміново використовуй фунгіциди.

Хвороби - Чому не цвітуть півонії