Чому не цвітуть півонії: основні причини, що робити

Чому не цвітуть півонії: основні причини, що робити

Красуню півонів люблять, присвячують їй вірші та пишуть картини. Достатньо один раз побачити розкішний пишний чагарник, щоб негайно захотіти собі такий самий. Але що робити, якщо півонії не цвітуть? Ми вже розібрали основні причини, чому так відбувається, і довідалися, як з ними боротися!

1. Місце посадки

Як і багато інших рясно квітучих рослин, півонії не люблять суцільну тінь. Якщо ситуацію не можна виправити, доведеться подумати про пересадку на сонячну, але продувну височину.

Місце посадки - Чому не цвітуть півонії

2. Глибина посадки

Півонії категорично не можна вкопувати в землю глибоко, тому що вони не переносять заглиблення на рівень нижче, ніж на 5 см від кореневої нирки. У такому разі, щоб кущ зацвів, доведеться перечекати кілька років, поки він підбереться ближче до поверхні.

Якщо посадити саджанець надто дрібно – він мерзнутиме взимку. Такі півонії обов’язково потрібно мульчувати та утеплювати до холодів.А найкраще акуратно зробити підкоп, розширити яму вглиб та дбайливо опустити квітку трохи нижче, не виймаючи повністю.

Глибина посадки - Чому не цвітуть півонії

3. Нестача живлення

Півонії не цвітимуть, якщо їм не вистачає вологи та корисних компонентів. Особливо часто це відбувається, якщо вони сусідять з деревами або іншими великими чагарниками з потужним корінням. Скоригуй режим поливу і внеси більше підживлення.

Нестача харчування - Чому не цвітуть півонії

4. Надлишок добрив

Як не дивно, дефіцит підживлення півонії переживають краще, ніж надлишок. Якщо в грунті багато азоту, кущ буде рясно нарощувати листя, але не зацвіте. Дотримуйся графіку підживлення, вибирай спеціальні мінеральні добрива та дотримуйся дозувань.

Надлишок добрив - Чому не цвітуть півонії