Чим підгодувати півонії навесні для пишного цвітіння

Чим підгодувати півонії навесні для пишного цвітіння

Краса півонії змушує небайдужі серця битися частіше! Але щоб розсада була ефектною та здоровою, а цвітіння буйним та пишним – їм потрібно трохи допомогти. Розповідаємо, які добрива для цього стануть у нагоді ранньою весною!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Півонії дуже невибагливі, незважаючи на свою вишукану та делікатну красу. Якщо з ґрунтом все гаразд і кущі добре почуваються, підживлюй їх за стандартним графіком.

Півонія можуть чахнути в надто кислому або надто лужному грунті. Спробуй врятувати ситуацію додаванням вапна або деревної золи. В крайньому випадку може знадобитися пересадити кущики в новий ґрунт.

Якщо півонії жовтіють і погано ростуть, додай азотних добрив навколо кущів. Якщо бутони погано зав’язуються, використовуй калійно-фосфорні комплекси. А от якщо півонії виглядають здоровими та красивими – не потрібно робити нічого додатково. Надлишок поживних речовин для них так само шкідливий, як і їхня серйозна нестача.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - чим підгодувати півонії навесні

Найкращий час для підживлення

Щоб спланувати оптимальний графік підгодівлі – зважай, молоді в тебе півонії чи вже дорослі. У перші роки формується коренева система, тому важливо її стимулювати та заощадити. У майбутньому півонії потрібна буде більш активна та інтенсивна підтримка, особливо після восьми років. У будь-якому випадку, весняне підживлення проводиться в три етапи.

Найкращий час на підживлення півонів

Добрива для підживлення півонії

Для раннього підживлення півонії садівники переважно рекомендують органіку. Але якщо потрібна сильніша дія – вибирай мінеральні суміші. І не забувай про точкові підживлення бором, марганцем, кальцієм або залізом. Поєднуй добрива з поливом і розкладай у канавки навколо кущів сухі гранули.