Чим підгодувати півонії навесні для пишного цвітіння

Чим підгодувати півонії навесні для пишного цвітіння

Краса півонії змушує небайдужі серця битися частіше! Але щоб розсада була ефектною та здоровою, а цвітіння буйним та пишним – їм потрібно трохи допомогти. Розповідаємо, які добрива для цього стануть у нагоді ранньою весною!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Півонії дуже невибагливі, незважаючи на свою вишукану та делікатну красу. Якщо з ґрунтом все гаразд і кущі добре почуваються, підживлюй їх за стандартним графіком.

Півонія можуть чахнути в надто кислому або надто лужному грунті. Спробуй врятувати ситуацію додаванням вапна або деревної золи. В крайньому випадку може знадобитися пересадити кущики в новий ґрунт.

Якщо півонії жовтіють і погано ростуть, додай азотних добрив навколо кущів. Якщо бутони погано зав’язуються, використовуй калійно-фосфорні комплекси. А от якщо півонії виглядають здоровими та красивими – не потрібно робити нічого додатково. Надлишок поживних речовин для них так само шкідливий, як і їхня серйозна нестача.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - чим підгодувати півонії навесні

Найкращий час для підживлення

Щоб спланувати оптимальний графік підгодівлі – зважай, молоді в тебе півонії чи вже дорослі. У перші роки формується коренева система, тому важливо її стимулювати та заощадити. У майбутньому півонії потрібна буде більш активна та інтенсивна підтримка, особливо після восьми років. У будь-якому випадку, весняне підживлення проводиться в три етапи.

Найкращий час на підживлення півонів

Добрива для підживлення півонії

Для раннього підживлення півонії садівники переважно рекомендують органіку. Але якщо потрібна сильніша дія – вибирай мінеральні суміші. І не забувай про точкові підживлення бором, марганцем, кальцієм або залізом. Поєднуй добрива з поливом і розкладай у канавки навколо кущів сухі гранули.

Органічні

Перші роки свого життя молоді півонії чудово почуваються і без спеціальних добрив. Їм вистачає гарної садової землі, перемішаної з торфом, і невеликої кількості гною, що перепрів. Органіка делікатніша за впливом, тому не так впливає на молоду кореневу систему.

Щоб приготувати органічне підживлення, розведи у воді суміш із свіжого коров’яку та пташиного посліду (2:1:10), а потім дай їй відстоятися 10 днів.Наноси її в канавки для добрив на відстані 20-30 см від куща. Важливо не потрапляти на корінь або стебло, щоб не спалити.

Органічні добрива - чим підгодувати півонії навесні

Мінеральні

Для першого обприскування після зими розведи 40 г сечовини у відрі води, а для другого – додай у таку саму суміш таблетку мінерального комплексу. Для третього обприскування достатньо лише таблеток із мікроелементами.

Мінеральне підживлення можна поєднати з органічним. Для цього додай у 10-літрове відро розчину коров’яку 40 г фосфору та 20 г калію. Це гарний комплекс за пару тижнів до початку цвітіння півонії, щоб бутони були ще більшими і пишнішими.

Мінеральні добрива - чим підгодувати півонії навесні

Народні засоби

Народні засоби – м’який та делікатний спосіб підгодувати півонії навесні для пишності та краси. Використовуй їх разом з мінеральними та органічними добривами – побачиш, результат не забариться!

Підживлення півонії золою

Зола примітна антисептичними властивостями та високим вмістом калію з фосфором.Для приготування розчину змішай півтори склянки золи з цебром води, дай настоятися і процідити. Готову суміш використовуй замість води для поливу в один із заходів.

Підживка півонії золою

Підживлення дріжджами

Дріжджі – ще один класичний домашній рецепт для садових та городніх культур. Вони сприяють бурхливому цвітінню та покращують засвоєння інших потрібних речовин. Змішай 10 г сухих дріжджів і 60 г цукру, залий їх відром теплої води, а потім залиш на 2 години. Перед поливом розбав дріжджову суміш водою приблизно 1:3.

Підживлення півонії марганцівкою

Марганцівка – це додаткове джерело калію, а головне – відмінний антибактеріальний та протигрибковий засіб. Розведіть слабкий блідий розчин для поливу – і це в рази скоротить ризик появи гнилі, борошнистої роси або чорної ніжки.

Підживка півонії марганцівкою

Підживлення трав’яним настоєм

Свіжі весняні трави вже увібрали в себе масу корисних компонентів в оптимальній для півонії формі. Відмінно підійде кропива, але можеш використати все, що є на ділянці. Залий водою чверть відра трави, дай настоятися пару днів, проціди і використовуй замість звичайного поливу.

Підживлення півонії хлібом

Старий чорний хліб, що залежався, – ідеальне підживлення для улюблених півонів. Для цього поклади буханець у каструлю або таз і залий водою, щоб вона повністю її покривала. Через 12 годин розмішай суміш у відрі води та використовуй для поливу.

Підживка півонії хлібом

Чим підгодувати півонії навесні, щоб вони пишно цвіли?

Весна – найкращий час для підживлення півонії, адже квіти тільки-но прокидаються від морозів. Спочатку починається активне нарощування зеленої маси, а вже згодом – формування бутонів. Кожен етап потребує своїх заходів!

Підживлення молодих півонів

Перший рік коренева система півонії активно формується, тому вона дуже вразлива до будь-яких зовнішніх впливів. У цей час краще підійде м’яке позакореневе підживлення. Інтервал між обприскуваннями – близько 2 тижнів.

Для першого обприскування розведи 50 г карбаміду на 10-літрове відро води. До другої процедури додай квіткове мінеральне добриво, але зроби дуже слабкий розчин. До третьої – потрібні стимулятори росту та коренеутворення. А землю навколо півонії полів розчином гумату натрію у співвідношенні 5 г на відро.

Весняне підживлення молодих півонів для пишного цвітіння

Підживлення півонії старше 2 років

Щойно сніг навколо кущів почне сходити, розсип під кожним із них по 10 г азоту та 15 г калію, щоб вони змішалися з талою водою. Під час зав’язі бутонів зменшить кількість азоту та додай ще 15-20 г фосфору.Під кінець потрібно закласти ресурси на наступний рік – для цього проводиться інтенсивне фосфорно-калійне підживлення.

Весняне підживлення півонії старше 2 років

Відео: Півонії – весняний догляд та підживлення