Боді памп. Що це таке, заняття Les Mills, тренування, відео уроки, відгуки

Боді памп — що це таке? Сучасний фітнес напрям, яке підкорило серця мільйонів людей, набуло широку популярність заслужено. Кожна сучасна людина бажає мати гарне тіло, і багато хто стає на шлях здобуття саме завдяки спеціальними силових тренувань, сприятливо впливають на фізичне здоров’я і фігуру.

Одне із найпопулярніших сьогодні фітнес-напрямків — боді памп. Що це таке, ми розповімо в нашій статті

Боді-памп (Body Pump) – це методика силових тренувань у фітнесі, спеціальна аеробіка, орієнтована, у першу чергу, на спалювання жиру і підвищення мускулатури фізично підготовлених людей, проводиться у супроводі ритмічної музики.

Включає в себе вправи зі штангою, гантелями і силові вправи без спортивних снарядів, в рідкісних випадках — вправи на тренажерах. Завдяки тому, що в результаті тренувань активно спалюються жирові відкладення, техніка боді памп придбала популярність у численних програмах для схуднення.

Body pump – що це таке у фітнесі?

Займатися фітнесом – це модно, цікаво і корисно для здоров’я. В спортивні клуби йдуть ті, хто хочуть отримати незрівнянну рельєфну фігуру, хто хоче схуднути, і просто, хто прагне завжди бути у формі.

В даний час кожен фітнес-клуб прагне запропонувати клієнтам якомога більше різноманітних тренувань. Боді памп швидко виявилася на лідируючій позиції. Таке становище зумовлено тим, що це високоефективна тренування, що поєднує в собі елементи силових і аеробних навантажень.

Багато молоді люди, які прагнуть першими дізнаватися про новинки у фітнесі, повинні знати, що це таке боді памп.

Принципи програми

Основоположними принципами боді памп є:

 • Основу популярного спрямування боді памп складають силові вправи, що виконуються з допомогою штанги і гантелей.
 • Виконуються вони у швидкому, ритмічному темпі, і в супроводі запальної музики.
 • Кожній вправі відповідає свій трек.

Плюси і мінуси занять Боді памп

Як і всі фітнес-програми, боді памп має свої переваги і недоліки.

Плюси:

 • Поєднання в тренуванні силових і аеробних елементів. Тут не використовуються великі ваги, акцент зроблено на многоповторности вправ, і швидкому, ритмічному темпі.
 • Боді памп — це така тренування, що допоможе знайти індивідуальний підхід до кожного бажаючому, незалежно від типу фігури і рівня підготовки. Програми регулярно оновлюються, тому, як тільки буде освоєна одна ступінь програми, можна без праці перейти на наступну, більш складну.
 • Тренування боді памп — це не робота над проблемними зонами. Тут задіяні всі групи м’язів, що дозволяє досягти високої ефективності занять. Провідні фахівці в галузі спорту давно довели результативність такої методики.
 • Представницям прекрасної статі можна не переживати про те, що дана методика призведе до надмірного м’язового зростання. Використовуваний у програмі вага (і тривалість його фіксації) не дозволять отримати «перекаченную» фігуру.
  Програма боді памп ідеально підійде як для чоловіків, так і для жінок.

Для непідготовлених людей і при недотриманні техніки боді памп може обернутися розтягуванням зв’язок

Мінуси:

 • Досвідчені фахівці категорично не рекомендують звертатися до цієї програми тим людям, які ніколи не займалися фітнесом. Якщо займатися з мінімальним навантаженням, не буде результату, тому інструктори радять почати з більш щадних програм.
 • Боді памп має високу ступінь травмоопасності. При найменшому недотриманні техніки виконання вправ, можна отримати розтягнення зв’язок та інші пошкодження.
 • Для домашніх тренувань необхідно обов’язкова наявність додаткового обладнання.

Штанга для аеробіки Боді памп

Деякі люди соромляться, опинившись у залі поруч з накачене, натренованими людьми. Уроки боді памп принесуть впевненість у собі, тому що такі заняття мають чітку послідовність.

На першому рівні пропонується використання лише грифа штанги – це дозволить легко впоратися із завданнями тренера. Поступово завдання ускладнюються, і вага додається.

Штангу для занять боді памп краще купувати поліуретанову

Якщо у людини виникає бажання займатися і вдома, то необхідно придбати штангу. Інтернет-магазини стануть оптимальним варіантом, так як у багатьох є доставка прямо до будинку. Перед здійсненням покупки варто гарненько придивитися до тієї штанзі, яка використовується на занятті.

Бодипампы (так називають штанги для занять цієї аеробікою) зроблені з різних покриттів. Фахівці стверджують, що з усіх матеріалів поліуретан є самим надійним і довговічним.

При купівлі штанги слід звернути увагу на замки. Саме від них залежить безпека займається, так як вони відповідають за міцність утримання млинців.

Крім штанги, на заняттях потрібні гантелі і степ — платформа.

Тренування Боді памп — вправи і як їх виконувати

Заняття починається з розминки. Відбувається розігрів кожної групи м’язів тіла, починаючи з шиї, і закінчуючи ногами. Всі вправи виконуються під музику, ритм постійно змінюється. Виконуючи вправи будинку, слід уважно стежити за вказівок інструктора, намагаючись виконати все максимально точно і правильно.

Виконуючи вправи, важливо пам’ятати про правильне дихання. Якщо дихати неправильно, збільшується внутрішньочерепний тиск, з’являються болі і запаморочення.

Після розігріву починаються вправи зі штангами. Для виконання першої вправи береться гриф з невеликим обважнювачем, кладеться на плечі.

Перша вправа являє собою присідання. Важливо не поспішати, і слухати ритм музики. Підборіддя тягнеться вгору. Потім присідання переходять в випади. Коли випади закінчені, необхідно виконати розтягування, прибравши штангу.

Вся тренування складається з 8 частин, кожна частина — робота з певною групою м’язів під відповідну музику. Головною перевагою в заняттях є многоповторность і високий темп вправ.

При вправах зі штангою важливо:

 • штанги лежать не на шиї, а на 2-х точках трапеції;
 • лікті спрямована не в підлогу, а трохи назад.

Виконуючи вправи, важливо правильно розміщувати штангу

Боді памп володіє такою високою результативністю, тому що тут немає м’язової адаптації до навантажень. Як тільки відбувається «звикання», вправи змінюються, і м’язи знову працюють в інтенсивному режимі.

Кожній вправі відповідає свій музичний трек. Це допомагає налаштуватися на ритмічне виконання, і відмінно піднімає настрій.

Боді памп для схуднення. Витрата калорій

В основному жінки, які йдуть на фітнес, переслідують одну загальновідому мета – схуднути. Боді памп є відмінним помічником у цьому, але одним з важливих аспектів є правильне харчування.

Дослідники з Бразилії проводили дослід, в якому брали участь жінки, які займаються програмою боді памп, але не стежили за своїм харчуванням. У підсумку схуднути у них не вийшло.

Тренування боді памп є відмінним підмогою в придбанні бажаної фігури, але якщо поєднувати її зі збалансованим харчуванням та іншими навантаженнями.

Комбінування боді памп з іншими фізичними навантаженнями, наприклад, плаванням у басейні — збільшує ефективність тренувань

До таких навантажень відносяться:

 • плавання в басейні;
 • біг;
 • кардіотренування;
 • будь-які інші заняття в аеробному режимі.

Офіційні дані свідчать, що середньостатистична людина, що займається боді пампом, витратить на занятті 500-600 ккал. Для довідки: атлети, виконують вправи з вагами, спалюють близько 250 ккал.

Ненависні калорії будуть спалюватися і після занять під час відпочинку вдома, це досягається за рахунок активного синтезу білка під час тренувань.

Боді памп для набору ваги

У попередньому пункті йшлося про дослідження бразильських учених, які протягом певного періоду часу спостерігали за займаються в техніці боді памп. За 12 тижнів випробовувані набрали 800 г м’язової маси, що ясно свідчить про те, що, використовуючи такі тренування, можна набрати вагу.

Щоб з допомогою боді памп набрати вагу, тренування слід поєднувати з правильним харчуванням і режимом дня

Для досягнення найкращого результату, слід поєднувати боді памп:

 • з силовими тренуваннями;
 • з різними тренуваннями зі штангою, та іншими обважнювачами;
 • з правильним харчуванням і режимом дня.

Боді памп відео уроки з Ліс Міллс (Les Mills)

Основоположниками цього напряму є новозеландці Ліс і Філіп Міллс. На даний момент існує 99 унікальних програм з боді пампу, які поширені по всьому світу.

Для мають бажання займатися вдома, існують спеціально адаптовані уроки з Ліс Міллс. Вони складаються з 8 груп:

Один з уроків за методикою Ліс Міллс — базові вправи

 • базові вправи, що сприяють освоєнню техніки;
 • виконання вправ у повільному темпі;
 • нарощування темпу, додавання млинців до грифа;
 • повноцінні інтенсивні вправи;
 • задіяння всіх м’язів, число повторень досягає 800;
 • посилене тренування у швидкому темпі;
 • вправи на розтяжку;
 • робота над пресом і м’язами ніг.

Програма тренувань для чоловіків

Зазвичай заняття, де змішаний або жіночий склад, не відрізняються від тренувань чисто чоловічого складу. Змінюватися може лише вага, з яким працює група. Зазвичай на таких заняттях відбуваються:

 

 • в положенні лежачи на степі, жими міні — штанги;
 • станові тяги з прямими ногами, і підтягування штанги до живота;
 • жимові швунги;
 • присідання і випади;
 • різні вправи на прес;
 • підйоми штанги і жими на біцепс і трицепс.

Кругова тренування Боді памп

Круговий називається тренування, яка тягне за собою розвиток кожної групи м’язів. Крім цього, вона грає роль в розвитку координації, сили і витривалості.

Кругова тренування дозволяє задіяти кожну групу м’язів

На круговій тренуванні боді памп всі займаються розставлені колом. Кожному дано своє вправу і свій інвентар.

За час, відведений тренером, кожен виконує поставлені завдання.

Потім відбувається зміна позицій по колу – і так до тих пір, поки все не повернуться на свої місця.

Важливі поради для бажаючих почати займатися з Боді Памп

Перед тим, як почати тренуватися, має сенс відвідати пробне заняття, подивившись на власні очі: боді памп — що це таке.

Фахівці рекомендують дотримуватися таких моментів при виконанні занять боді памп:

 • Не варто відразу починати займатися з великими вагами, слід уникати надмірних навантажень.
 • Необхідно уважно ставитися до слів тренера, намагаючись виконати все максимально точно і правильно.
 • Вага використовуваної штанги не повинен бути занадто маленьким або занадто великим. У першому випадку не буде результату, у другому – не вийде виконати вправи точно і правильно, і зростає ризик розривів і болю в м’язах.
 • Важливо пам’ятати про регулярність тренувань. Оптимальна кількість: 3-4 рази на тиждень.

Боді памп — це такий напрям у фітнесі, яке стає на перші ряди по популярності серед спортивних людей по всьому світу. Музичний супровід дає необхідний емоційний і ритмічний фон занять, поєднання силових і аеробних навантажень надає відмінний результат для створення красивого тіла.

 

Боді памп — що це таке:

Боді памп від Ліс Міллс: