Бізіборд своїми руками для хлопчика: 7 ідей як зробити, покрокові фото та відео

Бізіборд своїми руками для хлопчика: 7 крутих ідей

З перших днів життя допитливі дослідники активно пізнають світ нових відчуттів. Бізіборди поєднують у собі все й одночасно – форми, кольору, фактури, найпростіші завдання та механізми. Але постійно купувати їх не надто вигідно, адже іграшки треба оновлювати, інакше вони просто набридають дитині. Тому розповідаємо 7 ідей, як своїми руками зробити бізіборд для хлопчика!

1. Багатофункціональний бізіборд

Цікавому чаду завжди хочеться все доторкнутися і спробувати самостійно. Але домашні шафи, клямки, ящики, меблі і тим більше розетки – далеко не найкращий варіант для першого досвіду. Саме тому пропонуємо тобі багатофункціональний бізіборд!

Багатофункціональний бізіборд своїми руками для хлопчика

Щоб бізіборд був яскравим та цікавим, одразу купи кольорові листи фанери. Це заощадить час на фарбування, а заразом не доведеться возитися вдома з балончиками, що різко пахнуть. Оптимальний розмір дошки 80х60 см, але можеш експериментувати.

Дошки з’єднуй на звичайні дверні петлі за допомогою саморізів та шуруповерта. Перш ніж кріпити іграшки, продумай і розміти розташування всіх деталей. Делі бізіборд на тематичні сторони: наприклад, з одного боку – іграшки, з другого – побутові прилади.

Щоб зробити різні види клямок, прикрути на дверні петлі маленькі дверцята з фанери або ДСП. До них можна приєднувати замки, карабіни, гачки, клямку, застібки з ланцюжком та дверні ручки. Сховай під дверцята маленький сюрприз у вигляді кольорових картинок, книжок, шматочків тканини або грифельної дошки.

3. Простий двосторонній бізіборд

Двосторонній бізіборд хороший тим, що його легко встановити на підлозі, а потім скласти книжкою. Один бік цього бізіборду – з різними побутовими пристроями, а інший – з одягом. Це саме те, чим дитина користуватиметься в майбутньому!

Простий двосторонній бізіборд своїми руками для хлопчика

Вибирай для основи товще дерево і роби додаткові фіксатори, щоб дитина не поранилася. З одного боку прикріпи вимикачі, розетку з вилкою, замочки та клямку, ключницю з маленькими ключами, ліхтарик та дверні ручки. З іншого – блискавки, шнурки, карабіни, шматок кофти з великими ґудзиками та маленькі пошиті іграшки.

Що більше предметів збереш для бізіборду – то цікавіше буде твоєму хлопчику. Тому використовуй усе, що знайдеш у будинку: від побутових дрібниць до фрагментів іграшок.Стануть в нагоді шматочки пазлів, великі літери на магнітах, маленькі різнокольорові прищіпки, стікери, ксилофон та інші дрібниці.

4. Розумний бізіборд для хлопчика

Зібрати такий бізіборд можна буквально за кілька годин, використовуючи все, що знайдеш у будинку. Стануть в нагоді інструменти, замочки, запчастини, шматки тканини, гудзики. А ще – рахунки, кульки, кубики з літерами, фігурні деталі та шестерні.

Розумний бізіборд своїми руками для хлопчика

Щоб не довелося різати фанеру та обробляти краї, візьми готову меблеву дошку. Вона вже відшліфована, пофарбована з усіх боків та повністю безпечна для дитини. Всі деталі кріпи на саморізи або рим-болти з кільцями та гачками.

За допомогою дерев’яних іграшок з отвором можна зімітувати мотузку для білизни. Стануть в нагоді меблеві коліщатка і фіксатори, музичні іграшки, шнурки і товста фактурна мотузка з вузлами. Хлопчика захопить будь-яка «доросла» техніка: старий калькулятор, пульт від телевізора, непотрібний телефон-розкладачка, ліхтарики або брелок від сигналізації.

5. Бізіборд у валізі

Такий бізіборд чудово розвиває дрібну моторику малюка.Через кінчики пальців у мозок надходять десятки та сотні сигналів, а для юного дослідника цей досвід буде незамінним!

Бізіборд у валізі своїми руками для хлопчика

Односторонню дошку незручно встановлювати, тому що вона постійно падатиме. А класичні «книжки» іноді хочеться чимось урізноманітнити. Зроби бізіборд у вигляді невеликої дерев’яної валізи з ручкою – це і стійко, і зручно!

Збирається така валіза на саморізи, як звичайна коробка. Хоча можеш зробити одну стінку, що відкривається, і сховати всередину підсвічування і батареї від усіх інтерактивних елементів. Ще в ньому можна прорізати справжні вікна із сюрпризом – майже як маленький будиночок!

Використовуй сантиметр, пластикові баночки із закрутками та брязкальцями. Прикрути пару ручок або петель, щоб дитина могла самостійно розвішувати на них іграшки. Проріж у боці валізи круглий отвір і закрий його ґратами від комп’ютерного кулера.

6. Бізіборд із секретами

Ученими давно доведено, що якщо регулярно розвивати моторику дитини – вона раніше почне говорити. Малюк буде кмітливішим і скоріше познайомиться з новим світом.Бізіборди поступово розвивають і побутові навички – зав’язування шнурків, застібання ґудзиків, відчинення замків.

Бізіборд із секретами своїми руками для хлопчика

Частину іграшок можеш прикріпити на супер-клей, а решту – на шурупи та скоби. А ось іграшки з батарейками, на зразок ліхтарика або маленького піаніно, кріпи на двосторонній скотч. Головне, щоб дитина не змогла нічого випадково відірвати і поранитися.

Зроби для малюка більше секретиків, щоб грати було ще цікавіше. Нехай під блискавкою ховаються маленькі сонечка, а за дверцятами – книжки та картинки. Використовуйте прості іграшкові лабіринти або відріз гофрованої труби, куди можна кидати невеликий м’ячик.

Нехай вимикач включає фари машини – для цього знадобиться лише кілька світлодіодів зі старої іграшки. А з маленьких кольорових спіннерів зроби пропелери для вертольота. Не забувай про таку безцінну знахідку, як старі дискові домашні телефони!

7. Бізіборд «Будиночок» для хлопчика

Бізіборд у вигляді будиночка має дві явні переваги – він великий і стійкий. Конструкція не падатиме, і дитина точно не пораниться, якщо «книжка» випадково зхлопнеться.А всередину можна сховати всі батареї, механізми та дроти від світлодіодів.

Бізіборд будиночок своїми руками для хлопчика

Найскладніша частина цього бізіборду – це зібрати сам будиночок, а вже іграшки на ньому можеш розміщувати як завжди. Спочатку зроби креслення та закупи листами фанери товщиною 10 мм. Загальна висота будиночка – 75 см, висота до даху – 35 см, а ширина – 45 см. У відео ти знайдеш докладні розрахунки та можеш просто перенести заготівлю.

Розкрой фанеру, добре відшліфуй і оброби наждачкою всі краї. За допомогою лобзика акуратно виріж дверцята, отвори та інші елементи. За допомогою ручних інструментів можна випиляти лабіринти та дрібні деталі – не страшно, якщо вони будуть трохи нерівними.

Якщо якісь зрізи виглядають неакуратно і залишаються шорсткими, їх можна зашпаклювати. Дрібні деталі із фанери клей на ПВА або суперклей, а потім профарбуй заготовки. Закінчи складання інших іграшок та дрібниць, а потім збери всю конструкцію на болти. Вибирай розбірні кріплення або залиш хоча б одну знімну стінку, якщо раптом доведеться щось відремонтувати.