Баня на дачі своїми руками – 100 фото кращих проектів та дизайну

Огляд готових проектів сучасної лазні на дачі, а також покрокова інструкція по зведенню своїми руками. Фото, схеми, креслення, розміри.

Невелика лазня служить невід’ємним елементом дачного відпочинку. Сучасні виробники пропонують масу різних варіантів готових лазень для дачної ділянки. Однак при бажанні подібну споруду можна побудувати і самостійно, максимально адаптувавши його для особистих потреб.

При грамотному підході до вирішення питання саморобні конструкції за своїми експлуатаційними і естетичними характеристиками нічим не відрізняються від лазень готових на дачі.

З чого почати?

Плануючи самостійну зведення баньки на дачній ділянці, попередньо треба розібратися з цілим рядом питань.

Почати підготовку необхідно з вибору проекту. Потім при відсутності достатнього досвіду в сфері будівництва корисно ознайомитися з теоретичною частиною будівельних робіт зі зведення лазні.

Обміркувати розміщення будови і підведення до нього комунікацій, закупити всі необхідні для роботи матеріали. Після цього можна приступати до внутрішнього облаштування та оздоблення приміщення.

Останнім етапом стане покупка або самостійне виготовлення меблів для лазні.

Де розмістити баню на ділянці

Маючи дачним ділянкою невеликій площі важливо при виборі місця для будівництва лазні взяти до уваги вимоги техніки безпеки та рекомендації фахівців щодо вибору місця для цієї споруди.

Найзручніше розмістити баню на ділянці так, щоб вхід у неї було видно з вікна дачного будинку. Це дозволить контролювати процес топки.

По можливості будова розміщують на піднесеному місці, ближче до ставу, річки або озера.

Правила техніки безпеки забороняють прилаштувати баньку до основного споруді на ділянці.

При виборі місця для особистої лазні має сенс врахувати розміщення на ділянці комунікацій (електрики і водопроводу), близькість джерела води (колодязя або свердловини), розташування інших будівель.