Аспарагус (60 фото) – види, догляд та вирощування

Аспарагус (60 фото): види та особливості догляду
Ти ж напевно знаєш, що аспарагус – це справжня назва звичайної спаржі. Здавалося б, як до неї належать кімнатні квіти? Насправді Спаржеві – це ціла родина, а аспарагус – великий та різноманітний рід, який налічує кілька сотень видів! Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Рід аспарагусів поширений буквально у всіх кліматичних зонах та на всіх континентах. Хоча найчастіше він зустрічається в Азії, Європі та Африці. У деяких широтах його навіть вирощують на спеціальних плантаціях, але це стосується їстівних сортів.

Аспарагус – багаторічник, але за формою він може бути чагарником, ліаною або трав’янистою рослиною. Замість листя на тонких стеблах розходяться такі ж тонкі та гнучкі пагони. Вони нагадують витягнуті голки та називаються кладодії. За всіма зовнішніми параметрами аспарагус нагадує лілію, але з широким розгалуженим кореневищем.

Квітне аспарагус бліді маленькими квітами, а потім формуються червоні ягоди. Причому квіти одно-і двостатеві навіть у межах одного куща. Але врахуй, що вдома на підвіконні досягти цвітіння майже неможливо.

Спільна інформація - Аспарагус

Види аспарагусу

Сотні видів аспарагусу помітно відрізняються між собою ареалом та зовнішністю. Серед них є їстівні сорти, які вирощують у промислових масштабах. А є декоративні, які прикрашають собою сади, інтер’єри та навіть букети чи квіткові композиції.

Перистий аспарагус

Це тропічний африканський сорт з кучерявими пагонами, які сильно розгалужені. Дрібне листя нагадує перисту луску в довжину всього до півсантиметра. Тонкі кладоди витягуються до півтора сантиметрів і ростуть групами до дванадцяти штук. Зовні окрема втеча за рахунок специфічної форми нагадує листок папороті.

Перистий аспарагус - Види аспарагусу