20 найкращих фільмів про вікінгів

20 найкращих фільмів про вікінгів

Серіал «Вікінги» отримав приголомшливий успіх. Але що робити, коли серії вже закінчилися, а настрій лишився? На цей випадок ми зібрали для тебе цілих 20 найкращих фільмів про вікінгів! До речі, чудовий вибір, щоб скрасити зимові вечори з відерцем попкорну!

1. 13-й воїн (1999)

Багдадський поет Ахмед Ібн Фадлан (Антоніо Бандерас) вигнаний із двору халіфа на північ, але на його караван нападають кочівники. Несподівано на допомогу приходить корабель норманів на чолі з конунгом Бульвайф (Володимир Куліч).

13-й воїн - Найкращі фільми про вікінгів

2. Беовульф (2007)

У найкращих традиціях фільмів Роберта Земекіса тут переплітається віртуозна графіка та тонка акторська гра Ентоні Хопкінса, Анджеліни Джолі, Брендана Глісона та Джона Малковича. Це фантастична екранізація однойменного опусу за сценарієм Ніла Геймана та Роджера Евері.

Беовульф - Найкращі фільми про вікінгів

3.Сага про людей з Лососьєї долини (2011)

Документальний фільм BBC розповідає про одну з головних саг Ісландії – Сагу про людей з Лососьї долини. Це старовинна історія про красуню Гудрун, яку доглядають молочні брати К’яртан і Боллі.

Сага про людей з Лососьї долини - Найкращі фільми про вікінгів

4. Молот богів (2013)

Король посилає свого молодого сина Штайнера (Чарлі Бьюлі) на пошуки зниклого брата. Події розвиваються у Великій Британії у 871 році, за часів вікінгів.

Молот богів - Найкращі фільми про вікінгів

5. Беовульф та Грендель (2005)

Тролль Грендель (Інгвар Еггерт Сігурдссон) убиває мирних людей Хродгара (Стеллан Скарсгард), і Беовульф (Джерард Батлер) із загоном вирушають за море, щоб його знищити. Ось тільки з’ясовується, що Хродгар і сам не без гріха, і у Гренделя особисті рахунки.

Беовульф та Грендель - Найкращі фільми про вікінгів

6.Вікінги (1958)

Королева розгромленої Нортумбрії відправила свого сина Еріка (Тоні Кертіс), вікінга по крові, до Італії, щоб сховати та вберегти. Але за іронією долі дорогою той потрапляє у рабство до вікінгів.

Вікінги - Найкращі фільми про вікінги

7. Білий вікінг (1991)

Конунг Олав Трюггвасон активно насаджує християнство та намагається зламати останнього з ярлів. Він нападає на капище Одина під час весілля дочки ярла із сином правителя Ісландії Аскуром. Це один із трьох фільмів Храбна Гюднлейгссона, які ніяк не пов’язані сюжетно, але об’єднані тематикою.

Білий вікінг - Найкращі фільми про вікінгів

8. Ерік-Вікінг (1989)

Забавна фентезійна історія розповідає про молодого вікінга Еріка (Тім Роббінс). Він починає сумніватися в обраному його братами шляху, а після смерті коханої вирішує покласти край беззаконню навколо і вирушити прямо в Асгард.

Ерік-Вікінг - Найкращі фільми про вікінгів

9.Вікінги (2014)

Корабль вікінгів під командуванням Асберна зазнає аваріїбіля невідомого узбережжя. Виявляється, це Шотландія, і тепер членам екіпажу, що вижили, потрібно дістатися додому. У ролях – Райан Квантен, Лео Грегорі та Ед Скрейн.

Вікінги - Найкращі фільми про вікінги

10. Вальгалла: Сага про вікінг (2009)

Мовчазний воїн на прізвисько Одноокий (Мадс Міккельсен) потрапляє в рабство до язичників. Але йому вдалося розправитися з колишніми господарями, і він забирає з собою у подорож лише хлопчика-слугу, який говоритиме за нього.

Вальгалла Сага про вікінг - Найкращі фільми про вікінг

11. Саги про вікінги (1995)

Кетиль прагне стати вождем, вбиває нинішнього правителя і змушує ховатися його сина Кьяртана (Ральф Меллер). Але К’яртану вдається знайти старого друга батька, воїна Гуннара, котрий береться його навчати.

Саги про вікінги - Найкращі фільми про вікінги

12. Тінь ворона (1988)

Ще один фільм Храбна Гюднлейгссона, якого ми вже згадували вище.Молодий вікінг Траусті повертається додому до Ісландії і одразу опиняється в епіцентрі міжкланової війни.

Тінь ворона - Найкращі фільми про вікінгів

13. Найменший вікінг (1989)

Сігурду (Крістіан Тонбю) лише дванадцять, але він уже має воювати нарівні з дорослими вікінгами. Його батько і брат надто зайняті вбивствами воїнів із сусіднього племені та розповідями про свої подвиги.

Найменший вікінг - Найкращі фільми на вікінги

14. Вікінги проти прибульців (2008)

Інопланетний космічний корабель зазнає катастрофи в Норвегії в епоху вікінгів. Солдат з іншого світу Кайнан (Джеймс Кевізел) має знищити чудовисько, яке прибуло на планету разом із ним. Несподівано у процесі він знаходить нових знайомих і навіть кохання. У фільмі також знялися Софія Майлс, Джек Х’юстон, Рон Перлман та Джон Херт.

Вікінги проти прибульців - Найкращі фільми про вікінгів

15.Кораблі вікінгів (1963)

Вікінг Рольф (Річард Уїдмарк) дізнається від принца Алі Мансу (Сідні Пуатьє) легенду про золоте дзвони, яке прозвали «Мати всіх голосів». Незвичайна команда вирушає на пошуки чудового артефакту.

Кораблі вікінгів - Найкращі фільми про вікінгів

16. Вікінг (2016)

Російський князь древлян Олег Святославич (Кирилл Плетньов) гине з вини свого брата Ярополка (Олександр Устюгов). За традицією, за нього має помститися Володимир (Данило Козловський), молодший із Рюриковичів. У фільмі також знялися Олександра Бортич, Світлана Ходченкова, Максим Суханов та інші.

Вікінг - Найкращі фільми про вікінгів

17. Радбод (2018)

Радбод – син короля Альдгісла, який закоханий у Фелу. За звичаєм народу настав час принести жертву богині родючості – спалити на багатті молоду дівчину. Фелла добровільно наважується на цей крок, але Радбод намагається її зупинити. Це не найпопулярніший проект режисера Роеля Рейна, але не найгірший.

Радбод - Найкращі фільми про вікінгів

18. Політ ворона (1983)

Найраніший фільмХрабна Гюднлейгссона розповідає про часи, коли вікінги нападали на Ірландію та вирізали цілі племена. Одного разу один з них залишає живих хлопчика, і той виростає із жагою помсти.

Політ ворона - Найкращі фільми про вікінгів

19. І на камінні ростуть дерева (1985)

Загін вікінгів нападає на словенське село. Відважний Кукша (Олександр Тимошкін) вирішується на бій із найкращим воїном – берсерком Сігурдом. Але ватажок вікінгів Торір (Тур Стокке) бачить у ньому перспективу та наказує відправити на драккар.

І на камінні ростуть дерева - Найкращі фільми про вікінгів

20. Слідопит (2007)

Задовго до відкриття Америки Христофором Колумбом на її території намагаються оселитися вікінги. Під час одного із набігів вождь кидає свого сина за слабкість. Хлопчика підбирають та вирощують індіанці, і дають йому ім’я Примара (Карл Урбан).

Слідопит - Найкращі фільми про вікінгів