20 найкращих фільмів про футбол та футболістів

20 найкращих фільмів про футбол та футболістів

Футбол ґрунтується не лише на технічних вміннях та фізичних показниках. Тут важливі і прагнення перемоги, вміння працювати у команді, і до своєї справі. Саме тому у нашій добірці з 20 найкращих фільмів про футбол зібрані кінострічки, які розповідають про щось більше, ніж просто спорт. Ми пропонуємо тобі драматичні, комічні, історичні та навіть романтичні сюжети!

1. Грейсі (2007)

У сім’ї юної Грейсі Боуен (Карлі Шредер) сталася трагедія – помер брат дівчини. Для Грейсі така подія стає серйозною травмою, і вона вирішує попрощатися з близькою людиною по-особливому. Її мета – потрапити до складу футбольної команди, адже брат дівчини колись був чудовим гравцем.

Грейсі - Найкращі фільми про футбол

2. Дика ліга (2019)

Заради грошей Варлам (Володимир Яглич) вплутується у бійку. Невідомо, чим би закінчилися такі заробітки для героя, якби його не помітив Паркер (Едріан Пол), який набирає першу в історії команду футболістів.

Дика ліга - Найкращі фільми про футбол

3. Грай, як Бекхем (2002)

Батьки Джесс (Парміндер Каур Награ) обіцяють дівчині блискуче юридичне майбутнє. Але плани юної героїні далекі від мрій її сім’ї, адже Джесс божеволіє від футболу. Після зустрічі з навіженою Джульєттою (Кіра Найтлі) життя дівчини починає кардинально змінюватися.

Грай як Бекхем - Найкращі фільми про футбол

4. Монтевідео: божественне бачення (2010)

Скромний Тірке (Милош Бікович) спілкується з вітряним серцеїдом Моше (Петар Стругар). Незважаючи на очевидну різницю у характерах, хлопців поєднує пристрасть до футболу. Чи збережеться дружба юнаків, коли в їхні плани втрутиться кохання і водночас випаде шанс потрапити до серйозної команди?

Монтевідео божественне бачення - Найкращі фільми про футбол

5.Офсайд (2006)

Дії кінокартини розгортаються в Ірані, де жінкам суворо заборонено бути присутніми на футбольних іграх, у яких беруть участь чоловічі команди. Але хіба це перешкода для групи затятих і сміливих шанувальниць?

Офсайд - Найкращі фільми про футбол

6. Третій тайм (2012)

«Македонія» — ФК із жахливою статистикою матчів та мізерними шансами на перемогу. Директор футбольного клубу звертається за допомогою до німця Рудольфа Шпіца (Ріхард Заммель) – останньої надії команди. Чи вдасться у нового тренера врятувати ситуацію, особливо на тлі етнічних заворушень, що зростають у країні?

Третій тайм - Найкращі фільми про футбол

7. Чортові футболісти (2010)

Через проблеми у сім’ї маленький Моріц (Генрі Хорн) змушений переїхати з матір’ю до іншого міста. Тут хлопчик зазнає невдачі при спробі потрапити до місцевої футбольної команди. Тоді молодий спортсмен вирішує заснувати свій клуб. Які перепони стануть на шляху Моріца і чи зможе він їх подолати?

Чортові футболісти - Найкращі фільми про футбол

8. Матч (2012)

Сюжет переносить глядачів у 1940-ті. Микола Раневич (Сергій Безруков) –легендарний футболіст «Динамо», який потрапляє в полон, а водночас стрімко руйнується і все його життя. Чи зможе кохана дівчина героя врятувати його? І чи вдасться Миколі знову вийти на поле?

Матч - Найкращі фільми про футбол

9. Хулігани (2004)

Метт Бакнер (Елайджа Вуд) – британський студент, майбутній журналіст, якого підозрюють у правопорушенні. Але молодик не причетний до нього. Проте хлопця відраховують із навчального закладу, через що він вирішує повернутися до Лондона. Тут Метт знайомиться з екстремістами – футбольними фанатами, які готові на все, щоб відстояти честь коханого ФК.

Хулігани - Найкращі фільми про футбол

10. П’ятий номер (2014)

Патон Бонасоле (Дієго Маттіолі) усунуто від футболу на 8 ігор. Герой розуміє, що це зволікання може коштувати йому всієї кар’єри. Він вирішує кардинально змінити життя, закінчити старі справи, знайти себе у новій справі. Але зробити це після 15 років життя, відданих ігровому полю, виявляється не так просто.

П'ятий номер - Найкращі фільми про футбол

11. Тренер (2001)

Майк Бассетт (Ріккі Томлінсон) – дуже непомітний і поки що нікому не відомий тренер, який отримує шанс взяти під керівництво команду високого рангу. Однак, коли схема Майка не приносить плодів і клуб починає втрачати очки, на чоловіка та його родину обвалюється тонна критики та випробувань. Чи зможе тренер упоратися з таким тиском?

Тренер - Найкращі фільми про футбол

12. Ціна перемоги (2000)

У житті футбольного тренера Гордона Маклауда (Роберт Дюваль) настає чорна смуга. Неприємна історія з давнім колегою та сварки з дочкою доповнюються проблемами з ФК, який хочуть перевести до Дубліна. Як не дивно, але допомагати герою в подоланні труднощів буде Джекі МакКіллан (Аллі Маккойст) – провокаційний бомбардир, який має серйозні проблеми з алкоголем.

Ціна перемоги - Найкращі фільми про футбол

13. Удар головою (1979)

Футболіст-аматор Франсуа Перрен (Патрік Девер) стає ізгоєм у своєму місті через химерний характер.Крім того, його несправедливо звинувачують у злочині та ув’язнюють. Але герой ще матиме шанс вийти з-під арешту, зіграти на полі і покарати справжнього зловмисника.

Удар головою - Найкращі фільми про футбол

14. Лінія пасу (2008)

Четверо братів-бразильців прагнуть вирватися зі злиднів та стати професійними футболістами. Але життя на хлопців має свої плани. Чи зможуть герої наблизитися до мрії та подолати межу суворого бідного існування?

Лінія пасу - Найкращі фільми про футбол

15. Гра їхнього життя (2005)

Що станеться, якщо на футбольному полі зустрінуться команди любителів та професіоналів? Здається, що результат очевидний, але сюжет фільму змушує в цьому засумніватися. Чим закінчиться протистояння між американцями та англійцями?

Гра їхнього життя - Найкращі фільми про футбол

16.Команда мрії (2012)

Затятий п’яниця Патрік Орбера (Хосе Гарсіа) ризикує втратити доньку, яка опинилася в центрі уваги органів опіки. Щоб урятувати ситуацію, чоловік вирішує повернутися до старогозаняття – футболу. До своєї команди Патрік набирає колишніх гравців, які поставили хрест на своїй кар’єрі.

Команда мрії - Найкращі фільми про футбол

17. Одинадцять чоловіків поза грою (2005)

Легендарний ірландський футболіст Оттар Тор (Бйорн Хлінур Харальдссон) визнається пресі у своїй нетрадиційній орієнтації, і його кар’єра починає різко руйнуватися. Гравець потрапляє в аматорську команду, що складається з геїв, і з цього часу його життя стає дедалі цікавішим.

Одинадцять чоловіків поза грою - Найкращі фільми про футбол

18. Натурал під прикриттям (2014)

Коли зірковий ізраїльський футболіст Амі Шушан (Ошрі Коен) знайомиться з Міріт (Галь Гадот), то одразу ж заробляє собі проблеми з місцевим кримінальним угрупуванням. Щоб врятуватися, гравцеві доведеться оголосити себе гомосексуалістом. Чим це обернеться для його кар’єри?

Натурал під прикриттям - Найкращі фільми про футбол

19. У пошуках Еріка (2009)

Амі Шушан (Ошрі Коен) балується марихуаною у спробах уникнути непривабливої ​​реальності. Якось після чергової наркотичної затяжки герой починає бачити уявного друга – легендарного футболіста Еріка Кантона (грає самого себе). З того часу життя Амі починає різко змінюватися.

У пошуках Еріка - Найкращі фільми про футбол

20. Щонеділі (1999)

ФК «Акули» переживає серйозний занепад. Чи зможе тренер Тоні Д`Амато (Аль Пачіно) виправити ситуацію, коли його найкращий гравець отримає серйозну травму, клуб змінить власника, а в команді з’явиться талановитий, але хтивий учасник?

Кожної неділі - Найкращі фільми про футбол