Як привчити дитину до горщика в 1-2 роки: швидкі та легкі способи

Як привчити дитину до горщика в 1-2 роки: швидко і легко

У молодих батьків голова йде навколо кількості нових проблем і завдань. Малюк пізнає світ, освоює нові навички та поступово адаптується до повноцінного життя. Але як правильно допомогти йому і не зашкодити? Одна з перших і найсерйозніших труднощів на ранніх етапах дорослішання – як привчити дитину до горщика!

Коли привчати дитину до горщика?

Дитячі психологи рекомендують привчати малюка робити свої справи приблизно 1,5 роки. Раніше дітям складно ідентифікувати свої відчуття та розрізняти позиви.

Деякім батькам щастить, і малюк справляється раніше, але найчастіше це відбувається інтуїтивно. Нічого страшного, якщо дитина вже трохи старша, але поки що не справляється із завданням. Дорослі – дуже індивідуальний процес, і єдиного алгоритму тут немає.

Коли привчати дитину до горщика

Вибір горщика

Потрібно, щоб горщик обов’язково підходив дитині за розміром та віком – це очевидно. Якщо він буде незручним, у малюка залишаться лише негативні асоціації.Але є ще один менш явний нюанс: горщик має бути красивим та подобатися дитині. Тому такі покупки краще робити разом та звертати увагу на реакцію безпосереднього користувача.

Вибір горщика - Як привчити дитину до горщика

Де поставити?

Не варто категорично ставити горщик лише у санвузлі – дитині там може бути некомфортно. Нехай малюк сам визначиться, що йому більше подобається – можливо, біля ліжка чи неподалік ящика з іграшками. До речі, не варто обмежувати чадо – якщо, сидячи на горщику, йому захотілося взяти улюблену машинку чи ляльку.

Де поставити - Як привчити дитину до горщика

Привчаємо дитину до горщика: головні поради

Слідкуй за дитиною

Ти проводиш зі своїм малюком цілі дні, і ніхто краще за тебе не знає його звички. Звертай увагу, як поводиться дитина, коли хоче в туалет – тримається за животик, напружується або завмирає. Відстеживши сигнали один раз, ти зможеш безпомилково вловлювати їх у майбутньому та вчасно відправити дитину на горщик.

Слідкуй за дитиною - Як привчити дитину до горщика