Як привчити дитину до горщика в 1-2 роки: швидкі та легкі способи

Як привчити дитину до горщика в 1-2 роки: швидко і легко

У молодих батьків голова йде навколо кількості нових проблем і завдань. Малюк пізнає світ, освоює нові навички та поступово адаптується до повноцінного життя. Але як правильно допомогти йому і не зашкодити? Одна з перших і найсерйозніших труднощів на ранніх етапах дорослішання – як привчити дитину до горщика!

Коли привчати дитину до горщика?

Дитячі психологи рекомендують привчати малюка робити свої справи приблизно 1,5 роки. Раніше дітям складно ідентифікувати свої відчуття та розрізняти позиви.

Деякім батькам щастить, і малюк справляється раніше, але найчастіше це відбувається інтуїтивно. Нічого страшного, якщо дитина вже трохи старша, але поки що не справляється із завданням. Дорослі – дуже індивідуальний процес, і єдиного алгоритму тут немає.

Коли привчати дитину до горщика

Вибір горщика

Потрібно, щоб горщик обов’язково підходив дитині за розміром та віком – це очевидно. Якщо він буде незручним, у малюка залишаться лише негативні асоціації.Але є ще один менш явний нюанс: горщик має бути красивим та подобатися дитині. Тому такі покупки краще робити разом та звертати увагу на реакцію безпосереднього користувача.

Вибір горщика - Як привчити дитину до горщика

Де поставити?

Не варто категорично ставити горщик лише у санвузлі – дитині там може бути некомфортно. Нехай малюк сам визначиться, що йому більше подобається – можливо, біля ліжка чи неподалік ящика з іграшками. До речі, не варто обмежувати чадо – якщо, сидячи на горщику, йому захотілося взяти улюблену машинку чи ляльку.

Де поставити - Як привчити дитину до горщика

Привчаємо дитину до горщика: головні поради

Слідкуй за дитиною

Ти проводиш зі своїм малюком цілі дні, і ніхто краще за тебе не знає його звички. Звертай увагу, як поводиться дитина, коли хоче в туалет – тримається за животик, напружується або завмирає. Відстеживши сигнали один раз, ти зможеш безпомилково вловлювати їх у майбутньому та вчасно відправити дитину на горщик.

Слідкуй за дитиною - Як привчити дитину до горщика

Пояснення та інструкції

Кілька разів на день повторюй дитині, що таке горщик і навіщо вона їй потрібна. Для демонстрації можна використовувати іграшки або будь-які інші хитрощі, на які добре реагує твоя дитина. Не розраховуй, що він зрозуміє і запам’ятає все з першого разу. У дітей зовсім інакше працює пам’ять, увага та концентрація!

Пояснення та інструкції - Як привчити дитину до горщика

Зручна білизна та одяг

Дитина в житті сама не почне ходити на горщик, якщо не може легко зняти штанці. Вибирай для дому зручні речі, з якими малюк упорається самостійно. А якщо вона вже хоче «дорослу» білизну, то поясни, що це для великих дітей, які вже освоїли нову секретну техніку. Як не дивно, така мотивація справді працює для багатьох.

Зручна білизна та одяг - Як привчити дитину до горщика

Заохочення та розмови

Розмовляй із дитиною завжди і про все, адже довіра – ключ до успіху. Хвали його, коли він все робить правильно.Поясни, що в будь-якій ситуації він може подати знак – і батьки допоможуть. Не бійся залишати дитинубез підгузників, незважаючи на «осічки», адже так він поступово зрозуміє, що без них йому набагато комфортніше.

Нагороди та розмови - Як привчити дитину до горщика

Не порівнювати

Не порівнюйте успіхи вашої дитини з братами і сестрами, іншими дітьми чи підручниками для батьків. Кожен малюк – окрема людина, і кожному щось дається краще, а щось гірше. Наберіться терпіння, адже процес може бути дуже тривалим – і це також цілком нормально!

Не порівнюйте - Як привчати дитину до горщика

Чому це не працює?

Найчастішою причиною систематичних невдач є погане здоров’я дитини. Можливо, горщик викликає у нього неприємні асоціації, якими він поки не може поділитися. Наприклад, якщо під час тривалих спроб сходити в туалет щось боліло або викликало дискомфорт.

Будь-який інший негативний досвід також може мати вплив. Наприклад, якщо при першому знайомстві з горщиком він стояв у незручному місці, йому було занадто холодно, або батьки накричали на дитину. Тому важливо ніколи не лаяти дитину за невдачі, а краще заохочувати до успіхів!

Чому не можна привчити дитину до горщика

Відео: Як швидко привчити дитину до горщика за 5 днів