Як швидко вивчити таблицю множення: 10 способів

Як швидко вивчити таблицю множення: 10 способів

Кожен батько рано чи пізно стикається з проблемою, як швидко вивчити таблицю множення. Власні спогади про цей період вже досить розмиті, але не надто приємні. Потрібно якось зацікавити дитину, зробити цей процес справді цікавим і зрозумілим. Думаєш це фантастика? Ми не згодні!

1. Таблиця Піфагора замість стандартної

Йдеться про спосіб запису таблиці, і з цієї точки зору Піфагор беззастережно виграє. Замість серії безладних рядків виду “2х3 = 6”, таблиця Піфагора зібрана в квадрат. Потрібно вибрати один множник ліворуч, а другий – зверху, і знайти їх точку запобіжного заходу. Чим візуальніший наочний матеріал – тим краще діти його засвоюють.

Таблиця Піфагора - Як швидко вивчити таблицю множення

2. Перестановка множників

Як можна раніше поясни дитині, що перестановка множників не змінює результату. Вперше новий обсяг інформації шокує та демотивує чадо.Але якщо зрозуміти, що насправді вчити там доведеться набагато менше – це добре бадьорить!

Перестановка множників - Як швидко вивчити таблицю множення

3. Рахункові палички

Написані на папері числа – абстрактна та не особливо зрозуміла матерія для дитини. Нехай він оперує тим, що може помацати та розкласти самостійно. Ось побачиш, куди простіше засвоїти що з двох купок по три палички виходить шість паличок, ніж просто зазубрити приклад із звороту зошита.

Рахункові палички - Як швидко вивчити таблицю множення

4. Підрахунок клітин

Палички та іграшки зручно вважати, коли йдеться про маленькі числа. Але навіть 5х5 у такому форматі вже перетворюється на бардак та хаос із речей. Тоді на допомогу приходять клітини, які необхідно зафарбувати. Нехай дитина відрахує з однієї точки п’ять клітинок вниз і п’ять – праворуч, а потім зафарбує весь квадрат. До речі, саме з цього прийому найзручніше переходити на квадрат Піфагора.

Підрахунок клітин - Як швидко вивчити таблицю множення

5. Вірші та пісеньки

Кумедні римовані рядки завжди запам’ятовуються краще. За таким принципом побудовано правила щодо мов для дітей. І в математиці його теж можна застосовувати, тому підбери симпатичні віршики в інтернеті або складіть їх з дитиною разом. Це ще й відмінна вправа для розвитку фантазії, уяви та творчої жилки.

Вірші та пісеньки - Як швидко вивчити таблицю множення

6. Картки

У яких тільки предметах не використовують картки з яскравими картинками та великими написами. Головне, щоб вони були дійсно цікавими і подобалися дитині – і тоді вона буде швидше вибудовувати асоціативні зв’язки та запам’ятовувати правила.

У процесі зручно відкладати картки, з якими чадо справляється не з першого разу, щоб потім повторити їх окремо. У майбутньому за тими ж картками можна буде вивчати поділ.

Картки - Як швидко вивчити таблицю множення

7.Ігри та програми

З раннього дитинства діти вже професійніше за батьків звертаються зі смартфонами та планшетами. Зараз є багато додатків, які дозволяють попрактикуватисяу рахунку у вигляді гри. Це може бути більш звичною та зрозумілою формою для нинішніх дошкільнят та молодшокласників.

Ігри та програми - Як швидко вивчити таблицю множення

8. Закономірність для п’ятірки

Щоб помножити на 5, потрібно просто додавати п’ятірку щоразу. Це зручно вважати навіть наймолодшим математикам. Розберися з дитиною у парних та непарних числах, і скажи, що множення 5 на парні завжди дає результат на 0, а на непарні – на 5.

Закономірність для п'ятірки - Як швидко вивчити таблицю множення

9. Закономірність для дев’ятки

З дев’яткою виникають проблеми, бо доводиться оперувати більшими числами. Але є цікава закономірність: якщо записати всі рівняння по порядку від 9х1 до 9х10, можна виявити послідовність перших і останніх цифр відповідей. Перші піднімаються від 0, а другі опускаються від 9.

Закономірність для дев'ятки - Як швидко вивчити таблицю множення

10. Пальці

Принцип пальців – ще один спосіб впоратися із проблемною дев’яткою. Якщо покласти обидві долоні на стіл і відігнути будь-який палець, кількість пальців відповідає цифрам відповіді при множенні піднятого номера на 9. Наприклад, якщо відігнути 6 палець, до нього залишається 5, а після – 4, разом – 6х9=54.

>
Пальці - Як швидко вивчити таблицю множення