Як швидко вивчити таблицю множення: 10 способів

Як швидко вивчити таблицю множення: 10 способів

Кожен батько рано чи пізно стикається з проблемою, як швидко вивчити таблицю множення. Власні спогади про цей період вже досить розмиті, але не надто приємні. Потрібно якось зацікавити дитину, зробити цей процес справді цікавим і зрозумілим. Думаєш це фантастика? Ми не згодні!

1. Таблиця Піфагора замість стандартної

Йдеться про спосіб запису таблиці, і з цієї точки зору Піфагор беззастережно виграє. Замість серії безладних рядків виду “2х3 = 6”, таблиця Піфагора зібрана в квадрат. Потрібно вибрати один множник ліворуч, а другий – зверху, і знайти їх точку запобіжного заходу. Чим візуальніший наочний матеріал – тим краще діти його засвоюють.

Таблиця Піфагора - Як швидко вивчити таблицю множення

2. Перестановка множників

Як можна раніше поясни дитині, що перестановка множників не змінює результату. Вперше новий обсяг інформації шокує та демотивує чадо.Але якщо зрозуміти, що насправді вчити там доведеться набагато менше – це добре бадьорить!

Перестановка множників - Як швидко вивчити таблицю множення

3. Рахункові палички

Написані на папері числа – абстрактна та не особливо зрозуміла матерія для дитини. Нехай він оперує тим, що може помацати та розкласти самостійно. Ось побачиш, куди простіше засвоїти що з двох купок по три палички виходить шість паличок, ніж просто зазубрити приклад із звороту зошита.

Рахункові палички - Як швидко вивчити таблицю множення

4. Підрахунок клітин

Палички та іграшки зручно вважати, коли йдеться про маленькі числа. Але навіть 5х5 у такому форматі вже перетворюється на бардак та хаос із речей. Тоді на допомогу приходять клітини, які необхідно зафарбувати. Нехай дитина відрахує з однієї точки п’ять клітинок вниз і п’ять – праворуч, а потім зафарбує весь квадрат. До речі, саме з цього прийому найзручніше переходити на квадрат Піфагора.

Підрахунок клітин - Як швидко вивчити таблицю множення