Як привчити цуценя до пелюшки – швидко та легко

Як привчити цуценя ходити на пелюшку: швидко і легко

Новий чотирилапий друг – це не лише радість, а й величезна відповідальність. Особливо проблеми починаються, коли чарівне цуценя залишає аж ніяк не милі калюжі по всій квартирі. З котами це питання вирішується лотком, але що робити із собакою? Теж саме! Потрібно просто привчити цуценя до пелюшки, щоб воно не стежило по всіх кімнатах. Розповідаємо як!

Коли привчати собаку до пелюшки

Привчати потрібно зовсім крихітного цуценя, адже для них це не забаганка господарів, а необхідність. Ветеринари не рекомендують активні вуличні прогулянки для нещеплених малюків. І порятунком стає саме пелюшка. А для дрібних порід вона цілком згодиться і в майбутньому!

Коли привчати собаку до пелюшки

Вибір місця

Місце відразу вибирай постійне – жодних тимчасових рішень, інакше перевчити собаку дуже складно. Найчастіше пелюшки залишають у санвузлі або передпокої, але якщо це кімната з дверима – доведеться постійно тримати її відкритою. Перші дні обмежити пересування цуценя по квартирі кімнатою, де знаходиться пелюшка та корм з водою – нехай звикає.

Вибір місця - Як привчити цуценя до пелюшки

Привчаємо цуценя до пелюшки: головні поради

Прибери килими та ганчірки

Собаки вважають за краще ходити в туалет на щось м’яке та зручне – ганчірки, іграшки, килими, половики. Тому спочатку рекомендуємо прибрати взагалі все, залишаючи лише одну пелюшку. Якщо щеня хоч раз помітить не те місце – воно захоче повертатися туди знову і знову.

Прибери килими та ганчірки - Як привчити цуценя до пелюшки

Слідкуй за реакцією

Складно пояснити собаці, що від неї вимагається, тому щеня має саме зрозуміти призначення пелюшки. Для цього слідкуй за його реакціями: можливо, коли він хоче в туалет, він починає поскулювати або винюхувати кути. У такому разі наберись терпіння і щоразу відноси його на пелюшку, як тільки він іде убік.

Є одна маленька хитрість: зазвичай собаки хочуть у туалет після їжі або після сну. Продовжуй впевнено переставляти цуценя на пелюшку, навіть якщо він з неї йде або грає, поки він не зробить своїх справ.

Слідкуй за реакцією - Як привчити щеняти до пелюшки