Як привчити цуценя до пелюшки – швидко та легко

Як привчити цуценя ходити на пелюшку: швидко і легко

Новий чотирилапий друг – це не лише радість, а й величезна відповідальність. Особливо проблеми починаються, коли чарівне цуценя залишає аж ніяк не милі калюжі по всій квартирі. З котами це питання вирішується лотком, але що робити із собакою? Теж саме! Потрібно просто привчити цуценя до пелюшки, щоб воно не стежило по всіх кімнатах. Розповідаємо як!

Коли привчати собаку до пелюшки

Привчати потрібно зовсім крихітного цуценя, адже для них це не забаганка господарів, а необхідність. Ветеринари не рекомендують активні вуличні прогулянки для нещеплених малюків. І порятунком стає саме пелюшка. А для дрібних порід вона цілком згодиться і в майбутньому!

Коли привчати собаку до пелюшки

Вибір місця

Місце відразу вибирай постійне – жодних тимчасових рішень, інакше перевчити собаку дуже складно. Найчастіше пелюшки залишають у санвузлі або передпокої, але якщо це кімната з дверима – доведеться постійно тримати її відкритою. Перші дні обмежити пересування цуценя по квартирі кімнатою, де знаходиться пелюшка та корм з водою – нехай звикає.

Вибір місця - Як привчити цуценя до пелюшки

Привчаємо цуценя до пелюшки: головні поради

Прибери килими та ганчірки

Собаки вважають за краще ходити в туалет на щось м’яке та зручне – ганчірки, іграшки, килими, половики. Тому спочатку рекомендуємо прибрати взагалі все, залишаючи лише одну пелюшку. Якщо щеня хоч раз помітить не те місце – воно захоче повертатися туди знову і знову.

Прибери килими та ганчірки - Як привчити цуценя до пелюшки

Слідкуй за реакцією

Складно пояснити собаці, що від неї вимагається, тому щеня має саме зрозуміти призначення пелюшки. Для цього слідкуй за його реакціями: можливо, коли він хоче в туалет, він починає поскулювати або винюхувати кути. У такому разі наберись терпіння і щоразу відноси його на пелюшку, як тільки він іде убік.

Є одна маленька хитрість: зазвичай собаки хочуть у туалет після їжі або після сну. Продовжуй впевнено переставляти цуценя на пелюшку, навіть якщо він з неї йде або грає, поки він не зробить своїх справ.

Слідкуй за реакцією - Як привчити щеняти до пелюшки

Слідкуй за чистотою

Не потрібно прибирати пелюшку відразу ж, тому що цуценя має звикнути до запаху та місця. Тим більше сучасні одноразові підстилки добре поглинають неприємне амбре. Але при цьому важливо завжди підтримувати порядок, інакше охайний улюбленець принципово не піде у брудне місце.

Слідкуй за чистотою - Як привчити щеняти до пелюшки

Ще більше пелюшок

Є один прийом, який може прискорити навчання. Розклади по кімнаті відразу кілька пелюшок, і стеж, щоб цуценя сходило на будь-яку з них. Потім віднеси використану місце майбутнього туалету – нехай вона лежить там деякий час.

Надалі повторюй це і з іншими пелюшками, але поступово скорочуй їх кількість. Фактично, таким чином ти мітиш територію, а собаки якраз сприймають світ через запахи. Можливо, це не найприємніший метод, але він працює практично без осічок.

Ще більше пелюшок - Як привчити цуценя до пелюшки

Спеціальні засоби

Вже давно в зоомагазинах є безліч спеціальних засобів для привчання цуценят. Одніз них відштовхують собак, і ними рекомендуємо щоразу обробляти сліди від калюж у недозволених місцях. Інші навпаки – приваблюють, але користуйся ними акуратно, тому що сприйнятливість у всіх різна і можна отримати зворотний результат.

Спеціальні засоби - Як привчити цуценя до пелюшки

Не лай, а хвали!

Безглуздо лаяти собаку, якщо вона вже зробила свої справи в недозволеному місці. Вона лише діє інстинктами і розуміє, що ні. Так що може просто приховати образу, почати шукати ще більш неочевидні місця або зовсім мстити.

Розмовляй спокійним, але строгим голосом – сприйнятливому цуценяті цього цілком достатньо. А як тільки він усе зробить правильно – обов’язково похвали та дай нагороду.

Не лай, а хвали - Як привчити цуценя до пелюшки

Чому щеня перестало ходити на пелюшку?

Якщо заводчик уже привчив цуценят до пелюшки, але в новому будинку щось пішло не так – це лише стрес від переїзду. Собаці потрібно звикнути і освоїтися на новому місці, тому що він просто губиться. Якщо є стара пелюшка або ганчірка, якою вже прибирали калюжі – поклади їх на місце майбутнього туалету, щоб привернути увагу!

Цуценя перестало ходити на пелюшку - що робити