Сибірський хаскі (60 фото): опис породи, характер та догляд

Сибірський хаскі (60 фото): опис породи, характер і догляд

Чарівні сибірські хаски звели з розуму людей у ​​всьому світі. Вони сильні, витривалі, активні, а ще й дуже гарні! Але така порода обов’язково вимагає правильного виховання, догляду та умов утримання. Про це ми розповімо докладніше!

Загальний опис породи

Хаски – спеціальний їздовий собака, якого вивели у Сибіру місцеві осілі племена. Це примітивна порода, яка належить до групи шпіців та зареєстрована у 1966 році. Живуть такі собаки по 12-15 років.

Загальний опис породи - Сибірський хаскі

Історія походження

Ще за давніх часів на території нинішнього Далекого Сходу виводили їздових собак. Активний розвиток напряму в сучасному вигляді почався в сімнадцятому столітті, коли потреба у транспорті зросла. З’явилися нові сани та нарти, і собак для них знадобилося ще більше.

У 1908 році сибірські пси потрапили до Північної Америки, адже якраз почалася Золота лихоманка на Алясці. У США породу визнали ще раніше, ніж на міжнародному рівні – 1934 року.Відомі навіть конкретні імена заводчиків, які стояли біля джерел формування стандарту – Вільям Гусак, Фоке Маул Ремсі та Олаф Свенсон.

Саме поняття «хаскі» – це спотворене «ескі» чи ескімос. Зараз усіх представників породи ділять на три групи – їздові, робітники та виставкові. Вони трохи відрізняються зовні, але в основному все залежить від думки конкретного експерта.

Історія походження - Сибірський хаскі

Сибірський хаскі: стандарт породи

За стандартом хаски важать до 28 кг і виростають до 60 см, хоч самки і трохи менше. Невелика закруглена голова з рівним носом не повинна бути надто масивною або вузькою. Мигдалеподібні очі – карі або блакитні, причому саме у хаски часто зустрічається гетерохромія.

Колір носа повністю залежить від забарвлення, а трикутні вуха міцно і високо стоять строго вгору. У хаски глибока грудна клітка, широкі ребра та сильна, рівна спина, яка переходить у загнутий при збудженні хвіст. Шерсть – середньої довжини і здається дуже пухнастою, але не кудлатою. До речі, характерна біла маска на голові властива лише хаски.

Сибірський хаскі - стандарт породи

Характер сибірського хаски

Хаски дуже доброзичливі, активні, але водночас дуже спокійні. Їхні предки століттями служили людині в найекстремальніших умовах, і цей зв’язок досі надзвичайно сильний!

Особливості та темперамент

Хаски поступливі, слухняні і дуже віддані своїй сім’ї. У них досить сильний мисливський інстинкт, але для полювання вони не підходять – не ділитимуться здобиччю. За рахунок того, що хаски зграйні, вони жваві і добре почуваються в компанії, але слабко підходять для охорони.

Особливості та темперамент - Характер сибірського хаски

Ставлення до господаря

Господар для хаски – це ватажок зграї, тому важливо з перших місяців побудувати правильну ієрархію. Хоч це й норовлива порода, але вихований хаски беззаперечно слухає команди. Крім того, вони швидко адаптуються до будь-яких стресових ситуацій і здатні самі подбати про людину.

Ставлення до господаря - Характер сибірського хаски

Ставлення до дітей

У рідних північних широтах хаски часто залишали як няньки для дітей.Вони доглядали малюків і зігрівали їх у найморозніші дні. Звичайно, в теплій квартирі це ні до чого, але хаски в будь-якому випадку порозуміється з дитиною.

Ставлення до дітей - Характер сибірського хаски

Відносини з іншими тваринами

Хаски – зграйна порода, тому найчастіше вони без проблем уживаються з іншими тваринами. Активні та доброзичливі пси легко знаходять спільну мову навіть із кішками, якщо не привчати їх виявляти агресію спеціально.

Відносини з іншими тваринами - Характер сибірського хаски

Догляд за хаски

Існує стереотип, що за хаски дуже складно доглядати. Але насправді основна складність лише в тому, що собака потребує постійних фізичних і розумових навантажень. В інших питаннях мешканці крайньої півночі досить невибагливі.

Умови утримання

Хоча зараз хаски часто заводять у квартирах, але вони не створені для чотирьох стін. Найкраще собака почувається за містом, коли є свій будинок та велика територія. В іншому випадку будь готовий годинами гуляти з собакою та шукати місця, де вона вдосталь набігається.

Умови утримання - Догляд за хаски

Гігієна

Як не дивно, доглядати хаски досить просто – їх навіть не потрібно купати.Більше того, неприємний запах найчастіше з’являється саме через водні процедури, які порушують природний баланс. Але обов’язково потрібно вичісувати шерсть, чистити зуби та періодично оглядати очі з вухами.

Гігієна - Догляд за хаски

Прогулянки

Хаски потребують інтенсивних навантажень, інакше вони просто стають руйнівними для всього довкола. Їм потрібно багато бігати та займатися активним дозвіллям. Вони охоче беруть участь у спортивних змаганнях, ходять у походи та долають смуги перешкод. Категорично не можна залишати ненавченого хаски на новій неогородженій території одного і без повідка.

Прогулянки - Догляд за хаски

Навчання та дресирування

Хаски зовсім не агресивні, тому в цьому плані дресирування не завдає проблем. Але вони розумні, норовливі і самостійні – іноді це викликає складнощі, коли собака повинен слідувати стандартному алгоритму. З цієї причини хаски не використовують замість службових собак, а навчати їх рекомендується в ігровій формі.

Навчання та дресирування - Догляд за хаски

Чим годувати хаски

Маленькі цуценята годують мало, але часто – до шести разів на день, поступово зменшуючи кількість удвічі протягом першого року. Дорослих і повністю сформованих тварин достатньо годувати один-два рази.

Рекомендуємо використовувати спеціалізовані корми саме для хаски чи серії для активних рухомих собак. У вітамінах при правильному раціоні немає потреби, тому нехай їх призначає ветеринар.

Чим годувати сибірського хаски

Організувати натуральне годування для хаски досить складно, адже їм потрібне дуже багато м’яса. Причому – сирого або максимум на секунду зануреного у окріп. Не давай собаці курку, бо у хаски часто на неї алергія.

Виключи свинину з бараниною та годуй вихованця яловичиною, крольчатиною та індичкою. Можна давати каші та овочі, крім картоплі та бобових. Замість молока рекомендуємо кисломолочні продукти, а замість яйця – жовток. Додай до раціону риб’ячий жир і трохи рослинних олій.

Чим годувати сибірського хаски

Здоров’я та хвороби породи

Сибірський хаски – одна з найздоровіших порід, адже північні широти диктують свої вимоги. Найчастіше власники стикаються з порушеннями щитовидки, цукровим діабетом та захворюваннями очей. Зрідка хаски страждають на епілепсію, але сучаснеЛікування дозволяє тримати ситуацію під контролем.

Обов’язково стеж за тим, як собака ходить і бігає. Хаски дуже активні, і будь-які відхилення можуть вказувати на проблеми, що починаються з м’язами або суглобами. Також потрібно контролювати вагу і не забувати про планову дегельмінтизацію за графіком.

Здоров'я та хвороби породи - Сибірський хаски

Скільки коштує хаски

Щінка без документів можна купити за 4-5 тисяч рублів. Але якщо тобі потрібний хороший родовід і весь пакет паперів – ціна починається від 15 тисяч. Найдорожче обійдуться виставкові особини з відомими батьками – від 50 тисяч рублів.

Скільки коштує хаски

Сибірський хаскі – фото

Хаски – це не тільки вірний друг, а й концентрована краса. Ми з величезним задоволенням склали тобі велику вибірку фото!

Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото
Сибірський хаскі - фото