Як кинути палити самостійно: 14 легких способів

Як кинути палити: 14 найлегших способів

Спроби відмовитися від сигарет часто розтягуються на роки. І справа не без бажання, адже організм настільки сильно звикає до згубної пристрасті, що не хоче нічого міняти. Навіть коли йдеться про твоє здоров’я, довголіття і хороше самопочуття. Добре, що вже є безліч способів, як легко кинути палити – ділимося найкращими з них!

1. Підрахунки

Записуй вартість кожної купленої пачки цигарок і підрахуй точно, скільки грошей витрачаєш на тиждень чи місяць. Є спеціальні додатки, в яких можна відзначати кожну невикурену сигарету – і вони вирахують економію. Мало що є настільки сильним мотиватором як точна оцінка своїх витрат.

Підрахунки - Як кинути палити

2. Кава та алкоголь

Купанка ранкової кави, келих вина або трохи віскі – вічні супутники сигарети. Якщо не можеш різко відмовитися від ритуалів, спочатку заборони собі поєднувати. Кава – окремо, а цигарка – окремо! Ось побачиш, ти рідше вживатимеш і те, і те!

Кава та алкоголь - Як кинути палити

3. Покупки про запас

Відразу відмовся від оптових закупівель цигарок блоками про запас. Купуй нову пачку тільки коли стара повністю закінчиться. Більше ніякого «ще є кілька штук, але куплю сьогодні, щоб завтра не виходити в магазин»!

Покупки про запас - Як кинути палити

4. Признач дату

Якщо ти любиш планування та чіткий розклад – признач дату, коли кинеш курити. Познач її в календарі та внеси до списку справ нарівні з робочими та домашніми завданнями. Так більше не вдасться починати з понеділка.

Признач дату - Як кинути палити

5. Забери тригери

Навколо тебе не повинно бути нескінченних запальничок, сірників та попільничок. Тут працює той самий принцип, що і з непотрібними спонтанними покупками прямо на касі супермаркету. Поки ми не бачимо чогось і не згадуємо про нього – ймовірність того, що ця річ знадобиться у рази нижче.

Прибери тригери - Як кинути палити

6. Відпустка чи вихідні

Багато складно кинути палити на роботі, коли довкола то хронічні стреси, то вічні перекури всім офісом. Тому для перших та найважчих днів краще вибрати вихідні чи відпустку.

Відпустка або вихідні - Як кинути палити

7. Різко чи поступово

Чесно відповідай собі на питання, як ти вирішуєш проблеми по життю: швидко і радикально чи повільно та поетапно. У першому випадку краще відмовитися від цигарок різко та категорично. У другому – намітити план, наприклад – кожні два дні викурювати на дві сигарети менше.

Різко чи поступово - Як кинути палити

8. Правило трьох хвилин

Якщо тобі захотілося негайно закурити, спочатку дістань пачку і потримай її в руці бодай три хвилини. З великою ймовірністю за цей час негайна потреба перестане бути такою терміновою. А ще краще – займися чимось приємним: зателефонуй другу, прочитай сторінку книги, послухай улюблену пісню.

Правило трьох хвилин - Як кинути палити

9. Допомога друга

Якщотобі легше долати труднощі у компанії, кидай курити з близькою людиною. Або домовися з другом, що щодня надсилатимеш йому звіт про свої успіхи. А можна влаштувати челендж у соцмережах, до якого приєднаються усі бажаючі.

Допомога друга - Як кинути палити

10. Нові враження

Часто курці зазначають, що набагато менше курять у відпустці або насичені цікаві дні. Займи себе, спробуй щось нове, додай у життя яскравих вражень. Сходи на ковзанку, покатайся на велосипеді, виберися в похід, вирушай на концерт – не має значення!

Нові враження - Як кинути палити

11. Полоскання травами

Якщо бажання курити нестерпно, спробуй полоскати рот трав’яним настоєм. Змішай корінь лепехи з м’ятою 2:1, і залий 1 ст.л. суміші склянкою окропу. Також рекомендують збір із полину, солодки та деревію 2:1:1.

Полоскання травами - Як кинути палити

12. Вправи

Якщо тобі захотілося курити – краще зроби кілька енергійних вправ.Достатньо кілька хвилин пострибати, поприсідати або просто постояти в планці.

Вправи - Як кинути палити

13. Вода

Не замінюй цигарки жуйками, цукерками чи їжею – це правильний шлях до набору ваги та харчових розладів. Краще в такому разі випий склянку води – заодно замість шкідливої ​​звички придбаєш корисну.

Вода - Як кинути палити

14. Нікотинові пластирі, жуйки та спреї

Всі ці засоби містять спеціальну речовину, яка компенсує організму нестачу нікотину. З одного боку, це досить ефективна підтримка спочатку, якщо кидати дуже важко. З іншого боку, потім доведеться відвикати не від цигарок, а від таких «милиць».

Нікотинові пластирі, жуйки та спреї - Як кинути палити