Вироби для дачі та саду своїми руками: як зробити з підручних матеріалів (фото та відео)

Вироби для дачі та саду своїми руками: 15 ідей

Неспішно, але цілеспрямовано починається дачний сезон, а разом з ним – бажання якнайшвидше відволіктися від міської суєти. Хочеш прикрасити ділянку приємними дрібницями чи потрібно зайняти дитину, доки дорослі працюють у саду? Ділимося ідеями цікавих виробів для дачі своїми руками із підручних матеріалів!

1. Перегородки зі скляних пляшок

З скляних пляшок різних форм і кольорів, що накопичилися, вийде дуже цікава перегородка. Наприклад, так можна оформити стіни альтанок замість звичних плетених листів. Крім тіні, такі перегородки дають гарний вітражний ефект, заломлюючи сонячні промені.

Перегородки зі скляних пляшок - Вироби для дачі та саду своїми руками

2. Меблі з піддонів

Дачна меблі з піддонів – вже давно не новинка, але від цього вона не стає гіршою. З непотрібних ящиків та палет виходять чудові лавки, крісла, дивани та столи.Можеш навіть викласти ними підлогу в альтанці або під навісом, але обов’язково ретельно відшліфуй і розкрий лаком, щоб не було скалкою.

Меблі з піддонів - Вироби для дачі та саду своїми руками

3. Клумби з усякої всячини

Здається, немає речей, з яких неможливо зробити незвичайну клумбу. Використовуй старі ліжка, комоди, ящики та скрині, ванну, взуття – все, що завгодно. Головне – не забудь зробити отвори для дренажу та правильно підбери живильний ґрунт під квіти.

Клумби з усякої всячини - Вироби для дачі та саду своїми руками
Клумби з усякої всячини - Вироби для дачі та саду своїми руками

4. Плетені кулі

Ті самі ажурні кулі з ниток та стрічок, популярні у сучасному інтер’єрному дизайні, можна використовувати і в саду. Тільки роби їх із гнучких гілок та лозин, а стики кріпи не на ПВА, а скобами та тонким дротом.Склади композицію з кількох різних розмірів, а за бажання – пофарбуй водостійкою акриловою фарбою.

Плетені кулі - Вироби для дачі та саду своїми руками

5. Садові фігурки з каміння

Садові композиції з каміння заграють новими фарбами, якщо розмалювати їх водостійким акрилом. Черепашки, їжачки, сонечка і жаби – всі вони житимуть у твоєму саду. Особливо цікаво шукати та складати нові форми з дітьми, адже такий процес розвиває фантазію та уяву.

Фігурки з каміння - Вироби для дачі та саду своїми руками
Фігурки з каміння - Вироби для дачі та саду своїми руками

6. Прикраси для ставка

Якщо в саду є невелика штучна ставка або фонтан – обов’язково прикрась і його. Збирай цілі казкові сценки зі статуеток, декоративних фігурок та прикрас для акваріума.А пластикові латаття, жаби та птиці зі старих пляшок якраз не тонуть.

Прикраси для ставка - Вироби для дачі та саду своїми руками
Прикраси для ставка - Вироби для дачі та саду своїми руками

7. Кумедне лякало

Щоб лякало було не лише корисним, а й гарним, його можна зробити своїми руками. Використовуй будь-яку досить щільну тканину, а для набивання – солому та суху траву. Якщо ти любиш шити, можеш навіть приготувати для пугала кілька костюмів. А якщо ні – просто прикрась старий одяг.

Забавне лякало - Вироби для дачі та саду своїми руками

8. Бетонні скульптури

Навички роботи з бетоном відкривають безмежні можливості для творчості. З нього відливають клумби, вазони, скульптури – все, що завгодно. Якщо ти ще новачок, але після будівництва залишився мішок суміші – почни з чогось простіше, на зразок таких милих пузатих сов.

Бетонні скульптури - Вироби для дачі та саду своїми руками

9. Квіти та звірятка із пластикових пляшок

З об’ємних пластикових пляшок можна зробити практично будь-яких звіряток для дачі: від крихітних мишей до забавних поросят. З розрізаних та прикрашених пляшок виходять яскраві квіти для прикраси огорож або перегородок. З них же можна зібрати химерні дерева або навіть цілу садову клумбу.

Квіти та звірятка з пластикових пляшок - Вироби для дачі та саду своїми руками
Квіти та звірятка з пластикових пляшок - Вироби для дачі та саду своїми руками

10. Проста будка для собаки

Щоб зробити будку для улюбленого вихованця, зовсім не потрібні навички конструктора та архітектора. Красивий стильний будиночок можна зробити буквально з кількох дощок, що залишилися після оздоблювальних робіт. А щоб собака не перевертала миски, виріж під них отвори біля основи будки.

Проста будка для собаки - Вироби для дачі та саду своїми руками

11. Садові доріжки із пластикових кришок

З кришок від пластикових пляшок виходять яскраві та мозаїчні садові доріжки. Вони не ковзають і не роз’їжджаються, не вигоряють на сонці і легко миються водою зі шланга. Звичайно, вони не вічні, зате тобі не доведеться поратися з важкою громіздкою плиткою і бетонним розчином.

Дорожки з пластикових кришок - Вироби для дачі та саду своїми руками

12. Годівниці для птахів із старого посуду

Годівля на деревах – це не обов’язково потворні тетрапаки або дорогі покупні міні-котеджі для птахів. Дуже красиву і незвичайну годівницю можна зробити лише зі склеєного посуду. Перевернута чашка захищає від вологи та вітру, а на бортиках блюдця птахам зручно сидітиме. Є в таких годівницях щось від «Аліси у країні чудес»!

Годівля для птахів зі старого посуду - Вироби для дачі та саду своїми руками

13. Гамак своїми руками

З широкого прямокутного відрізу щільної тканини та мотка міцноїмотузки можна зробити чудовий домашній гамак. Адже немає нічого простішого, ніж натягнути полотно між двома опорами. А якщо хочеш, щоб він краще тримав форму, спочатку приший до тканини петлі і одягни її на круглий дерев’яний каркас – як штори на карниз.

Гамак своїми руками - Вироби для дачі та саду своїми руками

14. Дитячі гойдалки на дереві

Якщо у тебе на ділянці є досить міцне дерево з потужними гілками, то можеш зробити на ньому дитячі гойдалки. Для цього тобі буде достатньо лише широкої дошки та товстої мотузки. Відшліфуй дошку з усіх боків, щоб про неї не можна було поранитися або загнати скалку. Мотузки в отворах закріпи за допомогою великих об’ємних вузлів, які заодно обтяжать конструкцію.

Дитячі гойдалки на дереві - Вироби для дачі та саду своїми руками

15. Лава з дерев’яних колод

Буквально з кількох дерев’яних колод різного діаметру вийде дуже гарна дачна лава. Зніми кору, відшліфуй деревину, покрий її захисними антисептиками, морилкою та лаком.Між собою з’єднай деталі на довгі шурупи, а для більшого колориту – перев’яжи грубою мотузкою.

Ослона з дерев'яних колод - Вироби для дачі та саду своїми руками

Відео: Вироби для дачі своїми руками – покроково