Вбудована шафа-купе своїми руками: схеми та креслення, складання (фото та відео)

Як зробити вбудовану шафу-купе своїми руками?

Як заощадити місце у квартирі та позбутися громіздких шаф – питання, яке хвилює аж ніяк не лише власників малометражок. Масивні комоди та пенали обтяжують інтер’єр, займають проходи і на них постійно накопичується пил. Але є дуже простий, практичний та нехитрий вихід – вбудована шафа-купе. А ми розповімо, як зробити його власноруч!

Матеріали

Не довго розбиратимемо, чим відрізняються шафи-купе і якими ще вони бувають – це і так зрозуміло. Перейдемо відразу до справи – довговічність та надійність конструкції залежить від обраного матеріалу. І тут є кілька основних варіантів.

Вбудована шафа-купе з ДСП

Деревно-стружкові плити – найдоступніший, найпростіший і найпоширеніший варіант для виготовлення меблів. Вони відрізняються товщиною, фактурою та кольорами, можуть бути ламінованими чи ні. Шпонований шар – це тонке покриття з натурального дерева, завдяки якому ДСП виглядає дорого та благородно.

Для шаф-купе краще підійде саме ЛДСП або шпоновані плити. А ось ДВП можна використовувати лише для окремих внутрішніх елементів – вони надто чутливі до вологи.Не забувай, що кромки потрібно заклеювати спеціальною стрічкою, щоб вони не кришилися, не набухали і не тріскалися.

Вбудована шафа-купе із ДСП своїми руками

Вбудована шафа-купе з МДФ

МДФ коштує дорожче за ДСП, зате цей матеріал більш екологічний, адже як в’яжучий не використовуються формальдегіди. Другий плюс – висока стійкість до вологи: недаремно з МДФ роблять навіть кухонні гарнітури. Такі плити можна гнути та формувати, тому вони підходять для складніших дизайнерських рішень.

Вбудована шафа-купе зі МДФ своїми руками