Тенелюбні кімнатні рослини – назви, фото та описи (каталог)

Тенелюбні кімнатні рослини: назви, фото та описи (каталог)

Нестача сонячного світла в кімнаті – зовсім не привід остаточно попрощатися з мріями про зелений куточок. Тим більше, є багато тіньолюбних кімнатних рослин, які за таких умов почуваються набагато краще!

1. Аукуба

Аукуба – надзвичайно невибаглива рослина, яку завжди можна безпомилково порекомендувати новачкам. Квітка зі строкатим листям активно росте і кущиться навіть там, де не виживають інші.

Аукуба

2. Цикламен

Недосвідчені квітникарі люблять цикламен за дивовижне поєднання декоративності та невибагливості. А ще в нього дуже незвичайна форма квітки, що нагадує то метелика, то дзвіночок.

Цикламен

3. Аспідістра

Яскраве глянсове листя зберігає насичений зелений колір навіть у тіні. Аспідістра добре переносить тепло до +26 градусів, а ось пряме сонячне світло для неї згубне.

Аспідістра

4. Традесканція

Рослина приваблює різноманітністю сортів різноманітних форм та забарвлень. Традесканція легко переносить короткострокові посухи та тінь, але на сонці вицвітає та блякне.

Традесканція

5. Фуксія

Це рідкісна декоративна квітка, якій не надто потрібне постійне освітлення для тривалого та красивого цвітіння. Для фуксії важливіший хороший грунт і регулярні підживлення.

Фуксія

6. Заміокулькас

Росла та невибаглива рослина легко витягується на метр вгору. Влітку заміокулькас добре почувається на балконі, але строго в тіні. Періодично його потрібно повертати іншою стороною до джерела світла.

Заміокулькас

7. Циперус

Вологолюбна рослина не переносить пересихання ґрунту та температури нижче 15 градусів. Циперус любить вологе повітря, а ось до кількості світла він абсолютно байдужий. Йому однаково добре і в півтіні, і на підвіконні.

Ціперус

8. Клівія

Химерний екзот покривається опіками та бурими плямами під палючим сонцем. А в легкій тіні клівія випускає велике глянсове листя та соковиті м’ясисті квітконоси.

Клівія

9. Монстера

Незважаючи на екзотичний зовнішній вигляд, монстера аж ніяк не потребує спекотного тропічного сонця. Вона любить рясний полив та обприскування, і на постійному місці розростається до гігантських розмірів.

Монстера

10. Антуріум

Гарне м’ясисте листя і такі ж великі глянсові квіти будуть радувати протягом року. Антуріум не обійдеться зовсім без світла, але в легкій півтіні йому досить комфортно.

Антуріум

11. Хамедорея

Низькоросла домашня хамедорея схожа на кущу пальму. Вона дуже красива і яскрава, не боїться нестачі вологи та спокійно ставиться до дефіциту освітлення.

Хамедорея

12. Нефролепис

Ця папороть жахливо переносить пряме сонце та південні вікна.А ось у тіні йому добре та безпечно. Поливати нефролепіс рекомендуєтьсярясно і часто, але через піддон.

Нефролепіс

13. Алоказія

Алоказія – одне з найстійкіших до нестачі освітлення рослин. Щоправда, вона досить примхлива, бо для неї принципово важлива температура, вологість повітря та ґрунту.

Алоказія

14. Ціссус

Навіть без великої кількості сонячного світла циссус стрімко розростається, так що йому потрібні гарні та стійкі опори. Рекомендується періодично обприскувати його і зрідка влаштовувати теплий душ.

Цісус

15. Сансевієрія

Одна з найпопулярніших декоративно-листяних рослин взагалі майже не потребує специфічного догляду. Поливати сансевієрію потрібно помірно, а обприскувати взагалі не можна. У тіні рекомендуємо вирощувати сорти із зеленим листям без світлих смуг.

Сансевієрія

16. Солейролію

Чарівна зелена куля з дрібних листочків відмінно адаптується до всього: сонця, тіні, спеки, холоду або різких температурних перепадів.Крім зелених сортів є дуже красиві золотисті та сріблясті.

Солейролія

17. Пуансеттія

Традиційно пуансеттія вважається різдвяною квіткою, тож про неї масово згадують саме взимку. Але взагалі це чудовий вибір у будь-який час навіть для північних приміщень. Більше того, щоб вона зберігала декоративність, узимку їй спеціально скорочують світловий день.

Пуансеттія

18. Фатсія

Незвичайне глянсове листя миттєво привертає увагу навіть із далекого кута кімнати. Вдалині від сонця фатсія зростає повільніше, але це ніяк не позначається на її зовнішньому вигляді чи здоров’ї.

Фатсія

19. Тетрастигма Вуаньє

Цю витончену ліану ще називають кімнатним виноградом. Її особливість у тому, що вона може рости лише на відстані вікна. Тетрастигма швидко розростається і її можна формувати за допомогою опор. Навіть новачки зможуть виростити повноцінну зелену стіну.

Тетрастигма Вуаньє

20.Аглаонема

Аглаонему правильніше було б назвати універсальною, ніж тіньолюбною. Вона дуже флегматично ставиться до будь-яких змін зовнішніх умов і категорично не переносить хіба що протяги.

Аглаонема

21. Хедера

Зелені плющі благополучно вирощують навіть у ванній кімнаті, де взагалі немає денного світла. Їм потрібен простір, рясний полив та стабільна температура до 25 градусів.

Хедера

22. Дицентра

Дицентр – садова рослина, яка остаточно прижилася в кімнатному квітникарстві. Найкраще вона росте саме в тіні, і в домашніх умовах зростає в середньому до 40 см.

Дицентру

23. Бегонія

Багато сортів бегонії, всупереч стереотипам, втрачають декоративність не від нестачі сонця, а від його надлишку. Квітучі сорти при стабільних умовах та регулярних підживленнях зберігають бутони протягом усього року.

Бегонія

24.Хлорофітум

Хлорофітум чудово почувається при кімнатній температурі та штучному освітленні будь-якої пори року. Традиційно, в тіні краще ростуть сорти із зеленим, а не строкатим листям. Періодично хлорофітум кориснообприскувати.

Хлорофітум

25. Фаленопсис

Орхідеї важко назвати тенелюбів, але ми знайшли один сорт, який непогано приживається і в півтіні. При необхідності можна збільшити кількість світла за рахунок поверхонь, що відбивають.

Фаленопсис