Свічники своїми руками – 80 фото та ідей, майстер-класи та інструкції як зробити

Як зробити свічники своїми руками: 80 фото-ідей

На сьогоднішній день свічнику відводиться не лише функціональна роль в інтер’єрі, а й естетична. Така, здавалося б, невелика річ здатна створити абсолютно особливу обстановку, наповнити приміщення неповторним домашнім затишком і стати оригінальним декоративним елементом. Хоч прилавки сучасних магазинів і пропонують величезний вибір цієї чудової продукції, але все ж таки свічник, зроблений своїми руками, принесе набагато більше радості та розчулення своїм власникам!

Свічники з дерева своїми руками

Дерево є найбільш красивим та екологічним матеріалом, що має природний індивідуальний малюнок. Його легко роздобути, просто вийшовши на прогулянку до найближчого парку чи лісу. Ще однією перевагою дерева виступає його податливість обробці, тому домашні умільці часто вибирають його для виготовлення різних виробів.

Оригінальний свічник із бруска

Один із найпростіших способів – виготовлення свічника своїми руками з бруска, хоча підійде навіть невелике полінце, товста дошка і навіть поперечна перекладина від дерев’яної швабри.

Брусок краще вибирати ширший – тоді свічник вийде стійкішим.Для роботи також знадобиться дриль та насадка для пророблення невеликих отворів (діаметр потрібно підібрати під товщину свічок). Щоб зробити розмітку лунок, вам знадобиться рулетка та олівець. Також не забудьте про декор – готовий виріб необхідно буде обробити антисептиком, а також пофарбувати або покрити лаком, морилкою (на власний розсуд).

Отже, дивлячись на брусок, одразу визначтеся – скільки свічок буде на ньому розташоване, зробіть розмітку, позначте крапками центри лунок під свічки. Далі вирізаємо за допомогою дриля та свердла отвори, глибиною 1-2 см. Глибину варто визначати в залежності від товщини полянця та висоти свічок – для високих воскових фігурок знадобляться глибші лунки, що забезпечують їх стійкість.

Оригінальний свічник із бруска - Свічник із дерева своїми руками

Якщо брусок або дошка відшліфовані, можна навмисне надати їм зістареного ефекту, зробити невеликі сколи або злегка постукати молотком, щоб з’явилися вм’ятини. Майже готовий свічник необхідно декорувати – ви можете його пофарбувати, але щоб зберегти видимість деревного малюнка та текстури, краще все-таки обробити його морилкою, а потім розкрити прозорим лаком.

Далі даємо нашому свічнику добре підсохнути, потім встановлюємо свічки.Готуючись до певної урочистості, наприклад, до Різдвяних свят, можна скористатися додатковим декором у вигляді ялин, мішури, шишок.

Оригінальний свічник із бруска - Свічник із дерева своїми руками
Оригінальний свічник із бруска - Свічник із дерева своїми руками
Оригінальний свічник із бруска - Свічник із дерева своїми руками
Оригінальний свічник із бруска - Свічник із дерева своїми руками