Щоки горять до чого? Прикмета, що значить права, ліва щока палає, одночасно, увечері, в п’ятницю, вівторок, середу, четвер

До чого горять щоки, цікавиться людина, якщо рум’янець виникає раптово або проявляється на одній з щік. Медицина стверджує, що явища є просте пояснення.

А в народі вірять, що існують прикмети про «палаючих подружок». Люди вірили, що щоки не випадковим чином спалахнули. Тому примічали, які події принесе знак на обличчі.

Однозначних прогнозів не помічено, але зібрані найбільш значущі і часті повір’я.

Щоки горять і червоні — народна прикмета, що це означає. Чому горять щоки — причини

Щоки горять. Народні прикмети та тлумачення

Фраза «щоки горять — люди кажуть» має пряме значення. У народі вважають, що згадують люди. Розмови можуть носити як добрий, так і злий характер. Дізнатися про це допоможе обручку із золотого сплаву.

Кільцем проводять по щоці і спостерігають за слідом. Якщо смуга стала світлою — згадують добрим словом або хвалять за вчинки. Якщо темна — значить, лають або недобрий розмова затівають. Червоний колір сліду означає нейтральні бесіди.

Прикмета має друге тлумачення: щоки горять до розчарування і горя в недалекому майбутньому. Людські сльози протечуть по щоці і охолодять жар. Від неприємного передбачення врятує умивання водою або сльози радості.

Третя народна прикмета свідчить, що щоки горять до пліток від рідних людей. Для того, щоб інтриган перестав вести погані розмови, необхідно перераховувати всіх близьких по черзі.

До чого горять щоки? В першу чергу слід подумати про плітки

Після вгаданого імені пліткаря щоки перестануть палати. А власникові червоних щік потрібно з обережністю висловлюватися про свої плани в колі рідних людей.

Віруючі люди говорили, щоб нещастя від пророкування не збувалося, потрібно читати молитви. У кожної людини свій оберіг. Крім цього, провести умивання святою водою або водою з криниці.

Щоки горять. Думка лікарів

Офіційна медицина не вірить у народні прикмети, тому при частому симптомі палаючих щік рекомендує звернутися до лікаря.

Щоки горять до чого чи від чого:

 • від підвищеної чутливості на лікарські препарати. Прийом нікотинової кислоти або гормональних таблеток провокує симптом «червоних щік»;
 • від порушення роботи серцево-судинної системи. Хронічні захворювання серцевого м’яза викликають почервоніння в задушливому приміщенні, а також при великому скупчення людей або сильної стомлюваності;
 • від алергії. Почервоніння провокує використання нової косметичної або харчової продукції. Кофеїн і гостра їжа викликають атопічний дерматит.
 • до захворювання на цукровий діабет. Підвищення рівня цукру в крові викликає почервоніння обличчя;
 • до гормональних змін: вагітності, клімаксу, до зниження статевої активності у чоловіків.
 • до психологічного розладу. Часте почервоніння обличчя при спілкуванні може носити психологічну проблему. Спеціаліст розробить комплексні методики, що допомагають впоратися з хвилюванням і соціальною адаптацією;
 • до високого тиску, гіпертонії. При підвищеному тиску відбувається процес, що викликає приплив крові до обличчя, звідси червоніють щоки.

Причини симптому палаючих щік. Думка лікарів

Щоки горять. Інші причини

Не варто брати до уваги ні медичної, ні з народної сторони наступні ситуації:

 • після повернення з холоду в тепло. Щоки горять через розширення судин та припливу крові — це фізіологія організму людини;
 • після тривалого перебування на сонці. Тепло від прийому сонячних ванн викликає почервоніння;
 • під час стресової ситуації. Почервоніння викликане біологічною реакцією організму на соціальну обстановку: сором, збентеження, хвилювання, виступ перед аудиторією.
 • під час активних занять спортом або фізичною діяльністю. Під час тренування прискорюється кровотік, який розширює капіляри і викликає почервоніння обличчя. Таким способом природа захистила організм від перегріву.
 • після прийому алкогольних напоїв. Алкоголь надає розслабляючу дію на організм, що викликає розширення кровоносних судин, тому червоніють щоки.

Як пояснює медицина явище червоних щік

Медицина стверджує, що містичного значення червоних щік не існує. Це явище легко пояснюється.

В організмі людини за регулювання серцево-судинного комплексу відповідають дві системи: парасимпатична і симпатична. Їх взаємодія утворює вегетативну форму, що відповідає за поведінку і нервові процеси.

Розширення судин викликає парасимпатична система, яка призводить до різних процесів, в тому числі і до почервоніння щік. Симпатична система викликає зворотну реакцію — блідість шкірних покривів.

Розділяють два типи людей: симпатики і парасимпатики. Перші — дуже рідко червоніють, другі — часто. Якість дано людині з моменту народження, не залежить від інших факторів. Тому людині потрібно прийняти особливість свого організму.

Народне трактування, до чого горять щоки залежить від того, почервоніли обидві частини обличчя або тільки одна з них.

Народна трактування палаючих щік

Права щока палає

Червона права частина, по народному тлумачення, горить до спогадів про людину кимось близьким. Якщо спільно починає палати праве вухо, значить, про дівчат або хлопця думає коханий і люблячий чоловік, тримає в пам’яті спільні моменти і сумує за ним.

До чого горять щоки? Можливо, кохана людина думає про вас. А може, з’явився таємний шанувальник

Якщо в даний момент немає другої половинки, можливо, це говорить, що з’явився таємний шанувальник, який мріє про побачення. Вгадати незнайомця допоможе метод перерахувань імен. Необхідно проговорювати імена передбачуваних шанувальників до тих пір, поки щока не прийме звичайний колір.

Інша прикмета несе в собі добру звістку, яке відбудеться найближчим часом. Точного тлумачення не існує. Це може бути як приємна зустріч давнього друга, так і значуще довгоочікувана подія.

Протилежне значення має права щока червона, спільно палаюча з лівим вухом. Це знак неприємних ситуацій, образ і сліз. Щоб запобігти розчарування, досить вмитися з святого джерела або священною водою. Вважається, що прогноз втратить свою силу і не виповниться.

Горить ліва щока

Полум’яна ліва щока говорить про недобрих розмовах серед близьких людей.

Прикмета не є приводом для з’ясування стосунків. Досить почати перераховувати людей, які можуть плести інтриги. Якщо збіг сталося, щека перестане горіти. Дотримання обережності в спілкуванні і поведінці застерігає від пліток і чуток.

Якщо щоки не перестали палати після методу перерахування імен, досить сказати вголос фразу: «нехай всі знають, собі передадуть».

Інше тлумачення веде до сліз і розчарувань. Запобігти неприємну ситуацію допоможе обережна поведінка протягом трьох днів. Не варто проявляти зайвого занепокоєння з приводу і надавати глобального значення народною прикметою.

Горять обидві щоки одночасно

Полум’яні щоки несуть в собі два трактування: одне з них приємне, інша – не дуже:

 • Перша народна прикмета свідчить: «горять щічки — кажуть дружочки». Вважається, що у володаря «червоних подружок» хтось закохався і мріє про зустріч. Розмова ведеться добрий і душевний; в бесіді хвалять і цінують; поважають і підносять. Особливу цінність несе прикмета, якщо щоки горять ввечері. Це знак взаємної закоханості і розуміння один між одним;

 • Друга прикмета про полум’яних подружок на обличчі обіцяє сльози. Вважається, що найближчим часом відбудуться сумні події. У народі помічено, які саме. У одних людей кинуте вслід слово випадковою людиною ранить душу і викликає сльози. У інших людей відбуваються серйозні розриви і втрати. Умивання святою водою втратить силу передбачення. Якщо після проведення обряду щоки придбали звичайний колір, значить, прикмета не збудеться.

Від чого горять щоки ввечері у дівчат і у чоловіків — по днях тижня

Якщо щоки горять ввечері у здорової людини, то симптом виражає втому організму.

Протягом доби події впливають на фізіологічний, психологічний та емоційний рівні, тому «полум’яні» щоки до кінця дня говорять господареві про відсутність своєчасного відпочинку. Стримати запал особи і розслабити організм допоможе чай з лимоном і тепла ванна.

Існує народна прикмета, до чого горять щоки ввечері: в обох статей свідчить про думах обранців

Якщо це дівчина, значить, про неї мріє коханий, якщо чоловік — значить, дама серця сумує про нього.

Народ створював прикмети століттями і помітив залежність між днем седмиці і палаючими щоками. Вважається, що кожного дня тижня різне тлумачення червоних щік.

Горять щоки в понеділок

На Русі понеділок призначався для Бога Сварога і вважався важким днем. Всі серйозні зустрічі і справи переносилися на вівторок. Зате відбувалися випадкові незаплановані події. Існує повір’я, що людина, який зустрічався в цей день, посланий самим Сварогом для вирішення важливих життєвих завдань.

В понеділок тільки самі амбітні люди могли братися за високі цілі. Якщо домагалися результату, то Бог нагороджував їх високим титулом. Звідси трактування червоних щік.

До чого горять щоки понеділок:

 • у ранковий час прикмета обіцяє як дівчині, так і молодій людині нове знайомство або приємну зустріч;
 • вдень щоки горять до відновлення втрачених зв’язків. До розмови зі старим другом, діловим партнером, колишньої обраницею або обранцем;
 • увечері щоки горять до туги і нудьги.

Друге тлумачення палаючих щік говорить про складнощі в роботі і життєвих ситуаціях, вирішення яких може затягнутися на невизначений термін.

Горять щоки у вівторок

Вівторок на Русі вважався чудовим днем. Див багатий як радісні, так і сумні події. У другий день тижня можна просити про виконання бажань і прохань. Вважалося, що в першу чергу Див допомагає працьовитим людям, а потім — усім, хто просить.

Перша розшифровка веде до несподіваних і приємних подій. Наприклад: зустрічам, сюрпризів, известиям.

Друге тлумачення прикмети:

 • горять щоки вранці до розбіжностей і недомовкам серед близьких людей, до чого потрібно прислухатися і не з’ясовувати стосунки. Таким чином, не псувати день собі та оточенню;

 • вдень щоки горять до розлуки з другою половинкою або близьким другом;
 • у вечірній час червоні щоки обіцяють сварку зі сльозами.

Щоб неприємності не збулися, у народі помічено, що потрібно попросити у Дів терпіння по відношенню до собі та рідним людям.

Горять щоки в середу

Середа — середина тижня, приносить плоди праць і подарунки. Возвеличується будь-яка праця як фізичний, так і розумовий. День врівноваження сил, примирення сторін, заспокоєння душі. День нових відкриттів, успішний для інтелектуалів та робітників розумової праці.

Трактування червоних щік в середу:

 • у ранковий час щоки горять до довгоочікуваної зустрічі чи побачення;
 • у денні години обіцяють серйозний розвиток відносин як ділових, так і особистих;
 • увечері щоки горять до приємних сюрпризів і подарунків.

Існує інше тлумачення палаючих щік в середу. Незалежно від часу доби прикмета веде до грошової винагороди, прибутку або виграшу.

Горять щоки в четвер

На Русі четвер вважався днем чоловіків, особливо воїнів. Четвертий день обіцяє боротьбу за свої права і думки. День фізичної активності і сили волі. Додає сміливості всім людям. Здавна вважався самим щасливим днем.

Перше тлумачення говорить: щоки горять до несподіваного повороту подій, до розв’язки довгих суперечок.

До чого горять щоки в четвер по другому тлумачення:

 • якщо щоки горять вранці, значить, належить вирішення проблем, складних завдань;
 • якщо щоки горять вдень – до спокою і умиротворення;
 • увечері щоки горять до задоволення, як до морального (наприклад, від виконаної роботи), так і фізичного (наприклад, від зв’язку з коханою людиною).

Існує третє провіщення: горять щоки в четвер увечері до веселощів, сміху і сприятливого повороту подій.

Горять щоки в п’ятницю

П’ятниця здавна вважалася жіночим днем. Сім’ї збиралися на вечерю за одним столом для спілкування та обміну позитивною енергією. Час для згуртування споріднених зв’язків і благополуччя родоводу. Тому прикмети полум’яних щік у п’ятий день пов’язані з сім’єю.

До чого горять щоки у п’ятницю:

 • в ранковий час — до звістки про близьких і рідних;
 • опівдні — до несподіваного повороту подій;
 • у вечірній час — до приїзду гостей і веселощів.

Існує ще одна прикмета: у п’ятницю щоки горять до подарунків, приємних покупок і гарним вчинкам. Вважається, що власникові полум’яних щік у цей день потрібно займатися красою тіла і духу.

У п’ятницю дівчата доглядали за зовнішньою красою: вмивалися цілющими відварами, наносили на обличчя маски з природних компонентів і вбиралися. Наводили багряний рум’янець на щоках свідомо, вважалося, що привертають до себе красу. Червоні щоки — значить, гарні щоки.

Горять щоки в суботу

На Русі шестица вважалася банним днем. В суботу люди прибирали будинок, завершували робочі справи, милися в лазні, ввечері збиралися за вечерею. Традицію досі зберігають багато сімей.

Звідси прикмета має наступне трактування:

 • вранці щоки горять до несподіваною, але приємною зустрічі;
 • вдень — до швидкого побачення;
 • ввечері — до душевних розмов.

Інша розшифровка прикмети свідчить про те, що щоки горять до порушення планів. В суботу не варто братися за нові справи.

Горять щоки в неділю

На Русі неділю вважався днем розваг і приємних зустрічей з близькими людьми. Було прийнято радіти, очищатися від поганих думок, ходити в гості. Народна прикмета палаючих щік безпосередньо пов’язана з тлумаченням сьомого дня.

Щоки горять в неділю:

 • в ранковий час — до радості і щастя;
 • у денні години — до приємних клопотів;
 • у вечірній час — до веселощів і танців.

Існує інше передбачення прикмети. Щоки горять у неділю до розлуки і печалі. Це трактування легко пояснюється тим, що після зустрічі гостей розставання неминуче в будь-якому випадку.

До чого горять щоки і вуха одночасно — що означає прикмета

До чого палають щоки й вуха, розкажуть дві прості народні фрази: «горять щічки — кажуть дружочки», «горять вушка — кажуть подружки». Таким чином, про людину ведуть мову кілька людей.

Варто зазначити, що в компанії осіб частіше зустрічаються плітки, чутки і обговорення особи як особистості. Тому в першу чергу проводять обряд з обручкою. Якщо виявлений негативний результат, роблять очищення.

Втратити силу передбачення допоможуть наступні етапи:

 • Умивання святою водою.
 • Прийняття ванни з додаванням натуральної морської солі.
 • Носіння оберега з гірського кришталю протягом трьох днів.
 • Трапляються ситуації, коли обидві щоки горять і одне вухо (праве або ліве) одночасно. У такому разі прикмета несе два трактування:

  • Горять обидві щоки і праве вухо – до значних змін у житті і оточенні людини. До зміни діяльності, до переїзду в інше місто і іншим кардинальних подій.
  • Горять обидві щоки і ліве вухо — до розчарування в близьких людях.

  Щоки горять до чого – задаються здавна люди. У народі помічено прикмети, які притаманні «палаючим подружкам». Вірити чи ні, залежить від людини.

  Головне — зберігати раціональний підхід: якщо щоки спалахнули раптово — можливо, прикмета несе в собі прихований знак; якщо симптом повторюється часто виникає необхідність звернути увагу на здоров’я.

  Корисні відео матеріали про те, до чого горять щоки і вуха: народні тлумачення і думку медиків

  На думку медиків про симптом палаючих щік: до чого горять щоки і на проблеми якого органу це вказує:

  Народні прикмети: до чого горять вуха: