Що робити, якщо не вмикається телефон

Що робити, якщо не вмикається телефон

Смартфон лежить у руці мертвою цеглою, і ти вже подумки підраховуєш витрати на ремонт чи покупку нового? Не поспішай, є 10 прийомів і секретів, що робити, якщо телефон не вмикається. Можливо, один із них допоможе реанімувати і твій мобільний!

1. Примусове перезапуск

Іноді смартфон зависає, не реагує на кнопки та екран залишається темним. Зовні здається, що він просто не вмикається, але взагалі пристрій працює. Спробуй примусовий перезапуск за допомогою клавіш – найчастіше потрібно одночасно затиснути кнопку блокування гучністю.

Примусовий перезапуск - Що робити, якщо не вмикається телефон

2. Охолодження або нагрівання

Якщо телефон вимкнувся і відмовляється оживати на сильній спеці або в холод – не поспішай панікувати. Сучасні смартфони набагато гірші за старі кнопкові моделі реагують на різкі температурні перепади. На морозі вони розряджаються на очах, а в спеку перегріваються. У такому разі спробуй увімкнути пристрій ще раз удома, коли умови стабілізуються.

Охолодження або нагрівання - Що робити, якщо не включається телефон

3. Перевірка заряджання

Можливо, проблема не в телефоні, а в зарядці, і тоді він просто сів. Вставте шнур живлення в розетку та пристрій, і подивися, чи є «ознаки життя». Почекай хвилин десять, тому що якщо смартфон розряджений критично, йому потрібен час.

Перевірка зарядки - Що робити, якщо не вмикається телефон

4. Перевірка кабелю та блоку живлення

Якщо телефон не реагує після попереднього способу, перевірте його з іншим кабелем, розеткою та блоком живлення. Можливо, тобі просто час купити новий USB-шнур.

Перевірка кабелю та блоку живлення - Що робити, якщо не вмикається телефон

5. Перевірка зарядного гнізда

Якщо роз’єм засмічився або пошкодився, телефон не заряджатиметься з будь-яким кабелем.Деякі моделі відразу ж вимикаються, якщо зачепити роз’єм занадто сильно – наприклад, випадково спробувати вставити шнур не тією стороною. Пил можна самостійно вичистити пензликом, а ось із серйозними поломками доведеться йти в сервіс.

Перевірка зарядного роз'єму - Що робити, якщо не вмикається телефон

6. Перевірка кнопки увімкнення

Якщо після всіх попередніх випробувань заряджання йде, але пристрій все одно не вмикається – ймовірно, поламалася кнопка включення. Може, вона залипла, залита рідиною або пошкоджена механічно.

Перевірка кнопки включення - Що робити, якщо не включається телефон

7. Виймання акумулятора

Було, що телефон відійшов до контактів акумулятора. Якщо твій смартфон можна розібрати самостійно, акуратно зніміть кришку, дістань батарею і почекай хвилину. Після цього поверніть акумулятор на місце і перезапустіть телефон. До речі, здутий або пошкоджений акумулятор треба відразу замінити!

Витяг акумулятора- Що робити, якщо не вмикається телефон

8. Виймання картки пам’яті

Рідкісний, але ймовірний випадок – переповнення картки пам’яті або несумісність з нею конкретного пристрою. Зазвичай смартфони зависають, але деякі моделі просто вимикаються, щоб уникнути перевантаження. Спробуйте вийняти картку повністю та запустити телефон ще раз.

Вилучення картки пам'яті - Що робити, якщо не вмикається телефон

9. Видалення програм

Ще одна можлива причина – програмне забезпечення, що конфліктує. Найчастіше це відбувається у власників перепрошити під себе смартфонів. Тому краще користуватися «рідною» системою та оболонкою, інакше доведеться звертатися до сервісу. Для початку спробуй синхронізуватися з комп’ютером і видалити зайві програми вручну.

Видалення програм - Що робити, якщо не вмикається телефон

10. Скидання налаштувань

Якщо нічого не допомагає, можна спробувати примусово «обнулити» телефон. Але в такому разі доведеться попрощатися з усіма налаштуваннями та даними, якщо в тебе не було резервної копії.Подивися в інструкції до своєї моделі, що потрібно затиснути, тому що різні пристрої мають свої комбінації. Якщо резервна копія була – потім просто відновиш її, коли телефон увімкнеться!

Скидання налаштувань - Що робити, якщо не вмикається телефон