Що робити, якщо чоловік зраджує і бреше, не зізнається, не йде. Як дізнатися, як себе вести, як провчити – поради психолога

Чоловічу зраду жінка може відчувати на підсвідомому рівні. Але іноді трапляється так, що жінка заперечує явні ознаки, відмовляючись бути чесною навіть з собою. Не хоче вірити в те, що чоловік зраджує і бреше, а в цей час треба починати щось робити.

Ознаки чоловічої зради

Ознаки того, що чоловік зраджує:

 • Невірний чоловік сам підозрює дружину в подружніх зрадах;
 • Чоловік ходить, опустивши погляд, уникає зустрічі очима;
 • Зміни в сексуальному житті: нововведення або відсутність бажання. Якщо чоловік зраджує і спить з дружиною, він буде порівнювати цих жінок;
 • Тепер телефон лежить не на доступному місці, а в кишені у чоловіка. Навіть похід в санвузол не обходиться без телефону. Правильніше сказати, що, практично всі походи туди відбуваються з мобільним телефоном, адже це безпечне місце для відправки і отримання повідомлень;
 • Під час дзвінка чоловік виходить з кімнати, наприклад, під приводом того, що там краще чути чи йде покурити. Такі ситуації стали періодично відбуватися? Це привід для сумніву;
 • Затримки «на роботі»;
 • Виправдання без причини;
 • Сварки і причіпки на порожньому місці. Коли чоловік не може піти сам, то провокує жінку на скандал, щоб перекласти на неї відповідальність за те, що сталося;
 • Іноді чоловік сам починає постійно розповідати про іншу жінку, видаючи її за співробітницю або просто знайому товариша;
 • Неіснуючі затримки чи зменшення заробітної плати — теж привід для підозри.

Зрозуміло, що всі ознаки залежать від індивідуальності чоловіки. Якщо в його поведінці з’явилося щось незвичне, то необхідно поговорити про це. Можливо, це обговорення одразу позбавить від непотрібних переживань і підозр.

При цьому, важливо розуміти, що наявність ознак ще не 100% факт зради.

Що робити, якщо чоловік зраджує, але не визнається

Якщо має місце факт (а не здогадка) про зраду, а сім’ю треба зберегти, то не можна приймати швидких рішень і піддаватися емоціям. Також не варто шпигувати і змушувати говорити правду, можливо, після таких одкровень вже не захочеться жити з дружиною, постійно випробовуючи почуття провини.

 

Спокій – це головний фактор у збереженні подружніх відносин. Часто, коли чоловік не зізнається в зраді, говорить про те, що він не хоче втрачати сім’ю. Тепер головне завдання – визначити, що спонукає чоловіка до зрад, чого йому не вистачає. Для цього потрібно визначити, коли чоловік відчуває, що його люблять.

Існує 5 основних мов кохання. До них відносяться:

 • підтримка;
 • тактильне вплив (дотику, погладжування);
 • корисний час, проведений разом, присвячене тільки йому і їй;
 • заохочення та подарунки (не дорогі, а в якості знаків уваги);
 • допомога і турбота — заправити ліжко, почистити взуття, прикрасити вечерю.

Справа в тому, що чоловік у дитинстві відчував, що його люблять за певних обставин. Наприклад, мама, прийшовши з роботи, міцно обнімала сина, гладила його по голові, а він відчував себе коханим. У цьому випадку любов проявлялася в тактильному контакті. Батьки могли використовувати всі 5 мов кохання, але один виділявся і цінувався найбільше.

У дитинстві подружжя мама, приходячи додому, дарувала їй маленьку іграшку, ласощі і так далі, при цьому вона відчувала, що кохана. Її мова – заохочення та подарунки. Виходить, що дружина, проявляючи любов, що купує чоловіка, а йому потрібні тактильні контакти, тільки так він відчуває себе коханим.

Можливо, та, інша, дає те, що потрібно? Може бути, що йому так мало потрібно, щоб відчувати себе коханим, а вона цього просто не розуміє?

Мова кохання визначається за щасливим моментів на етапі закоханості, коли і як чоловік виявляв свої почуття. Це і буде те, що необхідно йому. Якщо давати чоловікові необхідне, у нього не буде приводу обманювати і змінювати.

Як вести себе після зради

Якщо чоловік зрадив, потрібно побороти в собі сильне бажання нагадувати про це. Постійні докори не поліпшать відносини, а тільки погіршать. Не варто забувати, що в подібних ситуаціях винні обоє: вона щось недодала, а він знайшов це в компанії іншою. Жінка повинна навчитися стежити за собою, і знайти відповідь, чого не вистачає чоловікові у взаємовідносинах.

Можна бути чудовою господинею, турботливою дружиною, відмінною матір’ю їх дітей, але при цьому зустрічати чоловіка з роботи у старому халаті прабабусі, зав’язавши сальні волосся в тонкий хвостик на потилиці.

А можна виглядати ідеально як лялька, стежити і доглядати за собою 24 години на добу, не псувати фігуру вагітністю, вечеряти тільки в ресторані. Чоловік може пишатися такою жінкою, брати всюди з собою, проте через час, знайти собі нову ляльку, віком або красивіше, а може і повну протилежність – ту, яка буде зустрічати його з роботи смачною вечерею, розмовляти по душам, масажувати напружені плечі.

Чи варто зустрічатися з коханкою?

На це питання відповідь однозначна – ні в якому випадку, якщо тільки вона сама не прийшла. Подібним вчинком жінка не просто принижує себе, а втрачає цінність в очах чоловіка. Можна подивитися на коханку з боку, але нікому не стане легше.

Хотілось би чоловікові, щоб відбулася ця зустріч? Що він при цьому буде відчувати – що завгодно, але точно не любов. Якщо чоловік пішов до іншої, значить, не влаштовує своя жінка. Від зустрічі з коханкою дружина не стане більше влаштовувати чоловіка. Потрібно вирішувати проблему з собою, а не з нею.

Розлучатися чи ні?

Для цієї дилеми необхідно дати собі чесні відповіді на наступні питання:

 • Живу з ним тому, що нікому більше не потрібна?
 • Краще у дітей хоча б такий батько?
 • Б’є – значить любить?
 • А на що буду жити, залишившись одна? Хто забезпечить?

При позитивній відповіді жінка не дає собі шанс випробувати щастя, а ходить по замкненому колу і нічого не змінить. У цьому випадку розлучення – варіант розвитку подій.

Іноді за кохання приймають залежність. Відмінність полягає в тому, що під час любовної залежності людина утримує іншого, чого б це не коштувало. Здається, що «жити або дихати без нього не може. Якщо людина любить, бажає щастя коханому і готовий відпустити, якщо коханому так буде краще.

Людина не безгрішний і має право на помилку. Давши другий шанс коханому слід замислитися, для чого потрібна ця ситуація, зробити висновки і провести роботу над собою. Це допоможе надалі уникнути подібні ситуації і стати краще.

Чи варто прощати зраду і як це правильно робити?

Коли йдеться про прощення, позитивну відповідь має велику користь, на відміну від другого варіанту. Залишилася пара жити спільно або розійшлася, таїти образу – означає приносити шкоди організму. Образа тягне за собою психосоматичні захворювання, в тому числі онкологічні.

Необхідно знайти золоту середину, полюбити себе і навчитись не впадати в крайнощі.

Полюбити себе – не означає стати егоїстом. Любити своє тіло, не перегодовувати його. Звикнути до режиму, гуляти на свіжому повітрі. Доглядати за собою, робити зарядку і виділяти час для хобі. У результаті самооцінка підніметься, і зміниться ставлення оточуючих. З часом стає зрозуміло, чому чоловік так ставився до жінки.

Відповідь проста: тому, що сама так до себе ставилася. Розуміння це, проходить злість і образа, жінка стає енергійної і щасливою, а оточуючі люди починають тягнутися до неї. Потрібно подивитися з цього моменту в те майбутнє, де все змінилося і йти до нього. У підсумку можна бути вдячна своєму чоловікові за те, що перервав ці нудні монотонні будні і навчив бути щасливою жінкою. Це один із способів прощення.

Прощення потрібно заслужити

Після зради складно жити обом подружжю. Їй потрібно пробачити, а йому заслужити прощення. Це трудомісткий процес і вимагає двосторонніх зусиль. Тепер чоловік нехай доведе, що гідний довіри. Найменша затримка на роботі або дзвінок по телефону будуть приводом для підозр. З цієї причини, просто необхідно йти на приводу жіночих бажань, вести себе відкрито, і попереджати про несподіванки заздалегідь.

Подарунки – це перевірений і найпростіший спосіб. Так чоловік «оплачує свої гріхи» і теше самолюбство подружжя. Навіть якщо зрада не було розкрито, подарунок допомагає заглушити почуття провини, вдавшись до деяких злигодням на користь потерпілої сторони.

Процес повернення довіри – необхідна процедура. Важливо розуміти, що на це потрібен час. Не можна отримати подарунок, і тут же забути образи. Те, що жінка відчуває сильну душевну біль – по-іншому і бути не може. Пройде час, і ставлення до факту зради поміняються, згладяться.

Як повернути чоловіка від коханки в сім’ю

Тепер, коли чоловік зраджує і не приховує цього, йому не доводиться брехати і вивертатися, пора приймати рішення, потрібно щось робити для того, щоб повернути його в сім’ю.

Що робити, якщо чоловік зраджує і бреше, не зізнається, не йде. Як дізнатися, як себе вести, як провчити – поради психолога

Перший етап життя з коханкою — звикання. Він буде бачити її в халаті, без макіяжу. Це раніше вона виглядала ідеально, тепер – інша справа. Їй потрібно виконувати подружні обов’язки, а це не тільки постільні втіхи. Рано чи пізно він зрозуміє, що і вона не ідеальна. Почнуться побутові проблеми з витікаючими наслідками.

Звичайно, буває і навпаки, але, згідно зі статистикою, 80% випадків догляду відбувається по одному і тому ж певним сценарієм.

Коли більше не треба завойовувати коханку, він отримав, що хотів, хватка мисливця слабшає разом з інтересом до нової жінці.

Повернеться чоловік додому чи ні, залежить від рішення дружини і наявності роботи над собою. Якщо жінка вела себе спокійно, знаходила приводи для періодичних зустрічей, була одним або навіть родичем, підтримувала і вислуховувала – це перемога.

Важлива умова – робота над собою. Це режим, турбота про здоров’я, прогулянки, вільний час не для захвату депресією, а для походів в театр. Безумовно, якийсь час побути в цьому стані, пережити, але важливо вчасно переключитися і не «застрягти». Якщо самостійно впоратися не виходить, то допомога психолога або відвідування церкви та бесіди зі священиком — величезна підтримка в проживанні горя.

Подібна зміна способу життя позитивно впливає на самооцінку, що привертає увагу протилежної статі.

Якщо чоловік зраджує, але не йде

Розглянувши деякі статистичні факти, можна зрозуміти, що робити, якщо чоловік зраджує і бреше, але з родини йти не хоче.

«Відкрити в собі жінку. У чому полягає жіноча місія? Що ж відрізняє її від чоловіка?

 • Сила жінки в слабкості – це не пуста фраза, а мудрість. За сильною жінкою не хочеться доглядати, носити на руках, турбується, вона й сама готова постояти за чоловіка;
 • Жінка повинна бути доглянутою, з чистим тілом, волоссям, одягом, взуттям, оновленої стрижкою, легким макіяжем;
 • Створення затишку в будинку – теж жіноча місія. Якщо немає довіри до себе, варто звернутися за допомогою до дизайнера, а краще розвинути в собі ці навички. Живописні полотна, вази, скульптури, домашні рослини, декоративні свічки – ось ті речі, завдяки яким будинок стає затишним і бажаним;
 • Знаходження точок дотику з чоловіком в інтересах.

Ймовірність зради в залежності від віку чоловіка. Статистичні дані

Якщо спочатку шлюб побудований на любові, але є незаперечні факти подружньої зради, не варто приймати поспішних рішень. Якщо він не визнається і не йде з сім’ї – значить, лишились почуття, які утримують.

Якщо чоловік зраджує вагітній дружині

Якщо чоловік зраджує і бреше вагітній дружині, то він може просто боятися близькості з жінкою, всередині якої дитина не хоче нашкодити і не знає, що робити. Статистично доведено, що більшість чоловіків під час статевого акту з жінкою в стані вагітності візуалізують плід і не можуть думати про щось ще.

Це сприяє втраті інтересу до дружини, як до статевого партнера. У цьому випадку жінці потрібно урізноманітнити інтимне життя, внести нововведення, зробити її дуже цікавою для обох сторін.

Що робити при загрози зриву вагітності, коли лікарі не рекомендують жінці навіть відчувати стан збудження? В цьому випадку потрібно розмовляти з чоловіком, говорити йому: «Як було б боляче, якщо, крім ускладнень дізнатися про зраду…». Варто нагадувати про це, що допоможе ухвалити правильне рішення в неоднозначній ситуації.

Щоб зберегти шлюб, необхідно намагатися приховати факт інформованості про зраду, приділяти собі увагу і нагадувати чоловікові, що після народження дитини вона також сильно буде любити чоловіка. Давно доведено, що заборонений плід солодкий.

Якщо жінка буде стежити за зовнішнім виглядом і фліртувати з чоловіком, то після утримання почуття спалахнуть з новою силою і стануть ще сильнішими. Для збереження спокійних відносин необхідно сублімувати імпульсивність у творчість, що також розвиває і піднімає самооцінку.

Три реальні жіночі історії про помсти за зраду

Світлана, 22 роки

Про зраду дізналася від подруги, яка бачила Ігоря (чоловіка Світлани) в супермаркеті в обіймах іншої дівчини. Починаючи з цього дня Катя (подруга Світлани) ретельно стежила за чоловіком подруги і доповідала про його дії.

Це розвиток подій спричинило за собою сумні події. Світлана чекала чоловіка з роботи, рахувала хвилини запізнення. Перші 2 дні дівчина намагалася впоратися зі своїми емоціями і робити вигляд, що нічого не відбувається, вона прагнула дати собі час і придумати план дій по утриманню чоловіка. Напруга накопичувалося і вимагав розрядки.

Одного разу ввечері, зустрічаючи чоловіка з роботи, Світлана не втрималася і виплеснула свої емоції. Вона кричала, плакала, лаялася. Ігор щиро робив вигляд, що не розуміє, в чому справа, але Світлану тепер не обдуриш, занадто багато вона знала про свого невірного чоловіка завдяки вірною і турботливою подрузі. Молода дружина показала на двері Ігорю і сказала, що ніколи не зможе пробачити зраду.

Цим же ввечері вона пішла на вечірку і помстилася чоловікові його ж способом з кращим другом Ігоря.

Через місяць образа була ще сильна, а біль від зради стала вщухати. Тепер весь двір говорив про нові стосунки Світлани, і, звичайно ж, інформація не минула зрадника чоловіка.

Яке ж було здивування, коли вона стала свідком діалогу:

— Ігор, коханий, вона давно морочила тобі голову з цим «дружком». А я казала тобі, що вона та ще штучка!

— Катя, пробач, але у нас ніколи нічого не буде. Зрозумій, я ніколи не любив тебе, у наших стосунків немає майбутнього!

Світлана зціпила зуби і пройшла мимо «подруги». Вона не знала, що робити. Був очевидний факт зради і корисливого плану Катерини, але ніяк не Ігоря. Відносини молодих були зруйновані. Чи вдасться їх відновити – час покаже. Але Світлана отримала неоціненний досвід.

Христина, 48 років

Прожила з черговим 3-їм чоловіком 2 роки. Спочатку була закоханість, потім прийшла буденна рутина. Христина була гарною господинею. Вона смачно готувала, підтримувала ідеальну чистоту і затишок у домі, однак, час на себе їй катастрофічно не вистачало. Прийшов час, і чоловік став задивлятися на свою нову співробітницю. Та зі свого боку намагалася виглядати ідеально, і у них зав’язалися романтичні стосунки.

Дізнавшись про зраду чоловіка, Христина прийшла в лють. У цей же вечір вона вигнала чоловіка і твердо вирішила, що подружнє життя не для неї. Вкотре все відбувається за одним і тим же сценарієм, адже вона так старалася, все для нього. Цим помста не обмежилася. Прийшовши на роботу до чоловіка, жінка влаштувала скандал і домоглася звільнення гарненької співробітниці.

Звернувшись за допомогою до психотерапевта, Христина зрозуміла, що, до тих пір, поки вона не полюбить себе, ні один чоловік не покохає. Смачно поїсти і перебувати в затишній квартирі колишній чоловік міг і у мами, а проводити час у супроводі дружини, запустила свій зовнішній вигляд, йому просто не хотілося.

Христині раптом стало шкода, що вона так вчинила з співробітницею чоловіка. Адже, якщо б не вона, так знайшлася б інша. Тепер вона розуміла ступінь своєї відповідальності за те, що трапилося і, через 6 місяців, відкрила своє серце новим відносинам.

Марія, 28 років

Марія з дуже впливовою і забезпеченої сім’ї. Вона звикла смітити грошима і вважала, що за гроші є все, що душі завгодно. Прийшла пора всерйоз задуматися про сімейне життя, розсудливим, народити дитину або двох.

Маша була вульгарною панянкою, дозволяла собі нецензурно лаятися і зловживати алкоголем.

На подив батьків, хлопця вона зустріла досить культурного й освіченого. Вони палко полюбили один одного, і ці почуття вплинули на особистість молодої жінки. Дівчина повністю відмовилася від вживання спиртних напоїв, поступливу і поступливий поведінка поступово перетворилося в норму. Друзі вперше в житті бачили її такою.

Дівчина ВИТРАЧАЛА всі гроші на свого обранця, дарувала йому дорогі подарунки, і дозволяла жити за її рахунок.

Улюблений сидів вдома і займався своїми справами. А саме, сидів цілий день за комп’ютером і водив подруг в її квартиру. Дізнавшись від сусідів дійсність реальності, Марія вирішила, що б це не стало, помститися зраднику. Вона не могла зрозуміти, як це, її, таку багату і красиву, ділили ще з кимось.

Марія вигнала альфонса і знову почала пити. Вона пустила такий слух про колишнього коханого, після якого ні одна знайома жінка не дивилася в його бік без посмішки.

Страшно те, що до зустрічі з Марією хлопець ніколи не дозволяв собі подібного поведінки. Він був скромною людиною з бідної сім’ї, якому доводилося економити на всьому, щоб оплачувати навчання в університеті. Навіть модний одяг, в якому він іноді ходив на вечірки, доводилося позичати у друзів. Ті скромні подарунки, які він спочатку намагався зробити коханій жінці, не були оцінені.

Спроби влаштуватися на роботу і піклуватися про сім’ю викликали у Марії лише категорична відмова і нерозуміння. Скуштувавши багате життя, хлопець не втримався від спокуси і піддався впливу Марії. У підсумку – дві зламані долі і недовіра до протилежної статі.

А суть така, що кожному своя місія. Чоловік – годувальник, жінка – господиня. Вибираючи людини не з свого кола потрібно бути готовим до відмови від звичного способу життя.

Як зробити, щоб чоловік не зраджував

Не варто думати, що тільки чужий чоловік здатний змінювати і брехати, це може трапитися з кожним. Але якщо намагатися щось робити, то шанси не бути обманутою збільшуються в рази.

10 кращих порад для жінок:

 • Стежити за своїм зовнішнім виглядом, бути жіночною;
 • Бути гарною господинею, підтримувати чистоту і затишок;
 • Час від часу давати можливість завойовувати себе;
 • Прагнути до розвитку, читати, відвідувати культурні заходи. Може здатися, що даний факт не має стосунку до бажання зради, однак, він впливає на самооцінку жінки і ставлення оточуючих;
 • Знайти спільні інтереси і завжди бути другом, якому можна довіряти;
 • Визначити мову любові свого чоловіка (при яких обставинах він розуміє, що любимо) і давати йому відчувати себе коханим, а значить щасливим;
 • Бути самою собою з коханою людиною і приймати його таким, як є. Якщо почати прикидатися, то доведеться весь час носити цю маску, а фальш відчувається на підсвідомому рівні;
 • Дати йому можливість відчувати себе чоловіком. Не намагатися бути сильною і всемогутньою;
 • Чим міцніше контроль, тим сильніше хочеться позбутися від нього або порушити правила;
 • Тимчасове позбавлення бажаного тягне за собою сильне бажання досягнення.

Зрада чоловіка – важке випробування для кожної жінки. Але важливо пам’ятати, що зневірившись, не приймаючи ніяких дій, не виробивши стратегію подальшого життя, відновити психологічний стан, жити і відчувати себе так, як колись, ніколи не вийде.

Корисні відео-ролики про ознаки чоловічої зради і що робити жінці