Шатуш на темні волосся в домашніх умовах. Техніка та ідеї модного фарбування

Техніка фарбування волосся «шатуш» надає зачісці природний зовнішній вигляд вигорілих на сонці пасм і є однією з різновидів мелірування.

Переваги стилю фарбування «шатуш» на темні волосся

Шатуш як універсальний сучасний спосіб мелірування має ряд переваг:

 • візуальне збільшення об’єму волосся;
 • відростання коренів залишиться непомітним і зачіска протягом 3 місяців після фарбування зберігає охайний зовнішній вигляд;
 • природність переходів відтінків, немає явних кордонів між квітами;
 • легкість виконання і мінімальні витрати часу для техніки «шатуш» на темне волосся дозволяють в домашніх умовах забезпечити якісний результат;
 • ця техніка ефективно приховує сивину;
 • шатуш є прекрасним способом відростити свій натуральний колір волосся без недоліків у зовнішньому вигляді;
 • щадне дію при фарбуванні за рахунок низького відсотка окислювача;
 • з допомогою шатуша легко можна коригувати недоліки попередніх фарбувань;
 • при виникненні бажання кардинально змінити колір, після техніки «шатуш» це зробити простіше, необхідно буде тільки зістригти кінці волосся;
 • світлі відблиски пасом на більш темному тлі основної маси волосся виглядають привабливо і освіжають зовнішній вигляд власниці.

Варіанти вибір кольору фарбування «шатуш» на темні волосся

В домашніх умовах фарбування волосся за технологією «шатуш» буде доцільно проводити саме на темне волосся. Так можна легко домогтися бажаного контрасту.

Головна умова – обрані кольори для створення відблисків не повинні сильно відрізнятися від основного тону для природного переходу відтінків.

Професіонали радять дотримуватися при виборі колірної гами класичної схеми 4 цветотипов зовнішності: зима, літо, весна, осінь.

Теплі відтінки краще будуть поєднуватися зі смаглявою шкірою і природним каштановим кольором волосся. Це люди двох цветотипов: весна і осінь.

Представники зими і літа мають контрастну яскраву зовнішність. Їх відмітні особливості: світла шкіра в поєднанні з темним або світлим природним кольором волосся.

Колір очей у таких людей зазвичай дуже світлий або, навпаки, темний. Тому їм чудово підійдуть всі холодні відтінки будь-якої колірної гами.

Для фарбування пасом можна використовувати 1 або кілька кольорів на 1-3 тони світліше основного. Ефектно поєднуються з темним кольором волосся будь-які натуральні відтінки горіхового, золотого, мідного, шоколадного, карамельного, попелястого, медового, пшеничного, срібного кольорів.

Зверніть увагу! Не варто вибирати для фарбування темного волосся світлі відтінки блонда. Ефект від подібного фарбування буде протилежний бажаному.

В окремих випадках можливе використання більш яскравих неординарних кольорів: червоного, синього, фіолетового. Таке поєднання допоможе створити епатажний образ.

Інструкція фарбування в домашніх умовах

Шатуш на темні волосся в домашніх умовах передбачає використання:

 • ємності з пензлем;
 • фарби або освітлювача;
 • тонуючого кошти;
 • гребінця;
 • затисків для волосся;
 • накидки на плечі;
 • рукавичок.

Ємність повинна бути скляною або пластиковою. Фахівці рекомендують для фарбування окремих пасом вибирати кисть шириною близько 3 див.

Гребінець повинна бути з рідкими зубцями для створення начісування. Окислювач краще буде використовувати 3-6%.

Підготовка до фарбування

За 2-3 тижні до фарбування за методикою «шатуш» необхідно вирівняти базовий тон. Стилісти радять в цей же час доповнити звичайний догляд за волоссям живильними масками з зволожуючими компонентами в складі.

Не рекомендується мити голову приблизно за 2 дні до процедури. Це дозволить захистити шкіру голови від хімічного впливу фарби та забезпечить краще проникнення фарбувального пігменту в структуру волосся.

Можна використовувати перед процедурою засоби укладки. Вони не дозволять рівномірно розподілитися фарбі.

Якщо кінчики волосся в поганому стані, їх також слід зістригти заздалегідь. Посічені кінці зіпсують загальну картину після фарбування.

В домашніх умовах реалізація техніки «шатуш» передбачає начесиваніе волосся. Чим темніше основний колір, тим помітніше буде видно контраст.

Техніка виконання фарбування

Процедура фарбування:

 • Підготувати все необхідне для процедури.
 • Розділити волосся на окремі пасма і закріпити їх затискачами на тім’яній зоні, залишивши вільними пасма на потилиці. Для зручності можна зібрати все волосся у високий хвіст.
 • Виконати начіс всіх пасом по черзі. В результаті має утворитися «подушка» з волосся. Чим інтенсивніше буде начісування, тим менший обсяг волосся піддасться фарбування. І навпаки.
 • Необхідно підготувати фарбувальний склад.
 • Готову фарбу слід змішати з окислювачем по інструкції.
 • Освітлюючий порошок так само змішати з окислювачем в пропорції 2:1.
 • Нанести фарбу на кожну пасмо, починаючи з потиличної частини. Відступати від коренів слід від 5 см і більше в залежності від довжини волосся. Фарбувальний склад важливо наносити спочатку на кінці, акуратно розподіляючи фарбу. Руху руки при цьому нагадують короткі мазки з метою розтягнути фарбу вгору по пасма. «Подушка» з волосся не дасть проникнути фарбі на решту волосся.
 • Після того, як все волосся покриті фарбою, необхідно виждати час від 10 до 40 хвилин. Час дії фарби залежить від бажаного відтінку. Чим світліше потрібні локони, тим пізніше слід змивати фарбу.
 • Змити фарбу з волосся за допомогою шампуню і бальзаму.
 • Якщо при фарбуванні був використаний освітлюючий склад, то необхідно закінчити миття голови застосуванням тонуючого кошти.
 • Розчесати волосся, використовуючи зволожуючі засоби догляду. У цьому випадку перукарі часто застосовують двофазні спреї.
 • Висушити і укласти волосся.

  Проводячи самостійно фарбування «шатуш» на темні волосся в домашніх умовах вибирайте максимально нейтральні відтінки.

 • Є другий варіант фарбування «шатуш». Метод заснований на ретельному розтягуванні кольору і подальшої його розтушовування на пасма без начісування. Такий спосіб витрачає більше часу і вимагає наявність певних навичок.

  Особливості фарбування на короткі, середні та довгі волосся

  Шатуш виконується практично на будь-якій довжині волосся. На довгому волоссі та волоссі середньої довжини перехід кольору виглядає природно. Год

  щоб зробити таке фарбування на цих варіантах довжини не потрібна наявність професійних умінь і навичок. Тому легко виконати в цьому випадку техніку «шатуш» в домашніх умовах.

  Для якісного створення відблисків на коротких темному волоссі краще буде звернутися до фахівця.

  Чим коротше волосся, тим помітніше межа переходу відтінків. На такій довжині важче домогтися розтягування кольору і природності контрасту.

  Оптимальний відступ від коренів при фарбуванні так само припускає наявність довжини волосся. Ці нюанси можуть повністю зіпсувати загальну картину.

  Тому в домашніх умовах перукарі радять на коротких волоссі зробити дещо хаотично розташованих відблисків на окремих пасмах і приділити особливу увагу розтушовуванні фарби для нерівності рівня кордонів кольору.

  Особливості техніки «шатуш» на прямі і кучеряве волосся

  Різниця прямих і кучерявого волосся в текстурі. Кучеряве волосся зазвичай більш ламкі і тонкі. У них пориста структура. Тому при фарбуванні кучерявого волосся варто бути акуратніше з вибором фарби. Вона повинна бути щадною.

  Якщо необхідно при фарбуванні використання окислювача, то його % не повинен бути вище 6.

  Перед фарбуванням кучеряве волосся дуже важливо випрямити праскою, щоб вся поверхня волосся добре проглядалася.

  Особливістю фарбування прямих волосся є добре помітні кордону відтінків. Тому слід звернути увагу на ретельне розтягнення кольору для створення природності.

  Особливості шатуша з чубком і без

  Варіанти відступу від коренів при фарбуванні волосся без чубчика різноманітні. При наявності чубчика під час техніки «шатуш» обов’язково слід дотримуватися правила.

  Воно полягає в тому, що відступ від коренів повинен бути дорівнює довжині чубчика. Це необхідна умова для отримання природного гармонійного образу в результаті.

  Інший варіант передбачає фарбування за тією ж технологією декількох пасм з чубчика. Тоді фарбу на пасма можна наносити вище лінії довжини чубка.

  Попелястий шатуш – особливості виконання

  Щоб отримати гарний попелястий відтінок в результаті техніки «шатуш», темне волосся обов’язково спочатку необхідно освітлити.

  Знебарвлення волосся можна зробити за допомогою депарирования (змивання) або використання освітлювальної фарби.

  Отримати бажаний результат не завжди виходить за 1 раз. Після процедури змивання кольору тон стає світліше на 3 ступені. Якщо цього виявляється не достатнім, то повторити процедуру можна буде тільки через кілька днів.

  Освітлювати слід лише ті ділянки, які згодом планується фарбувати.

  Перед фарбуванням волосся в попелястий шатуш слід акцентувати увагу на підготовці волосся до процедури.

  Важливо пам’ятати! Змивка і освітлення сушать волосся. Тому за 2-3 тижні до маніпуляції важливо буде пройти курс оздоровлення волосся за допомогою застосування масок на основі масел, бальзамів і зволожуючих спреїв.

  На підготовчому етапі до фарбування «шатуш» на темні волосся в домашніх умовах можна використовувати хну і басму в якості зміцнювальних засобів.

  Їх компоненти при взаємодії з фарбою можуть негативним чином відбитися на отриманому в результаті кольорі. Так само не можна робити перед попелястим шатушем ламінування волосся.

  Попелястий відтінок підкреслює сухість і млявість посічених кінчиків волосся. Тому при їх наявності необхідно зрізати їх заздалегідь.

  Підготовка волосся до процедури і освітливши їх слід наносити на пасма попелястий тон фарби в техніці «шатуш». Використання декількох близьких відтінків кольорів, світліше коренів на 2-3 тони є допустимим.

  Зверніть увагу! Для виконання техніки попелястий шатуш на темні волосся в домашніх умовах підуть всі холодні відтінки світло-русявого кольору і блонда.

  Закінчити фарбування колористи рекомендують застосуванням тонуючого кошти з попелястим ефектом для нейтралізації жовтизни.

  З метою підтримання бажаного відтінку корисним буде використання відтінкових шампуню, бальзаму і тоніка 1 раз в тиждень.

  Будьте обережні з використанням попелястого кольору в іміджі. Він здатний підкреслювати мімічні зморшки, недоліки овалу обличчя і недоліки.

  Цей специфічний холодний відтінок підходить яскравим представникам контрастною зовнішності зі світлим відтінком шкіри.

  Поради від перукарів про фарбування та догляд за волоссям після фарбування «шатуш»

  Вибравши фарбування в стилі «шатуш», стилісти рекомендують дотримуватися деяких правил для отримання і підтримки бажаного результату.

  Поради перукарів про фарбуванні «шатуш» на темні волосся в домашніх умовах  

  Поради перукарів після фарбування Під час процедури важливо використовувати якісні професійні засоби для отримання бажаного ефекту; Обов’язкове використання зволожуючих і живильних засобів догляду, щоб відновити структуру волосся; Проблеми зі станом волосся необхідно вирішити заздалегідь, т. к. фарбування здатне підкреслити ці недоліки; Важливо використовувати як можна менше джерела термального впливу на волосся з метою уникнути їх пересушування; Між процедурами забарвлення основного тону і шатуша повинно пройти близько 3-4 тижнів. Волосся повинні відновити свою структуру за цей час з допомогою догляду; Берегти волосся від впливу прямих сонячних променів. Так насиченість та глибина кольору довше збережуться; Використовувати 2-3 близьких відтінку однієї колірної гами. Так колір буде багатше і цікавіше; Бажано зробити ламінування для вирівнювання поверхні волосся і захисту від зовнішнього впливу несприятливих факторів; Не використовувати теплі відтінки для холодних типів зовнішності і, навпаки, — для створення природного образу; Використовувати якісні шампуні і бальзами, призначені для професійного догляду; Використовувати техніку з застосуванням начісування пасом для полегшення проведення процедури вдома; Наступна процедура фарбування потрібно через 3 місяці. Якщо волосся дуже довгі, то слід попросити кого-небудь допомогти під час процедури; Не використовувати залізну ємність для розведення фарби, щоб не стався процес окислення.

  Стильні незвичайні ідеї шатуша на темне волосся: зачіски з технікою «шатуш»

  Сильні сторони шатуша в зачісці — легка природна недбалість і хаотичність довжини пасом і меж кольору.

  Виграшно техніка «шатуш» виглядає на довгих хвилястих волоссі. Тому варто в основі зачіски використовувати легкі хвилясті локони по всій довжині чи завивати тільки кінці волосся.

  Різні варіанти зачіски в грецькому стилі виглядають вишукано з цією технікою фарбування.

  Кучеряві локони можна підняти вгорі над потилицею або зробити об’ємний грецький вузол. При цьому таку зачіску буде красиво чергувати з пасмами, заплетеними в коси і використовувати пов’язки, стрічки, обручі.

  Зачіска «водоспад» так само може прикрасити свою володарку. Плетені горизонтально коса обрамовує голову ззаду вище потилиці і крізь неї спущені вниз інші локони. Цю зачіску так само краще виконувати з хвилястим волоссям.

  Шатуш – це сучасний універсальний спосіб урізноманітнити імідж, повернути свіжий зовнішній вигляд і виглядати привабливо кожен день. Кучеряві локони, пофарбовані в техніці «шатуш», створюють враження гри переливів кольорів.

  З цього відео ви дізнаєтеся, як виглядає шатуш на темне волосся, зроблений в домашніх умовах:

  Даний відеоролик ознайомить вас з салонної процедурою фарбування волосся в техніці «шатуш»: