Різниця у віці між чоловіком та жінкою 10, 15, 20 років. Психологія відносин в нерівному шлюбі, якщо хтось старше

Зустрічаються пари, у яких віковий розрив становить 10-20 і 30 років або 1-2 роки, є багато сімей — одноліток. Наскільки маленькою або великий може бути різниця у віці між чоловіком та жінкою для щасливого шлюбу, і як вона впливає на стосунки – часто розмірковують психологи, дають поради для пар в нерівному шлюбі.

Яка різниця у віці вважається оптимальною?

Фахівці у сімейних відносинах визначають оптимальну різницю для відносин між чоловіком і жінкою приблизно в 5-6 років. Такий проміжок не відчувається помітним і комфортним вважається союз, у якому чоловік трохи старший дружини.

Бред Пітт і Анжеліна Джолі багато років разом.

Подружжя перебуває в емоційно відповідної вікової смузі, не виходить за межі одного покоління, у них схоже світорозуміння, їх непокоять одні і ті ж проблеми.

Родичів з обох сторін простіше спілкуватися. Молодий чоловік 28-30 років в більшості випадків добре стоїть на ногах і може самостійно утримувати родину.

Дівчина 22-24 років перебуває в сприятливому для народження дітей віком. Майбутній глава сім’ї усвідомлено оцінює питання виникнення потомства і зможе допомогти дружині в непростий проміжок виношування, пологів і виховання дитини.

Досить гармонійним вважається тандем, в якому вік чоловіка та дружини різниться на рік. Вченими доведено, що чим більше вікова дистанція між партнерами, тим вище відсоток розлучень.

Чоловік і жінка – однолітки

Союз, у якому чоловік і дружина ровесники зустрічається досить часто. Такі шлюби виникають в період юності, коли молодь разом спілкувалася і вчилася. Такі пари мають багато переваг:

  • спільні інтереси;
  • однакове бачення майбутнього;
  • загальні друзі;
  • рівнозначний отриманий досвід.

І недоліки:

    • добре дізналися до шлюбу один одного люди можуть втратити зацікавленість другою половинкою;
    • часто виникають сварки через дрібниці;

 

  • немає більш зрілого партнера, охоче йде на компроміс;
  • часто роль лідера лягає на плечі жіночої половини, що не подобається, емоційному та незрелому чоловікові.