Різниця у віці між чоловіком та жінкою 10, 15, 20 років. Психологія відносин в нерівному шлюбі, якщо хтось старше

Зустрічаються пари, у яких віковий розрив становить 10-20 і 30 років або 1-2 роки, є багато сімей — одноліток. Наскільки маленькою або великий може бути різниця у віці між чоловіком та жінкою для щасливого шлюбу, і як вона впливає на стосунки – часто розмірковують психологи, дають поради для пар в нерівному шлюбі.

Яка різниця у віці вважається оптимальною?

Фахівці у сімейних відносинах визначають оптимальну різницю для відносин між чоловіком і жінкою приблизно в 5-6 років. Такий проміжок не відчувається помітним і комфортним вважається союз, у якому чоловік трохи старший дружини.

Бред Пітт і Анжеліна Джолі багато років разом.

Подружжя перебуває в емоційно відповідної вікової смузі, не виходить за межі одного покоління, у них схоже світорозуміння, їх непокоять одні і ті ж проблеми.

Родичів з обох сторін простіше спілкуватися. Молодий чоловік 28-30 років в більшості випадків добре стоїть на ногах і може самостійно утримувати родину.

Дівчина 22-24 років перебуває в сприятливому для народження дітей віком. Майбутній глава сім’ї усвідомлено оцінює питання виникнення потомства і зможе допомогти дружині в непростий проміжок виношування, пологів і виховання дитини.

Досить гармонійним вважається тандем, в якому вік чоловіка та дружини різниться на рік. Вченими доведено, що чим більше вікова дистанція між партнерами, тим вище відсоток розлучень.

Чоловік і жінка – однолітки

Союз, у якому чоловік і дружина ровесники зустрічається досить часто. Такі шлюби виникають в період юності, коли молодь разом спілкувалася і вчилася. Такі пари мають багато переваг:

 • спільні інтереси;
 • однакове бачення майбутнього;
 • загальні друзі;
 • рівнозначний отриманий досвід.

І недоліки:

  • добре дізналися до шлюбу один одного люди можуть втратити зацікавленість другою половинкою;
  • часто виникають сварки через дрібниці;

 

 • немає більш зрілого партнера, охоче йде на компроміс;
 • часто роль лідера лягає на плечі жіночої половини, що не подобається, емоційному та незрелому чоловікові.

Плюси і мінуси відносин, якщо чоловік старше

Варіант відносин, в яких чоловік старший за жінку вважається класичним.

Мінуси такого партнерства:

 

 • Більшість представників сильної половини людства розведені і мають дорослих дітей.
 • В основному главою сім’ї стає чоловік, але зустрічаються і виключення.
 • З’являється комплекс неповноцінності через суперництва і ревнощів до молодим людям.
 • Благовірного неможливо переробити, це сформувалася і стала особистість.
 • Нерівний союз відрізняється різноманіттям життєвих понять.

 

Плюси:

 

 • Старший чоловік має більше досвіду в сексуальному плані і здатний доставити дружині задоволення.
 • Чоловік почуває себе щасливим і помолоділим поруч з молодою дружиною.
 • Такі шлюбні узи довговічніше і комфортніше порівняно з іншими.
 • Обраниця відчуває себе молодою в такому заміжжя.
 • Чоловіки старші — чудові батьки.

 

Чоловік старший за жінку на 5 років

Різниця у віці 5 років між чоловіком і жінкою за дослідженнями вчених — підступна. Старший кавалер, швидше за все, стане ведучим, а його половина веденої. Партнерці доведеться постійно догоджати лідеру. Відносини важко розірвати і складно підтримувати.

Психологи запевняють, що на практиці — це найбільш вдалий шлюб.

Представник сильної статі домігся деяких успіхів, набрався життєвого досвіду і підходить до утворення сім’ї з більшою відповідальністю. У такий сімейної пари народжується більше дітей, ніж у інших сімейств.

За статистикою хлопці вирішують створити домашній вогнище до 30 років, і вибирають дружину трохи молодше. Подібні союзи міцні і успішні, тому як їх не зупиняє ні відмінність кругозору, ні відсутність стартових коштів, т. к. до певного періоду певну майнову та фінансову незалежність майбутній чоловік отримує.

Чоловік старший за жінку на 10 років

Шлюби з різницею у віці між чоловіком та жінкою 10 років користуються все більшою популярністю. Соціум сприймає їх лояльно.

Партнер в такому союзі досягає визнаних висот у кар’єрі та фінансової незалежності, не бажає піддаватися висловлювань рідних і близьких з приводу власного сімейства. Володіє великим досвідом, що допомагає йому створювати відносини не на емоціях, а на пізнанні жіночої психіки.

Чоловік, старше своєї половинки на 10 років значно менше схильний робити дурні помилки, які притаманні хлопцям в період зародження сімейного життя. Він поблажливо сприймає недоліки благовірної, виявляє мудрість у побутових питаннях і конфліктах. Основним із чинників є сексуальний досвід, що дозволяє доставити задоволення на шлюбному ложі.

Різниця у віці між чоловіком та жінкою 10 років ідеальна — так вважають експерти психології. У цьому варіанті дружина за чоловіком, а не близько або маніпулювати його діями.

Даний віковий розрив допоможе парі відчути себе на одному рівні, тому що в 65% випадках ця дистанція призводить партнерів до спільного піднесеного стану, при якому шлюб значиться щасливим і довготривалим.

Розглядаючи таке подружжя, необхідно враховувати ступінь інтелекту та психологічного розвитку подружжя, спільні захоплення, інтереси.

Чоловік старший за жінку на 15 років

В цих відносинах проблеми виникають ще в період знайомства з батьками та родичами і не закінчуються під час сімейного життя. Соціум турбує безкорисливість дівчини, готової жити з представником сильної половини людства, вартим їй у батьки.

Недоліки такого подружжя:

 • чоловіча ревнощі. Навіть якщо це відбувся в матеріальному та професійному плані людина, він переживає, що молода партнерка піде до ровесника. Іноді підозри перетворюються в параною з притаманними їй надмірним контролем і заборонами;
 • закиди з боку коханого. Він вважає, що забезпечуючи благовірну матеріально, можна пригадати їй цей факт у момент сварки або висунути в якості аргументу при суперечці;
 • як правило, наявність попередньої родини. Колишня дружина і спільні діти можуть втручатися в новий союз.

Переваги:

 • серйозні наміри. Солідний чоловік визначився, чого хоче і в жінці дорожить красою і внутрішнім світом;
 • стабільне матеріальне становище, яке дає дружині можливість розвиватися і займатися тим, що подобається;
 • чоловіча терпимість, повага і розумний підхід. Зрілий партнер дає дівчатам відчуття безпеки і впевненості в собі;
 • зрілий обранець мудрий і може допомогти у розвитку ділових відносин та професійному зростанні.

Щоб тандем з розривом у 15 років був вдалим партнерці бажано вести себе правильно:

 • не намагатися переробити судженого;
 • не давати приводу до ревнощів;
 • не заважати спілкуватися з дітьми від колишнього шлюбу;
 • прагнути до особистісного розвитку;
 • виглядати відповідно партнеру;
 • прислухатися до його порад.

Чоловік старший за жінку на 20 років

Різниця у віці до 20 років між чоловіком і жінкою всього кілька сотень років тому вважалася нормальним явищем, і молодих дівчат віддавали за багатих кавалерів, відповідним їм у батьки. Дані подружжя приносили стабільність і фінансовий достаток.

Різниця у віці між чоловіком та жінкою турбує багатьох людей, вирішуючись на серйозні відносини.

У наш час ситуація змінилася, і дівчата часто самі підбирають судженого. І коли молода особа зупиняє вибір на старшому на 20 років чоловікові, то в свою адресу отримує багато критики, звинувачення в меркантильності і нерозумності. Мало хто вірить в безкорисливу і щиру любов між партнером у віці, і юною дівчиною.

Вченими доведено, що такі відносини можуть скоротити життя подружжя. Їм доводиться вислуховувати безперервні плітки, спрямований на них суспільний негатив приносить стрес, що відбивається на здоров’ї.

Старіючий чоловік поруч з молодою дівчиною як би заряджається енергією, юністю і відчуває себе бадьоріше. І навпаки, благовірна ніби віддає свої сили, в’яне і старіє. Це відбувається, тому що дружина підсвідомо хоче зовні гармоніювати з партнером і енергетична «підзарядка» дає про себе знати.

Але є і позитивна сторона. Юна дружина надихає свою половинку, іноді навіть стає музою. Це важливо, оскільки більшість розлучень відбувається від нестачі любові і відсутності довіри. Якщо обидва партнери мають здоровий глузд і працюють над своїм самовдосконаленням, то шлюб розглядають як цілком вдалий.

Фахівці в жіночій психології впевнені, дівчина в 20 років може відчувати себе надійніше і комфортніше з 40-річним чоловіком, ніж з ровесником.

І навпаки, такого кавалеру краще перебувати разом з 20-ти річної коханої, тому що при належному догляді за здоров’ям, його гормони будуть на висоті як мінімум 20 років.

Чоловік старше. Різниця у віці більше 20 років

Різниця у віці між чоловіком та жінкою більше 20 років вважається великою і вкрай негативно сприймається соціумом. У такому союзі більше недоліків, ніж переваг.

У старіючих партнерів достатньо досвіду, у них стабільне матеріальне становище. Але більшість дівчат не можуть не визнати, що пройде не так багато часу, і привабливого солідного людини з ледь помітною сивиною обранець перетвориться в старця з усіма супутніми цьому станом проблемами.

Юні дівчата не оцінюють шанси проводити життя зі старим людиною, доглядати за його здоров’ям і терпіти неадекватні примхи. Їм доведеться підлаштовуватися до способу життя чоловіка і забути про нормальний сексуальному спілкуванні.

Знижується ймовірність мати потомство, тому що більшість людей похилого віку схильні до проблем із зачаттям. Крім фізіологічної складової у більшості вже є діти, і вони морально не готові до недосипання і виховання дитини.

Всупереч нескоримим перешкод зустрічаються щасливі подружжя, де чоловік старший за дружину на 20 років. Справжні почуття створюють чудеса, і більшість красунь не шкодує про зроблене кроці. Жінка повинна ретельно зважити всі за і проти, перш ніж зробити такий вибір.

Плюси і мінуси відносин, якщо жінка старше

Союзи, в яких дружина старша партнера, не вітаються консервативним соціумом. Юного чоловіка називають альфонсом, а благовірну старою дівою. Фахівці стверджують — таке подружжя буває щасливим за умови, що різниця у віці не більше ніж 5 років.

Якщо жінка старше своєї половинки на 10 років і вище, мають місце кілька варіантів продовження зв’язку. Якщо дама проявить себе розумною і терплячою, особливих розбіжностей в союзі не буде. Психологи кажуть, що ці відносини навіяні підсвідомим прагненням дорослого подружжя робити все можливе для збереження своєї сім’ї.

Переваги такого тандему:

 • представниця слабкої статі докладає великі зусилля для надання зовнішнім виглядом моложавості, витрачає багато часу на догляд за собою;
 • всіма силами намагається зберегти шлюб;
 • сумісність, де молодий партнер стане втіхою для пані, яка перебуває на сексуальному піку;
 • більш лояльне ставлення до партнерки побутовим непорядків і дрібних сварок;
 • досвідчена дружина допоможе порадою, дасть благовірному відчути себе потрібним і мужнім.

І недоліки:

 • дружина побоюється, що її половинка буде заглядатися на молодих дівчат, часто відчуває почуття ревнощів;
 • можуть виникнути розбіжності з родичами з обох сторін;
 • утруднення в спілкуванні з друзями чоловіка і навпаки;
 • оточуючим кидається в очі зовнішнє невідповідність пари;
 • жінці доведеться ретельно підтримувати своє здоров’я.

Жінка старша за чоловіка на 5 років

Різниця у віці 5 років між чоловіком і жінкою не рідкість, тому що це не помітна дистанція, особливо у людей після 30 років.

Має такий союз багато позитивних сторін:

 • партнерка докладає чималих зусиль, щоб виглядати молодою і привабливою, а також уникнути захоплень обранця більш молодими привабливими особами;
 • дружина має більше досвіду і розумно підходить до вирішення побутових негараздів і дрібних конфліктів;
 • після 30 у жінки відбувається сплеск сексуальності, і молодий кавалер задовольнить його.

Негативний чинник полягає в тому, що дружина відчуває ревнощі, адже вона старіє раніше, і боїться бути нецікавою для благовірного.

Жінка старша за чоловіка на 10 років

Союзи з різницею у віці між чоловіком та жінкою в 10 років зустрічаються не часто, тому як представники сильної статі для вираження мужності і сексуальності віддають перевагу дівчатам молодше себе. Всі ж такі шлюби існують, і серед них зустрічаються щасливі.

В даному варіанті однієї любові мало, і якщо вона присутня в початковому періоді розвитку відносин, то швидко закінчується. Далі виникає чимало труднощів, які полягають у приспосабливании до характеру партнера, у подоланні побутових питань, і старінні благовірної.

При появі помітних зморшок і в’яненні шкіри партнерка починає турбуватися і порівнювати себе з однолітками обранця.

Навколишні негативно ставляться до такого шлюбу. Люди не розуміють, чому чоловік не зміг вибрати молоду пару, а його половинці приписують бесстыдность і нерозумність.

Великий відсоток таких пар не витримують тиску близьких в свою адресу і розходяться, переживши низку звинувачень і насмішок.

За статистикою, є щасливі пари, в яких дружина на 10 років старше кавалера. Якщо у них є спільні інтереси, захоплені однією справою і користуються повагою один у одного, то можливо побудувати гармонійні і тривалі стосунки.

Жінка старша за чоловіка на 15 років

Трапляються шлюби, де чоловік молодше своєї половинки на 15 років. У цій ситуації молодиків приваблює в основному матеріальне становище обраниці. Жінки 40-45 років, які виглядають молодо, крутять романи з молодими чоловіками, але час бере своє і існує ризик, що кавалер піде до юної дівчини.

З вікової дистанцією в 15 років навіть маючи складності можливо побудувати міцні відносини. Основне — правильна поведінка, взаємна повага і адекватна реакція на критику соціуму.

Поради партнеркам:

 • реальна оцінка коханого. Бажано позбутися ілюзій і придивитися, зможе обранець дати відчуття надійності, захисту і уваги. При їх відсутності є ймовірність, що людину приваблює матеріальне благополуччя;
 • не варто загострювати увагу на своєму віці;
 • бажано розібратися у власних почуттях. Важливо не переплутати материнський інстинкт з щирою любов’ю і сексуальним потягом;
 • радити і передавати досвід краще делікатно, без моралей;
 • ретельно стежити за здоров’ям і зовнішнім виглядом;
 • у процесі зародження стосунків треба внести ясність, чого кожен хоче від цього шлюбу.

Кожна людина унікальна своїм світоглядом і цінностями, і визначити в якому напрямку буде розвиватися зв’язок неможливо. Важливо прислухатися до свого серця, тоді є шанс, що все вийде.

Жінка старша за чоловіка на 20 років

Леді в будь-якому віці хоче відчувати себе бажаною і привабливою, і чим молодше людина, тим більше їй це вдається. Жінка, яка стежить за собою, у 45 років може захопити молодої людини. Але трохи юних кавалерів можуть проводити своє життя зі зрілою жінкою.

Такий інтерес з боку партнера пояснюється меркантильною зацікавленістю або внутрішніми психічними переживаннями, що не допоможе створити щасливий тандем.

Шлюб має свої пояснення:

 • суцільна фемінізація соціуму;
 • чоловіча незрілість;
 • ультрасучасні методи, що сприяють продовженню жіночої молодості та краси;
 • збіг сексуальних сплесків;
 • матеріальне і професійне благополуччя обраниці;
 • незалежність моралі.

Союз привабливішим для жінки. Вона відчуває себе молодшим, енергійнішим, прагне до розвитку і до особистісного зростання. Партнерка здатна виліпити з молодого кавалера для себе ідеального чоловіка.

Чоловіки бачать у відносинах свої переваги:

 • не потрібно прикидатися і хитрувати, бо дружина бачить його наскрізь;
 • цікаво спілкуватися з більш багатою обраницею досвідом;
 • зріла дама сексуально розвинена, і здатна навчити молоду людину;
 • самостійність другої половинки, не скаржиться на проблеми, яка допомагає вирішувати труднощі чоловіка.

Такий шлюб зможе стати щасливим, якщо зыблется на любові, довірі та прихильності.

Чи є майбутнє у пар з великою різницею у віці

Існують вдалі шлюби з великою віковою різницею — стверджують психологи. Але рідкісні випадки говорять про те, що в більшості такі шлюби не довговічні. Щасливі тандеми складаються тоді, коли обранець морально дозрів і старше власного природного віку, а дружина виглядає набагато молодше прожитих років.

Вирішивши побудувати відносини з молодшим чоловіком, варто бути готовою до того, що подорослішав молодик піде в самий несподіваний момент. Необхідно мати психологічну стійкість, щоб протистояти критиці суспільства.

Великий розрив у віці подружжя накладає відбиток на зв’язок, т. к. нелегко задовольнити потреби особи, молодше на 15-20 років. Непросто підлаштовуватися під ритм життя, емоційні, розумові та фізичні вимоги партнера.

Старшому представнику сильної половини людства можуть бути не цікаві розваги молодий половинки, т. к. він пройшов цей етап. Майбутнє у таких пар є, головне — зберегти ваші почуття, повагу, і наявність спільних інтересів повинні бути важливіше, ніж засудження сторонніх.

Між чоловіком і жінкою не так багато значить різниця у віці, як те, скільки їм років. Вікова дистанція — поняття суб’єктивне. Важливі також спільні інтереси, погляди на життя, любов і рівень розвитку. Для успішного союзу обов’язковим фактором є взаємна привабливість і інтерес один до одного.

Корисні ролики про психології у відносинах в парах з різницею у віці