Пеперомія (50 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Пеперомія (50 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Кімнатну пеперомію люблять за невибагливість, різноманітність видів, універсальність та, звичайно ж, за красу. Тропічна рослина чудово почувається в квартирі на підвіконні і радує своїм незвичайним листям. До того ж чудово очищає повітря!

Загальна інформація

Пеперомія відноситься до перцевих, і це легко зрозуміти за назвою. Вона зростає в екваторіальних та тропічних широтах, і поєднати всі сотні видів загальною характеристикою майже неможливо. Серед них є чагарники, трави, сукуленти, ампельні рослини, епіфіти – все, що завгодно.

Майже у всіх видів пеперомії товсті пружні стебла, густо вкриті щільним м’ясистим листям. Рослина добре запасає вологу, але при цьому повільно росте. Форма, відтінки та розміри дуже відрізняються один від одного. Деякі сорти навіть здатні цвісти, але квітки пеперомії не дуже декоративні.

Загальна інформація

Види пеперомії

Навіть у наших широтах у кімнатному квітникарстві вирощують десятки видів пеперомії.Неможливо перебрати їх усі відразу, але їх можна розділити на три великі групи!

Компактна кущиста рослина до 20 см у висоту з м’яким, яскравим листям. Вони утворюють пишну крону, під якою майже видно товсті стебла. Зрідка зустрічаються більш високі сорти. Найпопулярніші підвиди кущової пеперомії – мармурова, червона, плямиста, срібляста і зморщена. За цими назвами легко зрозуміти, чим відрізняється листя того чи іншого типу.

Кустоподібна пеперомія

Прямостояча пеперомія

Вона відрізняється від кущової форми, тому що стебла прямі, м’ясисті і різної довжини. Така пеперомія здається хаотичнішою і в середньому зростає до 35 см, але є високі і зовсім карликові види. Популярні представники – магнолієлиста, клузієлистна, бархатиста, долотовидна та туполіста.

Прямостояча пеперомія