Німецький розмір взуття. Таблиця розмірів жіночого, чоловічого, дитячого взуття

Ноги людей відрізняються не тільки розміром, але і повнотою, висотою підйому, шириною ступні та інше. Тому виробники взуття використовують різні колодки. Краще, звичайно, знати свою колодку і виробника, продукція якого ідеально підходить саме для вашого розміру ступні.

Самим ідеальним матеріалом для взуття вважається шкіра, оскільки вона здатна підлаштуватися під будь-яку ногу. А при покупці взуття з каталогу можна бути впевненим у якості продукції. Але тут важливий один момент – якщо замовляти взуття від виробників інших країн, змінюється і її розмір.

Так, наприклад, німецький розмір взуття має невелике відміну, і для правильного підбору пари необхідно переглянути таблицю відповідності розмірів взуття для даної країни.

Щоб визначити німецький розмір взуття (таблиця співвідношення розмірів в цьому допоможе), потрібно дізнатися ширину і висоту гомілки, а також висоту каблука

У чому відмінність німецької розміру взуття

Німецькі розміри несильно відрізняються. Але варто знати кілька нюансів, які допоможуть швидко і безпомилково правильно визначити розмір стопи.

Відмінність німецької розміру полягає в тому, що вимірюється не тільки стопа і підйом ноги, але також ширина і висота гомілки, і висота каблука.

Тому при підборі або перекладі німецького розміру взуття, крім таблиці розмірів стопи, необхідно враховувати наступні параметри:

 • Schaftweite – найширша частина халяви.
 • Schafthohe – показує висоту гомілки від п’яти до самої її широкої частини.
 • Absatz – позначення висоти каблука.

Що потрібно знати для визначення німецького розміру взуття

Для швидкого визначення правильного німецького розміру взуття, необхідно в першу чергу знати мірки ноги. Для придбання будь взуття знімають мірки довжини підошви. Якщо взуття висока (наприклад, чоботи), то потрібно знати також висоту і ширину гомілки.

Ширина ноги позначається відповідною буквою:

 • F – нормальна ширина ноги;
 • G – означає широку ногу;
 • J – надто широка взуття;
 • K – найширша взуття.

Відрізнятися німецький розмір взуття від інших європейських розмірів може відсутністю між G і J позначення H. Так, в англійській розмірі в таблиці вказані великі розміри, як H, J, K, а символ G означає середню ширину. Перекладаючи, можна віднести максимальний розмір до цифр 10, 11, 12.

Як правильно зняти мірки для визначення розміру взуття

Німецький розмір взуття, для його визначення та перекладу, можна дізнатися, якщо виміряти довжину своєї стопи, а потім вибрати в таблиці розмірів відповідну отриманої цифри рядок.

Доросла людина може зробити мірки тільки один раз, запам’ятати їх і застосовувати при кожній покупці взуття. А дітям необхідно вимірювати стопу перед кожною новою покупкою, оскільки їх нога постійно зростає, а відповідно змінюється розмір.

Правильно міряти стопу потрібно наступним методом:

 

 

 • покласти аркуш паперу на підлогу і поставити на неї босу ногу;
 • обвести ногу олівцем;
 • виміряти по довжині від п’яти до найвищої точки (наприклад, це може бути закінчення великого пальця).

 

Також варто враховувати, що якщо взуття буде носитися на носок, і нога під час зняття мірок повинна бути в шкарпетці.

Далі потрібно отриману цифру відшукати в наведеній нижче таблиці розмірів. Число навпроти цієї цифри буде означати правильний німецький розмір взуття і зіставлення його з нашим розміром.

Щоб вірно визначити розмір, необхідно виміряти обидві ноги. І якщо одна стопа виявиться більше іншої, то вибирати взуття коштує по більшій нозі.

Для вимірювання гомілки потрібно відшукати саму її широку частину, намітити і поміряти ширину. Потім необхідно виміряти довжину гомілки від п’яти (від підлоги) до наміченої лінії.

Наприклад, для 37-го розміру ноги ширина гомілки людини нормальної статури буде становити приблизно 34 см, а висота до краю халяви 38 див.

Так можна розрахувати мірки і для інших розмірів. У цьому випадку, при збільшенні розміру взуття на одиницю, висота і ширина халяви буде збільшуватися на 3 мм.

Але даний розмір дуже важко обчислити за нестандартних пропорціях тіла, оскільки при тому ж 37-му розмірі у повної людини параметри будуть значно більше зазначених.

Як правильно вибрати взуття, щоб не помилитися з розміром

Оскільки в різних країнах існують різні позначення розмірів, багато люди часто помиляються при покупці взуття через інтернет. Щоб уникнути подібних помилок, необхідно перед покупкою уважно вивчити наступні питання:

 • Виробник якої країни виготовляв взуття.

Зазвичай всі виробники однієї країни мають однакові взуттєві колодки, відповідають розмірній таблиці даної країни.

 • Які розміри взуття діють у даній країні.

Навіть якщо країни знаходяться поруч, розмірна сітка взуття в них може значно відрізнятися.

При визначенні розміру взуття важливим є також матеріал, з якого вона виготовлена

 • Який матеріал виробу.

Натуральна шкіра трохи розтягнеться при носінні, а синтетичні матеріали не володіють такою властивістю.

 • Як правильно вимірювати ногу.

Слід чітко дотримуватися інструкції щодо зняття мірок ноги. Вимірювати краще у вечірній час, оскільки нога за день розтоптується і збільшується.

Навіть якщо все зроблено правильно, не варто поспішати з покупкою. Потрібно перевірити всі нюанси. Можна також скористатися порадою, наведеним нижче.

Щоб дізнатися, як перекладається німецький розмір взуття, таблиця необов’язкова. Перед купівлею через інтернет, можна в будь-якому магазині поміряти пару взуття того ж виробника, з каталогу якого потрібно зробити замовлення. Якщо ж у місті немає продукції даного виробника, можна просто поміряти будь-яку німецьку взуття.

Знаючи свій правильний розмір, можна не боятися замовляти взуття з будь-якого каталогу німецьких виробників. Проте варто пам’ятати, що краще всього купувати шкіряне взуття, оскільки вона не тільки якісна, але і набагато зручніше в користуванні, а матеріал добре облягає ногу.

Вибираючи розмір для себе, можна його використовувати постійно, а при виборі взуття для дитини завжди можна скористатися даними таблицями відповідності розмірів.

Як визначити німецький розмір взуття (+ таблиця розмірів):

Поради по правильному визначенню розміру взуття — у цьому відео: