Незабудки (60 фото) – види, догляд та вирощування у відкритому ґрунті

Незабудки (60 фото): види, догляд та вирощування у відкритому грунті

Чарівні незабудки любили поети та художники за всіх часів. Їх активно використовували у народній медицині, а зараз – ще й у ландшафтному дизайні. У багатьох країнах світу невибагливі незабудки успішно прикрашають найкращі міські клумби. Розповідаємо про них докладніше!

Загальна інформація

Незабудка здається зовсім простою та непримітною, але саме в цьому її чарівність. Маленькі квіточки з блакитними пелюстками та жовтою серединкою зібрані у витягнуті суцвіття- волоті. Самі кущики дуже компактні, до 30 см, так що їх можна вирощувати як ґрунтопокривні рослини.

Окрім блакитних незабудок іноді зустрічаються білі та рожеві сорти. Гарно виглядає довгасте загострене листя всіх відтінків зеленого на одному стеблі. Незабудка має навіть плоди – крихітні чорні горішки.

Зацвітають незабудки у другій половині весни, і радують своєю красою приблизно 2 місяці. Але щоб цвітіння тривало довше, обов’язково потрібно подбати і притінення посадок. Для цього їх можна поєднувати з декоративно-листяними вологолюбними рослинами. Наприклад, із папоротями.

Загальна інформація

Види незабудок

У природі є близько 50 видів незабудок, які ростуть всюди – від Африки та Австралії до Сибіру. І ось на які сорти найкраще звернути увагу у наших широтах!

Болотна незабудка

Вологолюбний вигляд, який віддає перевагу болотистій місцевості та вологим грунтам. У звичайному саду їм може бути сухувато, але вони чудово підходять для оформлення водойми.

Болотна незабудка

Польова незабудка

Цей різновид цінують насамперед за чудові лікувальні властивості. Польові незабудки зовсім маленькі, з невисокими пагонами. Вони добре ростуть навіть у суворих регіонах Сибіру та Уралу.

Польова незабудка