Метелиста гортензія – сорти з фото та назвами (каталог)

Вітилиста гортензія: сорти з фото та назвами

Рідкісна квітка здатна так само яскраво і ефектно прикрасити ділянку, як хуртовина гортензія. Її пишні суцвіття привертають увагу здалеку, а зблизька зачаровують своєю красою. Рослина легко переносить холодний клімат і чудово почувається у наших садах. Найчастіше зустрічаються білі, рожеві та червоні квіти. Саме про сорти хуртовинної гортензії з фото та назвами ми сьогодні розповімо докладніше!

1. Грандіфлора

Найпопулярніший сорт, який люблять за об’ємні пірамідальні суцвіття до 30 см за розміром. Білі пелюстки з часом рожевіють, а ближче до осені набувають зеленувато-червоного відтінку.

Грандифлора - Сорти хуртовини гортензії

2. Флорібунда

Гортензія Флорібунда – не найросла, але дуже рясно квітуча. Засібні суцвіття пофарбовані в ніжний кремовий відтінок, але поступово квіти рожевіють.

Флорибунда - Сорта мітельчастої гортензії

3. Медікал Кендл

У Меджикал Кендл пишні суцвіття і така ж густа крона з довгим зубчастим листям. Кремові квітки в тіні трохи зеленіють, а до закінчення цвітіння традиційно змінюють відтінок на рожевий, хоч серединка частіше так і залишається зеленою.

Меджікал Кендл - Сорта волотистої гортензії

4. Брюссельс Лейс

Цей сорт виглядає дуже ажурним та декоративним за рахунок характерної форми квіток. Ще одна особливість Брюссельс Лейс – бурі, майже бордові пагони.

Брюссельс Лейс - Сорти волотистої гортензії

5. Бобо

Карликова хуртовина гортензія неодноразово визнана одним із найкращих сортів. Її навіть можна вирощувати в контейнерах на терасі, але потрібна півтінь. Пелюстки Бобо блідого жовтого відтінку, але теж рожевіють з часом.

Бобо - Сорти волотистої гортензії

6. Пінки Вінки

Уже десять років цей сорт впевнено утримується у топі найкращих серед досвідчених садівників. У нього не тільки красиві квіти, а й дуже акуратна форма кущика, а ще – оригінальний пурпуровий відтінок листя восени.

Пінки Вінки - Сорти волотистої гортензії

7. Матильда

Гортензія Матильда – один із найзапашніших сортів серед усіх волотистих. Вона виростає до 2 м, а суцвіття до 25 см складаються з великих квіток із змінним забарвленням.

Матільда ​​- Сорти хуртовини гортензії

8. Ваніла Фрайз

Один із найяскравіших рожевих сортів – ще й один із найшвидших. За рахунок того, що квіти можуть бути і білими, і малиновими, суцвіття здаються пофарбованими в градієнт.

Ванілла Фрайз - Сорти волотистої гортензії

9.Доллі

Компактна гортензія рідко зростає більше 1,5 м, але вона дуже міцна і зовсім невибаглива. Потужні пагони легко витримуютьвеликі стерильні суцвіття.

Доллі - Сорти хуртовинної гортензії

10. Пінк Даймонд

На відміну від інших гортензій, білі квіти Пінк Даймонд згодом стають червоними. Сам сорт досить компактний і розростається в середньому до 1,5 м, хоч іноді й зустрічаються екземпляри на 2,5 м.

Пінк Даймонд - Сорти волотистої гортензії

11. Грейт Стар

Суцвіття Грейт Стар відрізняються химерною формою, тому що складаються з дуже різних стерильних та плодючих квіток. Стерильні начебто ширяють над плодами на довгих ніжках і нагадують маленький пропелер.

Грейт Стар - Сорти хуртовини гортензії

12. Вімс Ред

Суцвіття Вімс Ред не такі пишні, але дуже довгі і незвичайні, адже змінюють забарвлення не на рожеве, а на насичене бордове. Ще одна цікава особливість сорту – ніжний медовий аромат.

Вімс Ред - Сорта волотистої гортензії

13. Сільвер Долар

Розла гортензія швидко розростається і розпускається великими суцвіттями. Спочатку вони пофарбовані в біло-зелений відтінок, але пізніше стають рожевими із сріблястим відливом.

Сільвер Долар - Сорти волотистої гортензії

14. Медікал Файєр

Меджікал Файєр – ще один компактний сорт хуртовинної гортензії з маленькими суцвіттями, які виростають всього до 15 см. Але він дуже яскравий і красивий, коли починає міняти відтінок на пурпурний.

Меджікал Файєр - Сорти волотистої гортензії

15. Даймонд Руж

Хоч це і компактний сорт, але великі суцвіття легко виростають до 40 см. Такого яскравого червоно-малинового відтінку немає в інших хуртовинних гортензій!

Даймонд Руж - Сорти волотистої гортензії

16. Дартс Літл Дот

Маленький сорт навряд чи дотягує до 1 м зі своїми тонкими коричневими пагонами. Суцвіття пропорційно невеликі, але гортензія Дартс Літл Дот виглядає дуже оригінально на тлі високих родичів.

Дартс Літл Дот - Сорта волотистої гортензії

17. Фантом

Сорт Фант дуже цінують за пишне навіть для мітельчастої гортензії цвітіння. Пелюстки квіток злегка відрізняються формою і приваблюють чарівним медовим ароматом.

Фантом - Сорти хуртовини гортензії

18. Кіушу

У гортензії Кіушу незвичайна не лише назва, а й широкі компактні суцвіття. Білі ароматні квітки ефектно виглядають серед глянцевого зеленого листя з бордовими черешками.

Кіушу - Сорти хуртовини гортензії

19.Бебі Лейс

Це дуже молодий і дуже компактний сорт, який вражає рясним цвітінням. Квітки не великі, але їх дужебагато, так що волотисті суцвіття нагадують справжні смолоскипи.

Бебі Лейс - Сорти волотистої гортензії

20. Фрайз Мельба

Один із молодих сортів з’явився на ринку не більше 5 років тому, але його вже полюбили за пишні розлогі крони. Фрайз Мельба росте повільніше за інші гортензії, але її переливи у забарвленні сповна окупають дрібні незручності.

Фрайз Мельба - Сорта мітельчастої гортензії

21. Лаймлайт

Назва сорту відображає його незвичайне жовто-зелене лимонне забарвлення. Щоправда, на сонці суцвіття Лаймлайт стають білими та рожевіють з часом.

Лаймлайт - Сорти хуртовини гортензії

22. Тардіва

Розлий сорт до 3 м заввишки відноситься до пізньоквітучих, зате швидко розростається. Суцвіття не надто великі та пухкі, але красиві та рясні.

Тардіва - Сорта мітельчастої гортензії

23. Прим Вайт

Раннєквітучий сорт розпускається вже наприкінці весни, так що ідеально прикрашає сад, поки встигнуть решта. Якщо грамотно доглядати та вчасно обрізати гортензію Прім Вайт, до кінця сезону можна отримати повторне цвітіння.

Прім Вайт - Сорти хуртовини гортензії

24. Літл Лайм

Ніжний сорт мітельчастої гортензії з компактними суцвіттями, що нагадує Лаймлайт, але його відтінок скоріше фісташковий. При яскравому сонці квіти розпускаються блідим салатовим кольором, але не повністю біліють.

Літл Лайм - Сорта волотистої гортензії

25. Юнік

Гортензія середнього розміру – ще один ароматний сорт, який точно увійшов би до п’ятірки лідерів. У сорту Юнік білі стерильні квіти в широких суцвіттях до 25 см.

Юнік - Сорти волотистої гортензії