Макраме своїми руками поетапно – легка інструкція з фото та описом

Вчимося робити гарне макраме своїми руками. Великий вибір ідей від майстринь порталу, а також покрокова інструкція з фото та описом.

Майстри сучасного оформлення інтер’єрів, аксесуарів і прикрас часто звертаються за ідеями і технікою виконання до традицій народних промислів. Серед них старовинне мистецтво плетіння, яке називається «макраме».

Давнє походження макраме

Назва, ймовірно, походить з арабських діалектів, а сама техніка вузликового плетіння була відома багатьом народам. Вузликове письмо використовувалося як стародавніми слов’янськими племенами, так і американськими індіанцями.

Цікаво виникнення та особливості історії макраме, як необхідної побутової технології, яка знаходила практичне застосування в різних сферах життя. Із стебел рослин, жив і шерсті тварин плели одяг, рибальські та мисливські снасті, а також робили безліч необхідних у побуті речей.

В епоху розвитку вітрильного судноплавства мистецтво роботи з вузлами розвивається дуже широко. Моряки придумували і використовували декілька тисяч видів вузлів для кріплення оснащення судна, а у вільний час, із залишків канатів і мотузок прикрашали плетінням невеликі предмети, наприклад, ножі, фляги, пояси.

Зараз чоловіки теж часто працюють у цьому виді творчості. Заняття плетінням добре діють на нервову систему, допомагають розвивати увагу і концентрацію, а також сприяють розвитку моторики пальців.

Інструменти, що допомагають процесу плетіння

Для зручності роботи необхідно запастися невеликим набором пристосувань. Ось основні з них:

  • Щільна подушка або пінопласт, вирізаний за потрібним розміром. Вони знадобляться для роботи з горизонтальним плетінням.
  • Грузила і струбцини, які потрібні для натягування та закріплення ниток при вертикальному плетінні.
  • Шпильки для закріплення ділянок сплетеного полотна в процесі роботи.
  • В’язальні гачки найбільших номерів.
  • Ножиці, клей для обрізання і закріплення кінчиків ниток.
  • Різні предмети, призначені для вплетанія в макраме, з яких найбільш поширені намистинки, дерев’яні вироби, гудзики і стрази.