Магнолія (60 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Магнолія (60 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Красуня магнолія настільки гарна, що подивитися на її цвітіння в місті та ботанічних садах збираються навіть туристи. Тим більше є дуже багато різних видів, і кожен з них дивовижний по-своєму. Здається, що таке пишно квітуче дерево має бути дуже примхливим. Але ми вже розібралися, чи це так насправді!

Загальна інформація

У країнах, де магнолія росте в дикій природі, про неї складають легенди та приписують магічні властивості. Це дуже древній, красивий та витривалий представник однойменної родини. Навіть поза сезоном цвітіння магнолія декоративна з її соковитим шкірястим листям.

Вважається, що магнолія була вже в епоху динозаврів, і благополучно їх пережила. Існують археологічні знахідки у вигляді скам’янілих квіток, яким вже багато мільйонів років. І це не так і дивно, враховуючи, як добре рослина адаптується до різних умов навіть у наш час.

Магнолія – це дерево або розлогий чагарник висотою в середньому 5-20 м. Великі бруньки розкриваються великим смарагдовим листям яйцевидної або овальної форми. Залежно від сорту діаметр квіток коливається від 6 до 35 см і кожна складається з 6-12 пелюсток.

Найпоширеніші відтінки – білий, рожевий, червоний, бузковий та їх варіації. Розквітає магнолія на початку весни або рідше – на початку літа, а потім формує шишкоподібні плоди.

Загальна інформація

Види магнолій

У ботанічних садах та заповідниках по всьому світу існують шалені колекції з десятків, а то й сотень видів магнолій. Якщо ж йдеться про звичайну садову ділянку, зверни увагу на такі сорти!

Магнолія Зібольда

У природному середовищі це росле листопадне дерево, але в наших широтах воно частіше зростає у вигляді великого чагарника. На тлі великого овального листя дивовижно виглядають білосніжні чашоподібні квітки до 10 см у діаметрі.

Магнолія Зібольда