Купена (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Купена (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

На перший погляд купену можна переплутати з конвалією. Вона має десятки народних назв, включаючи найнезвичайніші і найхимерніші, на кшталт «вовчого ікла» або «соломонового друку». Сьогодні ми хочемо докладніше розповісти тобі про цю незвичайну і цікаву квітку!

Загальна інформація

На тонких вигнутих дугою стеблах купени розташоване широке листя овальної форми. Вони дуже декоративні власними силами, а травні до них приєднуються чарівні білі дзвіночки. За сприятливих умов з них потім формуються яскраві ягоди, але врахуй, що вони є отруйними.

У купени дуже цікава коренева система. Такий тип називається суглобовий, і за цією назвою легко уявити його структуру. Коріння не сягає вглиб, а розростається майже горизонтально і поступово здерев’яніває.

Восени стебла купени відмирають і залишають за собою округлий рубець. Нова втеча виростає наступного року з нової нирки. Купена – багаторічник, і вважається, що дізнатися вік конкретної рослини найпростіше, якщо порахувати ці рубці.

У народній медицині купена відноситься до лікарських рослин. Її використовують для загоєння ран і забитих місць, як знеболюючий і при лікуванні кашлю.Але ми не рекомендуємо експериментувати через токсичні речовини у всіх частинах квітки!

Загальна інформація

Види купених

Є багато видів купени, але ми зібрали найдекоративніші з них. Адже хочеться, щоб сад завжди радував красою!

Розлий вид виростає практично до 1 м, а велике ланцетове листя відливають сизим. Ароматні квітки трохи зазубрені по краях пелюсток.

Запашна купена

Широколиста купена

Компактний кущик до 50 см відрізняється дуже ефектним широким листям. У щільній груповій посадці листя буває навіть ефектніше бутонів, зібраних у невеликі грона.

Широколиста купена