Кращі сорти винограду для вина – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти винограду для вина: фото, назви та описи ( каталог)

Для виноробства використовуються спеціальні сорти винограду. Вони відрізняються смаком, текстурою, термінами дозрівання та специфікою обробки. Щоб тобі було простіше зорієнтуватися, ми склали великий каталог найкращих сортів винограду для вина з фото, назвами та описами!

Сорти винограду для білого вина

Біле вино не таке щільне та насичене, у ньому менше танінів, а смак м’якший, ніж у червоного. Розповідаємо, на які сорти краще звернути увагу!

Шардоне

Найпопулярніший і найуніверсальніший європейський сорт на всі випадки життя. Він підходить для виготовлення вин з різними фруктовими та квітковими нотками, а також використовується для покращення смаку шампанського.

Шардоні - Сорти винограду для білого вина

Б’янка

Вино з Б’янки злегка віддає мигдальними та ванільними нотками. А якщо потрібно щось менш нудотне, сорт відмінно поєднується з іншими несолодкими у купажах.

Б'янка - Сорти винограду для білого вина

Аліготе

Французький сорт хороший для столових вин, купажів, шампанського та високоякісного соку. Його ягоди відразу виділяються жовто-зеленим забарвленням із темними крапками.

Аліготе - Сорти винограду для білого вина

Совіньйон блан

Дуже гармонійний і збалансований сорт не дуже вимогливий. Але важливо вчасно збирати врожай, інакше він втратить свої якості.

Совіньйон блан - Сорти винограду для білого вина

Мускат

Один із найдавніших сортів вирощували ще в Єгипті та Сирії. Високий вміст цукру та відмінний смак переважують його примхливість та примхливість до погодних умов.

Мускат - Сорти винограду для білого вина

Сорти винограду для червоного вина

Червоні вина завжди яскраві та насичені, багаті на природні антоціани та дубильні речовини. Вони корисні, містять багато антиоксидантів і, зрештою, просто дуже гарні!

Бастардо

Португальський сорт широко поширився у наших широтах у дев’ятнадцятому столітті. У Криму з нього навіть вивели новий стійкіший гібрид – Бастардо Магарачський.

Бастардо - Сорти винограду для червоного вина

Мерло

Французький гібрид відрізняється дуже виразними смаковими якостями та ледь вловимими нотками пасльонових. Навіть ягоди самі по собі дуже красиві – гладкі, однакові, із восковим нальотом.

Мерло - Сорти винограду для червоного вина

Піно Нуар

Урожайний сорт погано зростає у низинах, а в іншому майже не завдає проблем. Крім цікавого смаку, у нього ще майже безбарвний сік і цікаве забарвлення нижнього листя.

Піно Нуар -Сорти винограду для червоного вина

Мурведр

Великі щільні грона врожайного сорту можна дізнатися навіть зовні. Вино виходить дуже насиченим, але при цьому стриманим та гармонійним.

Мурведр - Сорти винограду для червоного вина

Ізабелла

Ще один всесвітньо відомий виноград дає насичений рожевий сік із суничним післясмаком. З нього виходять ніжні солодкі вина, а за рахунок високого вмісту корисних речовин його використовують навіть у медицині.

Ізабелла - Сорти винограду для червоного вина

Елітні сорти винограду для вина

Елітні вина відрізняються більш тонким, витонченим та цікавим смаком. У кожного сорту є своя родзинка, яка робить його таким цінним.

Терновий

Елітний пізній сорт примітний соковитою та м’ясистою м’якоттю, гармонійним смаком та ніжним ароматом. До речі, його ще використовують у селекції підвищення морозостійкості гібридів.

Терновий - Елітні сорти винограду для вина

Ріслінг

Безмовний лідер серед білих сортів по всіх пунктах. Його смак дуже складний і багатогранний, тому він ідеально підходить для елітних вин.

Ріслінг - Елітні сорти винограду для вина

Санджовезе

Теплолюбний червоний сорт використовують соло або в цікавих купажах. Цей виноград такий популярний, що він має десятки подібних клонів, і жодному не вдалося повністю наблизитися до оригіналу.

Санджовезе - Елітні сорти винограду для вина

Карменер

Стародавній французький сорт зараз культивується лише в рідкісних виноградниках. Він чутливий до погоди та хвороб, його ягоди – досить дрібні, але вони дуже смачні, зовсім не нудотні і підходять для рожевих та червоних вин.

Карменер - Елітні сорти винограду для вина

Альбаріньо

Білий сорт ідеальний для вин із фруктовими або цитрусовими нотками. Має дуже виразний аромат і насичений смак, що гармонує з морепродуктами.

Альбаріньо - Елітні сорти винограду для вина

Найкращі винні сорти винограду для Підмосков’я

У Підмосков’ї достатньо тепло, волого та сонячно, щоб без проблем вирощувати виноград. Звичайно, умови не настільки сприятливі, як на Півдні, але ти точно знайдеш, з чого вибрати!

Зілга

Невибагливий сорт відмінно підійде навіть для виноробів-початківців, тому що його майже неможливо зіпсувати. Він підходить не лише для вина, а й для столових потреб.

Зілга - Найкращі винні сорти винограду для Підмосков'я

Ракцилії

Популярний грузинський виноград використовується для напівсолодких, марочних та столових сортових вин. З нього ж роблять дуже добрі коньячні виноматеріали.

Ркацителі - Найкращі винні сорти винограду для Підмосков'я

Кристал

Високоврожайний виноград дає красиві жовто-зелені ягоди з малим вмістом цукру. Він підходить для звичайних сухих вин та хересу.

Кристал - Кращі винні сорти винограду для Підмосков'я

Мариновський

Невибагливий морозостійкий сорт майже не реагує на погодні перепади. У смаку та запаху зчитуються нотки амурського винограду.

Мариновський - Найкращі винні сорти винограду для Підмосков'я

Дублянський

Головна перевага цього сорту – його підвищена стійкість до хвороб, тому він підійде навіть новачкам. На смак це універсальний технічний виноград з медово-мускатним ароматом.

Дублянський - Найкращі винні сорти винограду для Підмосков'я

Найкращі винні сорти винограду для Уралу та Сибіру

На Уралі та в Сибіру потрібно враховувати специфічний клімат, нестачу сонця та можливі заморозки. Вибір дуже звужується, але це не означає, що його немає!

Альфа

Дуже невибагливий та морозостійкий сорт на перший погляд нагадує Ізабеллу. Він має виразний мускатний смак і відмінно підходить не тільки для вина, але і для соків з компотами.

Альфа - Найкращі винні сорти винограду для Уралу та Сибіру

Добриня

Під снігом цей виноград впевнено витримує навіть -35 градусів, тому на Півночі він добре прижився. Навіть за раннього дозрівання він все одно встигає набрати 22% цукру.

Добриня - Найкращі винні сорти винограду для Уралу та Сибіру

Амурський

Найморозостійкіший вітчизняний сорт дає дивовижний урожай на Далекому Сході та у найпівнічніших регіонах. Завдяки правильному догляду вага кожного грона може досягати 500 г.

Амурський - Найкращі винні сорти винограду для Уралу та Сибіру

Перли Саба

Старий угорський сорт вивели практично випадково, але він виявився напрочуд вдалим. При ранньому дозріванні у нього чудовий смак ягід.

Перли Саба - Найкращі винні сорти винограду для Уралу та Сибіру

Онтаріо

Універсальний сорт вирощують як технічний та як столовий. Його вивели в Америці для того, щоб він міг рости без укриття навіть за -30 градусів.

Онтаріо - Найкращі винні сорти винограду для Уралу та Сибіру

Кращі винні сорти винограду для Криму

У Криму ідеальні умови для виноградників, так що вибір сортів набагато більший і різноманітніший! Пропонуємо кілька найуспішніших.

Алеатико

Теплолюбний сорт часто зустрічається у Криму, хоч загалом він і не надто відомий.У дозрілих ягодах майже рекордний вміст цукру – до 35%.

Алеатико - Найкращі винні сорти винограду для Криму

Барбера

Італійський сорт привабливий не лише смаком, а й абсолютною невибагливістю до типу ґрунту. У ньому мало цукру, тому він хороший для сухих і купажних вин.

Барбера - Найкращі винні сорти винограду для Криму

Сапераві

Старий грузинський сорт уже по праву вважається класикою. Він такий знаменитий своїм смаком і соковитістю, що йому легко прощають чутливість до вологості та грибкових захворювань.

Сапераві - Найкращі винні сорти винограду для Криму

Фурмінт

Угорський сорт добре підходить для столових марочних вин та десертних вин токайського типу. У Криму він росте ще більш цукристим, з насиченим смаком.

Фурмінт - Найкращі винні сорти винограду для Криму

Хіндогни

Іранський сорт вирощують для напівсолодких та десертних вин, а також для міцніших видів. Великі округлі ягоди дають червонуватий і трохи терпкий сік.

Хіндогни - Найкращі винні сорти винограду для Криму