Кращі сорти винограду для вина – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти винограду для вина: фото, назви та описи ( каталог)

Для виноробства використовуються спеціальні сорти винограду. Вони відрізняються смаком, текстурою, термінами дозрівання та специфікою обробки. Щоб тобі було простіше зорієнтуватися, ми склали великий каталог найкращих сортів винограду для вина з фото, назвами та описами!

Сорти винограду для білого вина

Біле вино не таке щільне та насичене, у ньому менше танінів, а смак м’якший, ніж у червоного. Розповідаємо, на які сорти краще звернути увагу!

Шардоне

Найпопулярніший і найуніверсальніший європейський сорт на всі випадки життя. Він підходить для виготовлення вин з різними фруктовими та квітковими нотками, а також використовується для покращення смаку шампанського.

Шардоні - Сорти винограду для білого вина

Б’янка

Вино з Б’янки злегка віддає мигдальними та ванільними нотками. А якщо потрібно щось менш нудотне, сорт відмінно поєднується з іншими несолодкими у купажах.

Б'янка - Сорти винограду для білого вина

Аліготе

Французький сорт хороший для столових вин, купажів, шампанського та високоякісного соку. Його ягоди відразу виділяються жовто-зеленим забарвленням із темними крапками.

Аліготе - Сорти винограду для білого вина

Совіньйон блан

Дуже гармонійний і збалансований сорт не дуже вимогливий. Але важливо вчасно збирати врожай, інакше він втратить свої якості.

Совіньйон блан - Сорти винограду для білого вина

Мускат

Один із найдавніших сортів вирощували ще в Єгипті та Сирії. Високий вміст цукру та відмінний смак переважують його примхливість та примхливість до погодних умов.

Мускат - Сорти винограду для білого вина

Сорти винограду для червоного вина

Червоні вина завжди яскраві та насичені, багаті на природні антоціани та дубильні речовини. Вони корисні, містять багато антиоксидантів і, зрештою, просто дуже гарні!