Клематис (80 фото) – види, правильний догляд та вирощування

Клематис (80 фото): види та сорти, як доглядати

Розкішні клематиси чарують своїм багатим цвітінням та буянням фарб. Тому не дивно, що така пишна рослина часто стає центральним елементом багатьох декоративних садів. Але щоб цей представник флори радував численними квіточками і був здоровим, потрібно постаратися та підібрати відповідний вигляд, а також докласти зусиль у догляді!

Характеристика та застосування

Клематіс (ломонос) – назва цілого роду рослин із сімейства Лютикових. Це дерев’янисті або трав’янисті багаторічники, які ростуть здебільшого у північній півкулі, у помірній та субтропічній зонах. Їх можна зустріти на схилах пагорбів, степових луках, на урвищах та скелях, біля річок та у лісі.

Характеристика та застосування - Клематіс

На території Європи клематиси окультурили ще у далекому XVI столітті. А ось у Росії їх почали культивувати в оранжереях лише у ХІХ столітті. З того часу було виведено безліч різних сортів цієї рослини.

Використовуються ці прекрасні квіти для прикраси балконів та садів: прямостоячі клематиси – для одиночних або групових посадок на кам’янистому ґрунті та газонах; стелиться різновиди – для створення красивих бордюрів та покриття низьких садових трельяжів; лазячі клематиси – для озеленення пергол, альтанок, трельяжів, а також покриття стволів та високих стін.

Характеристика та застосування - Клематіс

Види клематису

Сьогодні шляхом гібридизації виведено понад 370 видів клематисів. Кожен з них по-своєму прекрасний і підходить для різного застосування з декоративною метою.

Клематіс Арманда

Дуже теплолюбний вид, родом з М’янми, В’єтнаму та Китаю. Ліана сягає довжини до 5 метрів. Має ніжне рожево-біле весняне цвітіння. Складно переносить зимівлю (витримує лише до -12 градусів), а тому її має сенс утримувати хіба що у зимовому саду.

Клематис Арманда - Види клематису
Клематис Арманда - Види клематису