Катарантус (60 фото) – види, посадка, догляд та вирощування

Катарантус (60 фото): види, посадка, догляд та вирощування

Можливо, ти вперше чуєш назву катарантус, але насправді це лише рожевий барвінок, тропічний гість Мадагаскару, який прижився у нас на підвіконнях або в саду. Щоправда, зараз їх уже виділили в окремий рід, але давня назва лишилася. Хочеш дізнатися більше? Тоді читай далі!

Загальна інформація

Катарантуси вражають своєю універсальністю та невибагливістю. У саду це чудовий сезонний однорічник, а в кімнаті – дивовижна прикраса будь-якої квартири. Ніжні квітки з 5 пелюсток із яскравою серединкою пофарбовані у всі відтінки рожевого.

У природному середовищі катарантус росте як багаторічник, так що встигає розростатися до 1,5 м. У наших широтах він набагато компактніший – близько 60 см. Культивують його вже кілька століть, і за цей час з’явилося багато декоративних сортів.

>

Потужна коренева система дозволяє рослині виживати за несприятливих умов, але потребує простору. Темне листя зі світлими жилками дуже витончене і красиве. Діаметр квіток коливається в середньому від 3 до 5 мм.

Загальна інформація

Види катарантуса

Існує близько 8 різновидів катарантусів, але в декоративних цілях культивують лише один – рожевий. На його основі вивели різні сорти та гібриди, і ми вже розібралися, які з них найпопулярніші!

Аристократ

У цього сорту дуже яскраві та великі квітки до 5 см у діаметрі. Це багаторічник, який можна сміливо висаджувати на літо до саду, а на зиму – переселяти до кімнати.

Аристократ

Кураж

Ніжнє біло-рожеве забарвлення миттєво привертає увагу. Це компактний кущик до 30 см, але він дуже вологолюбний навіть за мірками катарантусів.

Кураж