Чому жовтіє часник навесні: основні причини, що робити, чим підгодувати

Чому жовтіє часник навесні: причини, що робити

Вже чекаєш на такий корисний і багатий урожай після перших сходів зубків? Але раптом раптово часник жовтіє і чахне прямо в розпал весни? Не зрозуміло, у чому проблема, за що хапатися та що робити. Тому ми розібрали кілька найпоширеніших причин: від посадки до хвороб.

Основні причини

Головна причина – заморозки, адже часник дуже чутливий до температурних перепадів. Тому весняну посадку рекомендують відкласти до травня, коли тепло повністю устоїться. За цей час відкоригуй кислотність ґрунту, тому що підвищений рН також шкідливий.

Часник потребує рясного поливу, інакше він не тільки пожовкне, а й не виросте нормально. А надлишок вологи – це сприятливе середовище для грибка та інфекцій. Обов’язково стеж за кількістю калію та азоту – їх дефіцит теж призводить до пожовтіння. Зі шкідників найнебезпечніше для часнику цибулева муха і стеблова нематода.

Основні причини - Чому жовтіє часник навесні

жовтіє озимий часник

Висаджені рано озимі зубки до перших холодів встигають не тільки пустити коріння, а й видати перші пагони. А ніжні паростки не переносять зимові морози, так що навесні одразу зростатимуть чахлими, слабкими та болючими. Іноді розсаду можна відновити, але потрібен суворий режим поливу та підживлення.

Чому жовтіє озимий часник навесні

Часник жовтіє після заморозків

У наших широтах нікого не здивувати заморозками навіть наприкінці весни. Якщо з часником все було добре, але він зненацька почав жовтіти – проаналізуй погоду за останній тиждень. Швидше за все, там були нічні заморозки або просто різке похолодання. Згодом часник відновиться сам, але можеш скористатися стимуляторами зростання.

Часник жовтіє після заморозків - Що робити

Листя часнику жовтіють із кінчиків

Раніше навесні часник дуже чутливий до будь-яких зовнішніх впливів. Листя, що жовтіють із кінчиків – нормальна реакція на подразники та правильний сигнал, що потрібно перевірити умови.Ось кілька причин:

1. Як і всі рослини, молодий часник чутливий до світла, тому чахне в холодній тіні.

2. Розсада чуйно реагує на невідповідний ґрунт – просип грядки доломітовим борошном і перекопай ґрунт. Приготуй для поливу розчин із деревної золи – склянку на відро води.

3. Якщо навесні практично немає дощів, то долі полив грядок. У спеку часник потрібно поливати кожні п’ять днів, а в прохолодну – раз на півтора тижні.

4. Якщо на ділянці високо стоять ґрунтові води, скоригувати це добавками не вдасться. У такому разі рекомендуємо не витрачати сили та будувати високі грядки.

Листя часнику жовтіють із кінчиків - Що робити

Часник жовтіє і погано росте

Якщо часник чахне повністю, йому не вистачає поживних речовин. Головні компоненти для красивої та здорової розсади – калій, азот та меншою мірою магній.

1. Гранульований карбамід або комплексне добриво засип у міжряддя та присип грунтом. Багато пролий грядки водою, щоб добавки розчинилися і проникли вглиб.

2. Для поливу розведи ложку сечовини у відрі води на квадрат грядки – так корисні речовини швидше дістануться коріння.

3. Для поливу та обприскування використовуй настій кропиви та деревної золи. Це довше, але абсолютно екологічно і безпечно.

4.Пролий грядки настоєм коров’яку: піввідра на 10 літрів води та настояти пару днів. Перед використанням розведи концентрат 1:10.

5. Молоді пагони корисно обприскувати рано-вранці теплого, безвітряного дня. Для приготування препарату розведи чайну ложку сульфату калію у літрі води.

Чому часник жовтіє і погано росте

Листя часнику жовтіють через хвороби та шкідники

Якщо молоді пагони жовтіють нерівномірними плямами, скручуються, темніють або демонструють інші підозрілі симптоми – швидше за все, справа у хворобі або на грядці оселилися паразити.

1. Жовто-коричневі смуги – правильний симптом фузаріозу, який виникає через підвищену вологість. Використовуй марганцевий розчин та обов’язково знезаражуй ґрунт перед посадкою.

2. Жовті хаотичні плями з рудою – це симптом іржі, яка швидко поширюється з пагонів. Вона дуже швидко передається від рослини до рослини, тому потрібно дотримуватися відстані між зубками при посадці.

Листя часнику жовтіють через хвороби та шкідники - Що робити

3. Бліді жовто-зелені плями, що сіріють з часом, властиві для пероноспорозу. Це ще одне грибкове захворювання, запобігти якому допоможе обприскування фунгіцидами.

4. Листя жовтіє і гине, починаючи із зовнішніх пагонів, при ураженні білою гниллю.Це підступний грибок, який може зробити ґрунт непридатним для грядок на кілька років, тому важливо завжди ретельно знезаражувати посівний матеріал.

5. Часник жовтіє і гниє, якщо під його втечами облаштувала кладку цибулева муха. Її відлякують інсектициди, вуглеамонійна сіль та посадка моркви поблизу.

6. Нематода – дрібний стебловий хробак, який влаштовує кладки прямо в часниковій цибулині. Через пошкодження листя жовтіє буквально на очах. Профілактику нематоди починають ще з обробки посівного матеріалу.

Листя часнику жовтіють через хвороби та шкідники - Що робити

Листя часнику росте жовтими

Таке трапляється, якщо часник помилково занадто дрібно посадили. Через це він перемерзає ще під землею і викидає вже одразу жовте листя. Відновити такі рослини дуже складно, тому контролюй глибину ще при посадці, а озимі сорти мульчують на зиму перегноєм.

Листя часнику ростуть жовтими - Що робити