Чому жовтіє часник навесні: основні причини, що робити, чим підгодувати

Чому жовтіє часник навесні: причини, що робити

Вже чекаєш на такий корисний і багатий урожай після перших сходів зубків? Але раптом раптово часник жовтіє і чахне прямо в розпал весни? Не зрозуміло, у чому проблема, за що хапатися та що робити. Тому ми розібрали кілька найпоширеніших причин: від посадки до хвороб.

Основні причини

Головна причина – заморозки, адже часник дуже чутливий до температурних перепадів. Тому весняну посадку рекомендують відкласти до травня, коли тепло повністю устоїться. За цей час відкоригуй кислотність ґрунту, тому що підвищений рН також шкідливий.

Часник потребує рясного поливу, інакше він не тільки пожовкне, а й не виросте нормально. А надлишок вологи – це сприятливе середовище для грибка та інфекцій. Обов’язково стеж за кількістю калію та азоту – їх дефіцит теж призводить до пожовтіння. Зі шкідників найнебезпечніше для часнику цибулева муха і стеблова нематода.

Основні причини - Чому жовтіє часник навесні

жовтіє озимий часник

Висаджені рано озимі зубки до перших холодів встигають не тільки пустити коріння, а й видати перші пагони. А ніжні паростки не переносять зимові морози, так що навесні одразу зростатимуть чахлими, слабкими та болючими. Іноді розсаду можна відновити, але потрібен суворий режим поливу та підживлення.

Чому жовтіє озимий часник навесні

Часник жовтіє після заморозків

У наших широтах нікого не здивувати заморозками навіть наприкінці весни. Якщо з часником все було добре, але він зненацька почав жовтіти – проаналізуй погоду за останній тиждень. Швидше за все, там були нічні заморозки або просто різке похолодання. Згодом часник відновиться сам, але можеш скористатися стимуляторами зростання.

Часник жовтіє після заморозків - Що робити