Італійський розмір взуття. Порівняльна таблиця розмірів жіночого, чоловічого, дитячого взуття

Як правило, взуття з Італії володіє високою якістю, відрізняється елегантністю, але й коштує недешево. Тому цілком виправдане бажання заощадити і придбати вподобані туфлі, босоніжки або чоботи в інтернеті, тобто без можливості їх приміряти.

Щоб, купуючи італійське взуття в інтернет-магазині не помилитися з розміром — уточніть свій розмір і скористайтеся порівняльною таблицею для його перекладу в італійський

І нерідко, судячи з відгуків, куплена пара хороша у всьому, крім одного – вона трохи не потрапляє в розмір. Це дуже прикро, якщо доводиться повернути покупку, і дуже неприємно, якщо носити її все-таки можна, але без легкості і комфорту.

У чому відмінність італійського розміру взуття

Італійське взуття різноманітна і по дизайну, і по функціональності. Залежно від цього її розмір може практично відповідати, а може відрізнятися приблизно на 1 одиницю.

У більшості випадків італійська взуття тяжіє до маломерности. Тобто, для людини з 39  розміром, краще взяти італійський 40

Великі розміри чоловічого взуття можуть відрізнятися на кілька одиниць – для 40 підійде італійський 42, а для 44 – італійський 47.

На жаль, чіткої закономірності немає. Цьому багато в чому сприяє те, що взуттєве виробництво в Італії має солідну історію і традиції. З кількох тисяч процвітаючих сучасних фірм деякі існують більше 100 років.

На жаль, єдиного стандарту не існує, тому при покупці взуття без примірки імовірна помилка у визначенні розміру

Такі марки орієнтовані на власні стандарти і розміри, перевірені багаторічним досвідом і спираються на унікальні дані з анатомії та антропометрії. Ці стандарти часто відрізняються.

Що потрібно знати для визначення італійського розміру взуття

Перевести італійський розмір взуття на відповідний російський найпростіше, віднявши від італійського розміру одиницю. Це правило дієво при виборі взуття багатьох брендів. Але не всіх. Тому слід орієнтуватися на відповідність розміру довжині стопи.

Якщо мова йде про взуття певної марки, самий надійний спосіб – звернутися до розмірної таблиці на офіційному сайті компанії.

Крім довжини стопи, для підбору взуття без примірки, важлива її повнота (підйом або колодка). Для вибору високих чобіт або черевик також необхідно знати обсяг гомілки і обсяг ікри.

При купівлі чобіт або високих напівчеревиків потрібно зняти додаткові мірки, такі, як обсяг гомілки або ікри

На жаль, на більшості інтернет-ресурсів ці параметри рідко враховуються. Але якщо мова йде про покупку взуття в магазині для іншої людини (в подарунок або за замовленням) краще ними скористатися.

Цікавий факт! Будова стопи у різних народів Європи має відмінності. Пропорції її довжини, ширини, форми зводу, пальців, щиколоток і гомілок неоднакові. Тому німецька взуття істотно відрізняється від французької чи, приміром, югославською.

Різні стандарти спираються на різні анатомічні співвідношення. Іноді навіть правильно підібраний розмір італійського взуття не гарантує покупцеві повного комфорту.

Як правильно зняти мірки для визначення розміру взуття

Не варто довіряти мірками, які були зняті в минулому сезоні. Стопи – дуже чутлива і мінлива частина тіла. Навесні вони можуть бути більш витонченими, а влітку з-за схильності до набряків трохи лунати в ширину.

Взимку, напевно, потрібно врахувати щільний панчіх або теплий носок. Тому знімати мірки найкраще безпосередньо перед покупкою.

Довжина стопи

Довжина стопи вимірюється лінійкою або кравецьким сантиметром. Треба встати, спершись всією стопою на рівний паперовий аркуш, і максимально перенести вагу на вимірювану ногу (стопа під вагою стає довшим на 3-6 мм).

 

Окреслити контур стопи і виміряти відстань від виступаючого вперед пальця (це необов’язково великий) до краю п’яти. Потім рекомендується додати 2-3 мм для запасу і округлити результат в більшу сторону до 5 мм.

 

Повнота

Повнота – обхват головок плеснових кісток у найбільш широкому місці – вимірюється за допомогою сантиметра. Також потрібно всією стопою встати на підлогу і перенести на неї вагу тіла. Запас – 2-3 мм.

 

Обсяг гомілки та ікри

Обсяги гомілки та ікри вимірюються сантиметром в місцях з найбільшою випуклістю. Це теж треба робити стоячи з переносом ваги, щоб м’язи вимірюваної ноги були напружені.

 

Щоб мірки були максимально практичними необхідно врахувати:

  • Розмір правої і лівої стопи рідко збігаються. Тому знімати мірку потрібно з обох ніг і вибирати більшу.
  • Найточніша мірка стопи знімається в середині дня. До вечора стопа збільшується в обсязі на 5%, стає на 3 мм довше і додає 1 см в повноті. Практикою доведено, що взуття, куплене по ранковій міркою, до вечора тисне, а за вечірньою – вранці завелика.
  • Мірки з дитини знімаються так само, як і для дорослого.

Жіночий італійський розмір взуття: таблиця

Розмір жіночого взуття3434,5353636,53737,538394041У перекладі на італійську розмір34,5

3535

35,536

36,536,5

37,537

37,537,5

38,538,5

3939

39,540

40,541

41,542

42,5Стопа (см)2222,52323,52424,52525,52626,527

 

Чоловічий італійський розмір взуття: таблиця

Розмір чоловічого взуття38394041424344Відповідність італійського розміру38

39404244454647Стопа (см)2525,52626,52727,528

 

Дитячий італійський розмір взуття: таблиця

Італійський стандарт у виробництві дитячого взуття відповідає загальноєвропейській штихмассовой системі. У ній вказується розмір в штихах і визначається не довжиною стопи, а довжиною устілки (2/3 см = 1 штих).

Будьте обережні! Обов’язково слід користуватися таблицями відповідності, т. к. устілка довше стопи і при перекладі розміру в європейський можуть виникнути труднощі.

 

Для дітей грудного віку (до 1,5 років), купуючи взуття європейських виробників, орієнтуються на такі розміри:

17 розмір6 — 9 місяців18 розмір9 — 12 місяців19 розмір12 — 18 місяців

Для дітей постарше:

Стопа (см)12,713,314,314,615,615,916,817,117,818,1Розмір (EU)21222324252627282930

Для школярів:

Стопа (см)1919.52020.52121.52222.52323.52424.5Розмір (EU)333434.53535.5363737.53838.53940

Таблиця дитячих розмірів в прив’язці до віку і статі дитини

Як правильно вибрати взуття, щоб не помилитися з розміром

Купуючи взуття без примірки, можна зменшити ризик помилитися, якщо врахувати такі нюанси:

  • Після того, як італійський розмір взуття переведений, обов’язково потрібно врахувати повноту, інакше утворюються складки і заломи, а застібки і шви швидко зносяться. Якщо повнота не вказана, то на широку стопу краще взяти італійське взуття на 0,5–1 розмір більше.
  • Хутро всередині швидко мнеться і взуття стає більш вільною.
  • Взуття, зшита з натуральних матеріалів, з часом разнашивается (або її можна розтягнути) в ширину. Тому для шкіряних і особливо замшевих виробів, запас потрібно залишати мінімальний – бажано, щоб вони припадали точно по нозі.
  • Штучний матеріал розтягнути або розносити неможливо.
  • Ніяка взуття не разнашивается в довжину.

Найвірніший спосіб не помилитися при купівлі в інтернеті — знайти схожу модель в магазині, ретельно приміряти і запам’ятати розмір

У коментарях і на форумах досвідчені покупці часто дають просту пораду.

Якщо сподобалася взуття конкретної марки, найкраще знайти схожу модель в магазині, ретельно приміряти її, запам’ятати розмір і надалі при покупках орієнтуватися на нього.

Це самий надійний спосіб уникнути прикрих помилок і не заплутатися в різноманітності італійських стандартів і розмірних таблиць.

Купуючи взуття із зарубіжних інтернет-магазинів, необхідно правильно зняти мірки і перевести потрібний розмір. Це буде неважко зробити, якщо використовувати таблиці відповідності маркувань.

Будьте красиві!

Корисні відео-матеріали про те, як визначити свій італійський розмір взуття, відповідність розмірів одягу та взуття

Як правильно визначити свій розмір взуття:

Огляд моделей італійського взуття Фелліні:

Таблиця відповідності розмірів: