Голубика – сорти, догляд та вирощування (фото)

Голубочка: сорти, догляд та вирощування (фото)

Попит на лохину зростає з кожним роком, адже дивовижну ягоду нарешті розкуштували. Її цінують кулінари, косметологи та медики, а корисні речовини у ній зберігаються навіть після термообробки. Кількість вітамінів у лохини – одне з найбільших, а калорійність – мінімальна. Розповідаємо, як зайнятися вирощуванням самостійно, яким має бути догляд за голубиною та як підібрати ідеальний сорт!

Опис та характеристики

Деякі досі вважають, що чорниця та лохина – це одна ягода. І дійсно вони відносяться до одного роду разом з брусницею та журавлиною. У природному середовищі вона зустрічається переважно у Північній півкулі в Європі, Азії та Америці.

Колись вважалося, що лохина неїстівна і провокує сильні головні болі, за що вона отримала пару не самих поетичних назв – п’яниця чи дурника. Але насправді проблема у споконвічному сусіді лохини – багна.

Дика лохина виростає до метра і розростається в широчину, а ось домашня – витягується до 2 м і більше. Листя досить дрібне, з виразним восковим нальотом, який надає легкий голубуватий відтінок. Молоді пагони зелені, а ось старі – дерев’яні і покриваються бурою корою. Блідо-рожеві квітки зібрані по кілька штук, і ягоди потім ростуть так само.

Опис та характеристики - Чорниця

Сорта лохини

Голубику можна розділити на два великі види – звичайну дику та високорослу садову. На ділянках найчастіше висаджують саме садові сорти, які прийшли до нас із Америки. Спочатку вони підходили лише для теплих широт, але селекціонери вже давно вирішили цю проблему.

Клубниця Патріот

Старому сорту понад 40 років, і своєю популярністю він завдячує чудовій урожайності. При правильному відході з одного куща можна зібрати до 10 кг ягід.

Патріот - Сорти лохини