Голубика Патріот – опис сорту, догляд та посадка, відгуки

Голубика Патріот: опис сорту, догляд та посадка

Давно мрієш про густий чагарник ароматної лохини, але не знаєш, який же сорт таки вибрати? Що робити, коли всі описи давно прочитані, і на перший погляд таке привабливе? Досвідчені садівники практично одноголосно сходяться в одному: бери Патріот і не прогадаєш! А ми розповімо про особливості його посадки та догляду!

Опис та характеристики сорту

Патріот – американський сорт, виведений селекціонерами у 1976 році. Спочатку його використовували для зелених огорож і в ландшафтному дизайні, на смакові якості лохини оцінили тільки в кінці дев’яностих. І ось тепер це один із найпопулярніших сортів і в промисловості, і на дачах.

Ягоди сорту Патріот спочатку здаються трохи дивними – вони злегка сплюснуті, неоднорідного діаметру, із зеленою плямою у плодоніжки. Але всі сумніви йдуть на другий план після першої дегустації соковитих, солодких, щільних плодів.

Опис та характеристики сорту - Чорниця Патріот

Середньорослий кущ досягає у висоту 1,6 м, але частіше росте в межах 1,2-1,4 м.Він прямостоячий, але добре гілкується, тому дуже декоративний і з часом розростається у справжню кулю. Овальне листя Патріота має незвичний червонуватий відтінок, але в міру зростання зеленіє, а потім – світлішає.

У травні чагарник покривається великими кистями з блідо-рожевих квітів-дзвіночків. Густо розгалужена коренева система йде в ґрунт всього на 40 см, так що потребує дбайливого поводження. Максимальне плодоношення настає приблизно на п’ятий рік.

Май на увазі, що Патріот розквітає рано, тому в регіонах із надто сильними весняними заморозками можливі обмороження. Найбільші ягоди – перші, які можуть сягати 1,9 див у діаметрі. До кожного наступного збору вони дрібнішають, але це ніяк не позначається на смакових якостях.

Опис та характеристики сорту - Чорниця Патріот

Догляд за голубкою Патріот

У плані відходу Патріот дуже безпроблемний сорт, тому навіть у новачків не виникає з ним проблем. Жодних специфічних нюансів щодо інших сортів та лохини в цілому тут немає.

Температура

Найкраще плодоносить лохина Патріот за стандартної літньої температури близько +25 градусів. Але це зимостійкий сорт, придатний для регіонів із коротким літом.

Температура - Догляд за голубкою Патріот

Освітлення

Патріот віддає перевагу яскравому сонячному світлу, відкритим ділянкам і височинам. У тіні цей сорт набагато гірше плодоносить, а ягоди втрачають смакові якості. Крім того, потрібне хороше провітрювання, але без протягів.

Освітлення - Догляд за голубкою Патріот

Полив

Голубка Патріот любить вологість, але не переносить вогкість, постійно мокру землю та близьке залягання ґрунтових вод. Обов’язково зроби хороший дренаж, щоб волога не застоювалася, інакше буде складно уникнути грибка та гнилі. У сезон поливай кущі кілька разів на тиждень, щоб ґрунт був постійно вологим, але не заболоченим.

Полив - Догляд за голубкою Патріот

Грунт

Легкі та повітропроникні піщані або супіщані ґрунти – те, що потрібно для лохини Патріот. Головне – ґрунт має бути кислим, з pH мінімум від 4,5 до 6. Це основна вимога для гарного зростання лохини, і вона ж – не найзвичніша, адже в саду частіше доводиться розкислювати ґрунт, ніж навпаки.

Грунт - Догляд за голубкою Патріот

Підживлення

Голубика – той рідкісний випадок, де можна щедро використовувати кислі азотні добрива без золи або доломітового борошна. Половину комплексу внеси на початку весни, а другу розділи на дві частини – безпосередньо перед цвітінням та перед формуванням зав’язей. Від органіки рекомендуємо відмовитись, тому що вона не надто підходить для лохини.

Підживка - Догляд за голубкою Патріот

Розмноження

Голубику Патріот розмножують живцюванням з молодих міцних пагонів. А ось із відведеннями складніше – при сприятливому розкладі вони швидше укорінюються, але загалом ефективність методу нижча. У будь-якому випадку завжди використовуй стимулятори, тому що саме укорінення – найбільша складність у догляді за голубкою.

Розмноження - Догляд за голубкою Патріот

Запилення

Патріот відноситься до сортів, що самозапиляються, так що його можна вирощувати окремо. Але, як це властиво для лохини в цілому, найкращі врожаї виходять при перехресному запиленні. Для цього поблизу має рости кілька сортів, які цвітуть одночасно.

Опилення - Догляд за голубкою Патріот

Обрізка

Сорт Патріот схильний до регулярного загущування та перевантаження врожаєм. Через це чагарнику постійно не вистачає поживних елементів, а ягодами – місця. Щоб урожай не дрібнішав і не слабшав, потрібне регулярне інтенсивне обрізання приблизно з третього року, а санітарно-косметична – вже з першого.

Обрізка - Догляд за голубкою Патріот

Збирання врожаю

Перші великі ягоди Патріота є досить делікатними, тому їх краще збирати вручну. А ось усі наступні партії вже нормально переносять механізоване прибирання. Збирання врожаю припадає на середину липня, і врожайність дорослих кущів варіюється від 6 до 9 кг.

Збір урожаю - Догляд за голубиною Патріот

Зимівка

За різними свідченнями, кущ не мерзне за температури від -30 до -40 градусів. Але якщо зими у твоєму регіоні безсніжні, рекомендуємо утеплити чагарник лапником, кукурудзою або агротекстилем.

Зимівка - Догляд за голубкою Патріот

Посадка лохини Патріот

Голубику Патріот найкраще висаджувати ранньою весною, тому що восени для неї буває занадто холодно. При посадці розправ кореневище і розклади його на пару сантиметрів нижче рівня, який був у контейнері. Обов’язково мульчируй прикореневу зону для захисту та живлення коріння.

Для рослого чагарника потрібна яма приблизно 80х80х50 см, або ж широка траншея для масової посадки. Залишай між саджанцями мінімум 1,5 м, а між рядами – всі 3. Розсаду можна ущільнити, але тоді знадобиться значно більше добрив, і в цілому це актуально лише для промислових посадок.

Посадка лохини Патріот

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Голубка Патріот практично не хворіє, як і решта селекційних сортів. Вона на генетичному рівні стійка до фітофторозу, грибка та кореневої гнилі. Для профілактики від шкідників та грибка достатньо провести сезонне обприскування пестицидами.

Листя та квіти лохини поїдають травневі жуки, а коріння – їх личинки. Попелиця, кліщі та гусениця не так часто селяться на ягодах, особливо – на оброблених. Якщо не прибирати старі гілки, можуть з’явитися паразити деревини. Отже, головне – вчасно проводити санітарну обробку, збирати падалицю та мульчувати ґрунт.

Боротьба зі шкідниками та хворобами - Голубика Патріот