Голубика Патріот – опис сорту, догляд та посадка, відгуки

Голубика Патріот: опис сорту, догляд та посадка

Давно мрієш про густий чагарник ароматної лохини, але не знаєш, який же сорт таки вибрати? Що робити, коли всі описи давно прочитані, і на перший погляд таке привабливе? Досвідчені садівники практично одноголосно сходяться в одному: бери Патріот і не прогадаєш! А ми розповімо про особливості його посадки та догляду!

Опис та характеристики сорту

Патріот – американський сорт, виведений селекціонерами у 1976 році. Спочатку його використовували для зелених огорож і в ландшафтному дизайні, на смакові якості лохини оцінили тільки в кінці дев’яностих. І ось тепер це один із найпопулярніших сортів і в промисловості, і на дачах.

Ягоди сорту Патріот спочатку здаються трохи дивними – вони злегка сплюснуті, неоднорідного діаметру, із зеленою плямою у плодоніжки. Але всі сумніви йдуть на другий план після першої дегустації соковитих, солодких, щільних плодів.

Опис та характеристики сорту - Чорниця Патріот

Середньорослий кущ досягає у висоту 1,6 м, але частіше росте в межах 1,2-1,4 м.Він прямостоячий, але добре гілкується, тому дуже декоративний і з часом розростається у справжню кулю. Овальне листя Патріота має незвичний червонуватий відтінок, але в міру зростання зеленіє, а потім – світлішає.

У травні чагарник покривається великими кистями з блідо-рожевих квітів-дзвіночків. Густо розгалужена коренева система йде в ґрунт всього на 40 см, так що потребує дбайливого поводження. Максимальне плодоношення настає приблизно на п’ятий рік.

Май на увазі, що Патріот розквітає рано, тому в регіонах із надто сильними весняними заморозками можливі обмороження. Найбільші ягоди – перші, які можуть сягати 1,9 див у діаметрі. До кожного наступного збору вони дрібнішають, але це ніяк не позначається на смакових якостях.

Опис та характеристики сорту - Чорниця Патріот