Ехінацея (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Ехінацея (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Все навколо чули про користь ехінацеї для здоров’я та імунітету. Але що ми знаємо про цю рослину загалом? Чи знаєш ти, чому ехінацею так люблять шанувальники декоративного садівництва? А ми вже з’ясували!

Загальна інформація

Ехінацея відноситься до айстрових, як і більшість інших квітучих рослин з такими характерними суцвіттями-корзинками. До нас вона потрапила з Північної Америки, але вже зараз вона поширена у всьому світі. Описали її майже 300 років тому, і з того часу ехінацею вирощують у лікувальних та декоративних цілях.

Ехінацея – це трав’янистий багаторічник з тонкими високими стеблами до 1,5 м. У неї широке зазубрене листя овальної форми та великі суцвіття з яскравих рожевих, білих або червоних язичкових квіток. А серединка – темна та об’ємна. Цвіте ехінацея з липня до осені.

Загальна інформація

Види ехінацеї

У роді ехінацеї лише 9 основних ботанічних видів. Найпоширеніша з них – ехінацея пурпурна, але ми розповімо ще про кілька!

Пурпурна ехінацея

Лікарська рослина із простими прямими стеблами висотою до 100 см.Іноді вона витягується ще вище – до 1,5 м. У неї потужна коренева система, широколанцетове листя та великі суцвіття-кошики до 12 см у діаметрі.

Пурпурна ехінацея

Дивна ехінацея

У ній дивно все: порожні стебла, загорнуті вниз пелюстки і незвичайний відтінок овального листя. Водночас це один із найвитриваліших видів, який легко адаптується до будь-якого клімату.

Дивна ехінацея

Бліда ехінацея

Цей дуже високий вигляд, який виростає до 1,5 м за сприятливих умов. Листя та пагони відливають сірим відтінком. Діаметр рожевих або бузкових квіток – до 6 см.

Бліда ехінацея