Енотера (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Енотера (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Енотера давно стала улюбленицею садівників у наших широтах завдяки її фантастичній невибагливості, яскравому цвітінню та стійкому аромату. Вона швидко розростається, має великі квітки і має десятки сортів різних кольорів – суцільні переваги!

Загальна інформація

У енотери багато різних назв – онагра, вечірня троянда, ослинник. Рід дуже великий і великий, представлений трав’янистими та кустарними формами. У природі енотера поширена в Європі та Америці.

Висота кореневищного багаторічника коливається від 30 до 120 см. Залежно від сорту діаметр квіток доходить до 8 см. Листя буває абсолютно будь-якими – простими, лопатевими або розсіченими.

Більшість видів енотери розпускається ввечері і цвіте до полудня. Після цього бутони-одноденки відмирають, а їм на зміну приходять нові. Цвітіння триває хвилями з початку літа до вересня.

З насіння енотери виробляють цінну косметичну олію. Її настій широко застосовується у народній медицині. А в давнину існував міф, що якщо дика тварина понюхає облиту вином енотеру – його буде простіше приручити.

Загальна інформація

Види енотери

Є багато декоративних сортів різних відтінків, але їх можна розділити на великі категорії. Саме це ми й зробили!

Великоцвітна енотера

Найпопулярніший декоративний вид з яскравими та великими бутонами. Це високий сорт з високими пагонами до 2 м. Найчастіше сюди відносяться сорти жовтих відтінків.

Великоцвітна енотера

Безстебельна енотера

Компактний трав’янистий багаторічник з листовими розетками та великими білими квітками. Безстебельна енотера добре поєднується з іншими ґрунтопокровними рослинами.

Безстебельна енотера