Бальзамін (70 фото) – посадка та догляд, вирощування, види

Бальзамін (70 фото): посадка та догляд, вирощування

Витончений, акуратний і невибагливий бальзамін з’явився в Європі в кінці 16 століття і з тих пір став однією з найпопулярніших рослин у світі. Якщо ти любиш домашні квіти та клумби, тебе напевно не оминула ця лихоманка! Хоча в природі бальзамін поширений в Африці та Азії, він добре вживається в інших широтах. А ми розповімо тобі, як правильно його доглядати!

Загальна характеристика

У народі бальзамін має кілька прізвиськ: недоторка – тому що насіннєві коробочки лопаються від найлегшого дотику. Або Ванька мокрий – тому що на кінцях листя після поливу залишаються крапельки води, які потім наче зацукровуються. Вогником квітка прозвали за її яскраві червоні, червоні та рожеві квіти, які зустрічаються властиві більшості сортів.

Квітка розростається від маленьких витончених кущиків до 50 см, залежно від сорту. У нього м’ясисте сильне стебло і таке ж листя з хвилястими краями і бронзовим або червонуватим відливом.

Квіти ховаються в пазухах між листям і радують різноманітністю колірного спектру – особливо сучасні гібридні види. Вони бувають оранжевими, білими, ліловими, плямистими або смугастими.Яскраве забарвлення вигідно виділяється на тлі насиченого темного листя, а цвісти бальзамін може цілий рік – не дарма його прозвали вічноцвітом.

Загальна характеристика - Бальзамін

Види бальзаміну

У природі існує безліч видів бальзаміну: одно- та багаторічні, трав’янисті та напівчагарники, різнокольорові та однотонні, звичайні та махрові. Всі вони об’єднані у велике однойменне сімейство, яке чудово почувається і в квартирах, і у відкритому грунті.