Декоративні подушки своїми руками (95 фото) – красиві ідеї та викрійки, майстер-клас

Декоративні подушки своїми руками (95 фото)

Красиві та оригінальні аксесуари вдихають життя навіть у найнудніші інтер’єри. А аксесуари ручної роботи ще й роблять їх унікальними, адже двох однакових речей просто не існує. Думаєш, це дуже складно та дорого? Готові посперечатися! Адже один із найпрактичніших та універсальних аксесуарів – декоративні подушки – ти легко можеш зробити самостійно.

Види декоративних подушок

Найпоширеніші подушки в будинку – це звичайні дивані. Але на практиці вибір набагато більший: фігурні мало чим відрізняються від м’яких іграшок ручної роботи, плоскі прямокутні і квадратні відмінно укладаються на стільці, а м’які і різнорозмірні ідеальні для ліжка.

Подушки для декору можуть бути круглими, овальними, витягнутими, у формі валиків, метеликів, сердець, літер, квітів – не обмежуй свою фантазію! Для пошиття чохлів вибирай щільні та зносостійкі тканини: оксамит, атлас, джинсу, шкіру, парчу, бавовну, льон, мішковину. Для прикрас підійдуть пензлики, мережива, оборки, затискачі, складки, рюші.

Види - Декоративні подушки своїми руками

Вибір наповнювача

Набити подушку можна чим завгодно, але далеко не всі матеріали будуть практичними та зручними в експлуатації. Розглянемо найпопулярніші:

– Вата дешева, але важка, звалюється грудками і погано розподіляється;
– Синтепон – популярний і недорогий, але теж збивається при довгій експлуатації;
– Пух і пір’я – потенційні алергени, яких складно доглядати ;
– Холлофайбер – універсальний, легкодоступний та практичний;

Вибір наповнювача - Декоративні подушки своїми руками
– Поролон не підійде для повсякденних подушок, але для аксесуарів його цілком достатньо; br />- Гречане лушпиння – один з найекологічніших наповнювачів;
– Всілякі трави підійдуть для створення ароматичних подушок.

Вибір наповнювача - Декоративні подушки своїми руками