Чим і як знезаразити ґрунт перед посадкою: найкращі способи

Чим і як знезаразити ґрунт перед посадкою

Всі знають, що рослини потрібно удобрювати, а ось знання про те, що перед посадкою потрібно знезаразити ґрунт, зазвичай приходять уже з досвідом. Але саме якість і склад грунту безпосередньо впливають на цвітіння та врожай. Протягом року в ньому формуються ідеальні умови для життя бактерій та мікроорганізмів, і не всі з них корисні. Розповідаємо, чим та як вирішити проблему!

Навіщо знезаражувати ґрунт?

Якщо знехтувати дезінфекцією, у землі активно розмножуються патогени, грибки, пліснява, нематоди та інші паразити. Розсада важко приживається, а майбутній урожай буде скупим і бідним. У знезараженому ґрунті менше ростуть бур’яни і не так розводяться шкідники, тому можна скоротити кількість обробок у майбутньому. Саджанці краще вбирають поживні речовини, ростуть швидше та здоровіше.

Навіщо знезаражувати ґрунт перед посадкою

Найкращий час для знезараження

Стежити за станом землі потрібно весь рік, але дійсно комплексно обробити її вийде лише навесні, коли ґрунт уже прогрівається, але в ньому ще мінімум посадок. Так можна сміливо вносити спеціальні антисептики та не турбуватися, що вони знищать розсаду. Тільки дочекайся, коли сніг остаточно розтане.

Найкращий час для знезараження ґрунту

Народні засоби

Ці методи прості, ефективні та екологічні, тому в більшості ідеально підходять для посадки насіння. Температурна обробка передбачає, що треба впливати на ґрунт безпосередньо, а прямо на ділянці це проблематично. А ось посадка сидератів підходить для підготовки грядок.

Заморожування

Загорни ґрунт у мішок із натуральної дихаючої тканини та винеси його на вулицю на мороз (від -10 градусів) або склади у морозилку на 5 днів. Після цього поклади її на тиждень у тепло, щоб усі шкідники та личинки активізувалися, і повтори процедуру щонайменше два рази.

Заморозка - Як знезаразити ґрунт перед посадкою