Балдахін на дитяче ліжечко (65 фото): види, як зробити і пошити своїми руками

Балдахін на дитяче ліжечко (65 фото): види, як пошити

Кожна мама дбає, щоб у її чада було все найкраще. Балдахін на дитяче ліжечко – це не забаганка і не розкіш, а цілком функціональне рішення. Він захищає малюка від комах, випадкових протягів, яскравого та різкого світла, пилу з вікон. Дитина завжди буде під захистом у своєму маленькому та затишному особистому просторі. А ми розповімо, як втілити цю ідею у життя!

Вибір тканини для дитячого балдахіну

Щільні тканини краще захищають дитину, у тому числі – від шуму та холоду. Це хороший вибір, якщо дитяче ліжечко стоїть у батьківській спальні: можна займатися своїми справами та не турбувати малюка. Легкі тканини – повітряніші, не такі громіздкі, не так сильно притягують пил.

Ситець

Ситець – найпростіший і бюджетний, але при цьому комфортний для маленьких дітей варіант. Саме з нього найчастіше шию легкий одяг для новонароджених, адже він повністю гіпоалергенний та екологічний. Це абсолютно безпечна тканина, яка не викликає роздратування, дихає і має гарну гігроскопічність. Забарвлення ситцю можуть бути абсолютно будь-якими, з різноманітними візерунками та принтами.

Мінус ситцю – його недовговічність, що є актуальним для балдахіна, який потрібно регулярно прати.Періодично його доведеться міняти на новий, але це навряд чи буде накладним за рахунок дешевизни полотна.

Ситець - Балдахін на дитяче ліжечко

Тонкий льон

Повіками лляну тканину наділяли сакральними та цілющими властивостями, використовували для лікування хвороб та захисту. І зараз це одна з найбільш екологічних, безпечних та натуральних тканин. Вона чудово пропускає повітря, зберігає прохолоду навіть у спекотний день, легко відводить вологу та швидко сохне.

Льон дорожчий за ситце, але він набагато більш зносостійкий за рахунок природної структури волокна. Навіть у давнину без делікатних режимів пральних машин довго вдавалося зберігати його структуру та властивості. Але для балдахіна потрібно правильно підібрати полотно, щоб воно було досить тонким та легким.

Тонкий льон - Балдахін на дитяче ліжечко