Бакопа (60 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Бакопа (60 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Бакопа – дуже оригінальна та декоративна рослина для втілення будь-яких дизайнерських ідей. Озеленення ставків, почвопокровний килим, ефектні ампельні композиції – що ще може бути настільки універсальним? Познайомимося з цією диковинкою докладніше!

Загальна інформація

Бакопу ще називають сутерою, і ця трав’яниста рослина з прямими або частіше повзучими стеблами. Деякі багаторічні сорти дерев’яніють з часом. Пагони бакопи густо вкриті невеликим яскравим листям, сік якого пахне цитрусами. Вся зелена частина може мати легкий опушення.

Рід бакопи дуже різноманітний. У ньому є справжні сукуленти, які легко переносять посуху і запасають воду в м’ясистому листі. А є вологолюбні види, які можуть зростати у воді і навіть використовуються для озеленення водойм або акваріумів.

Загальна інформація

Види бакопи

У роді налічується близько 60 видів та ще більше гібридів. Здається, за будь-яких умов знайдеться своя ідеальна бакопа.Адже не дарма її вирощують скрізь: від саду до акваріумів!

Ампельна бакопа

Многолітник з довгими пагонами, які гарно звисають із підвісних та високих вазонів. Стебла густо вкриті невеликим, але яскравим листям. Але ампельна бакопа цвіте настільки пишно, що в сезон їх майже не видно за бутонами.

Ампельна бакопа

Каролінська бакопа

Вологолюбний багаторічник із прямими стеблами до 30 см у висоту. Світло-салатове листя на сонці набуває помаранчевого або червоного відтінку. Каролінська бакопа цвіте дрібними синіми квітками.

Каролінська бакопа

Бакопа Моньє

Невибаглива вологолюбна рослина чудово почувається на болотах і навіть у воді. Її пружне сидяче листя нагадує листя сукуленту. Колір бакопа Моньє білими, блакитними або рожевими дзвіночками.

Бакопа Монье