Бакопа (60 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Бакопа (60 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Бакопа – дуже оригінальна та декоративна рослина для втілення будь-яких дизайнерських ідей. Озеленення ставків, почвопокровний килим, ефектні ампельні композиції – що ще може бути настільки універсальним? Познайомимося з цією диковинкою докладніше!

Загальна інформація

Бакопу ще називають сутерою, і ця трав’яниста рослина з прямими або частіше повзучими стеблами. Деякі багаторічні сорти дерев’яніють з часом. Пагони бакопи густо вкриті невеликим яскравим листям, сік якого пахне цитрусами. Вся зелена частина може мати легкий опушення.

Рід бакопи дуже різноманітний. У ньому є справжні сукуленти, які легко переносять посуху і запасають воду в м’ясистому листі. А є вологолюбні види, які можуть зростати у воді і навіть використовуються для озеленення водойм або акваріумів.

Загальна інформація

Види бакопи

У роді налічується близько 60 видів та ще більше гібридів. Здається, за будь-яких умов знайдеться своя ідеальна бакопа.Адже не дарма її вирощують скрізь: від саду до акваріумів!

Ампельна бакопа

Многолітник з довгими пагонами, які гарно звисають із підвісних та високих вазонів. Стебла густо вкриті невеликим, але яскравим листям. Але ампельна бакопа цвіте настільки пишно, що в сезон їх майже не видно за бутонами.

Ампельна бакопа

Каролінська бакопа

Вологолюбний багаторічник із прямими стеблами до 30 см у висоту. Світло-салатове листя на сонці набуває помаранчевого або червоного відтінку. Каролінська бакопа цвіте дрібними синіми квітками.

Каролінська бакопа

Бакопа Моньє

Невибаглива вологолюбна рослина чудово почувається на болотах і навіть у воді. Її пружне сидяче листя нагадує листя сукуленту. Колір бакопа Моньє білими, блакитними або рожевими дзвіночками.

Бакопа Монье

Строкаті бакопа

Мабуть, найкапризніший і найвибагливіший вид з усіх, але водночас дуже декоративний. Сегментоване листя формую своєрідну «спідницю». Наземна частина ряболистої бакопи цвіте ніжними блакитними квітками.

Строкалиста бакопа

Бакопа Зальцмана

Ще один прямостоячий вид із щільним попарним листям. А ось забарвлення бакопи повністю залежить від регіону та умов, у яких воно зростає, що періодично призводить до плутанини навіть серед досвідчених квітникарів.

Бакопа Зальцмана

Австралійська бакопа

Одна з найдрібніших різновидів у своєму роді, австралійська бакопа росте прямо в товщі води. У неї дуже тонкі пагони та дрібні листочки – не більше 1,5 см. Зацвітає лише надводна частина.

Австралійська бакопа

Низкоросла бакопа

Селекційна група компактних сортів з пагонами максимум до 15 см, але при цьому з широким і досить великим листям. У низькорослої бакопи розвитку коренева система, вона швидко розростається та легко розмножується.

Низькоросла бакопа

Догляд за бакопою

Вирощування бакопи трохи специфічне через різноманітність її різновидів.Тому ми зібрали загальні рекомендації, але насамперед радимо з’ясувати потреби конкретно твого сорту!

Температура та освітлення

Бакопа віддає перевагу теплу, і оптимальна температура влітку для неї – від +18 до +24 градусів. При вирощуванні в акваріумірекомендуємо взимку понизити температуру до +12 градусів. Бакопа віддає перевагу помірному сонячному світлу вранці та ввечері.

Температура та освітлення

Полив

Бакопе обов’язково потрібний рясний щоденний полив. Звичайно, це не стосується різновидів, які вже живуть у воді. Гарячим сухим літом поливати бакопу можна двічі – рано-вранці і пізно ввечері. Крім того, не завадить обприскування для рівномірної вологості.

Полив

Грунт

Бакопе потрібний легкий родючий ґрунт, в ідеалі – слабокислий. Тому при висадці у відкритий ґрунт рекомендується підняти його кислотність та розбавити торфом.

Грунт

Добрива та підживлення

У період активного зростання бакопа дуже чуйно реагує на підживлення. Особливо їй потрібен азот, а ось під час формування бутонів обов’язково додай трохи фосфору. Добрива вносяться під час поливу раз на 1,5 тижня.

Добрива та підживлення

Обрізка

Бакопу можна сміливо обрізати для формування гарної посадки. При необхідності знімай зайву довжину і прищипувати пагони для гіллястості. Крім того, потрібна санітарна обрізка, щоб позбутися хворих та старих стебел.

Обрізка

Зимівка

Бакопа не здатна зимувати на вулиці, тому що вона замерзає при тривалих морозах. Хоч короткі похолодання навіть до -5 градусів їй не страшні. Тому ампельні садові рослини взимку краще занести до приміщення та залишити при температурі від +8 до +15 градусів. Ґрунтопокривні садові сорти вирощують як однорічники.

Зимівка

Посадка та розмноження

Насіння бакопи висівають на початку березня, не заглиблюючи в ґрунт, тому що їм потрібно якомога більше світла. Оптимальна температура для пророщування – приблизно +22 градуси. Обов’язково обприскуй розсаду та використовуй плівку до появи сходів. Це приблизно 2 тижні.

У травні можна пересадити бакопу в сад. За кілька тижнів до цього почні поступово загартувати рослину. Пересаджують бакопу виключно делікатною перевалкою, тому що у неї дуже чутливе коріння. Відстань між кущиками – від 15 см.

Черенки більшості видів також можна укорінити у воді або легкому грунті.Якщо використовуєш субстрат, стеж, щоб він ніколи не пересихав. Більше ніяких складнощів немає, тому що укорінюється бакопа дуже легко та швидко.

Посадка та розмноження

Шкідники та хвороби бакопи

Найчастіше бакопа страждає від борошнистої роси. Листя і пагони покриваються білим нальотом, жовтіють і відмирають. Важливо якнайшвидше прибрати всі заражені частини рослини та обробити її фунгіцидами. А потім скоротити полив і не мочити листя. В кімнатних умовах потрібно додатково забезпечити хороше провітрювання та покращити дренаж.

Тонке павутиння на листі – головний симптом появи павутинного кліща. Клейкі крапельки та деформація листових пластин свідчать про попелиця. Крім того, бакопу вражає білокрилка. Якщо шкідників мало, вистачить обробки мильним розчином або настоєм тютюну та запашних трав. В інших випадках краще відразу скористатися інсектицидами.

Шкідники та хвороби бакопи

Бакопа – фото

А щоб наочніше продемонструвати, наскільки різноманітною та ефектною може бути бакопа, ми зібрали велику добірку фотографій!

Бакопа - фото
Бакопа – фото
Бакопа - фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото
Бакопа – фото