Бадан (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Бадан (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Житель кам’янистих регіонів, невибагливий бадан чудово прижився у всій Росії від півдня до півночі. Його люблять за велике листя, яскраві об’ємні суцвіття і здатність фантастично розростатися в будь-яких умовах. А ще – за абсолютну відсутність примх під час догляду. Так що бадан підходить навіть садівникам-початківцям!

Загальна інформація

Бадан – багаторічна трав’яниста рослина з великого сімейства камнеломкових. До речі, він має і більш романтичну народну назву – берегиня. Зустрічаються однорічні та багаторічні сорти.

У бадану дуже ефектне шкірясте листя, зібране в пишні присадкуваті розетки. Горизонтальне кореневище може розростатися до 35 см завширшки, тому врахуй це при посадці. Суцвіття-мітелки зібрані з витончених білих, рожевих і червоних бутонів, що нагадують келихи. Розквітає бадан до початку літа, і одне пишне суцвіття може налічувати понад 100 бутонів.

Деякі різновиди бадану використовують у народній медицині і навіть готують чай із листя. У нього виражені антибактеріальні та кровоспинні властивості, а крім того, його використовують для лікування серцево-судинних та респіраторних захворювань.

Спільна інформація

Види бадану

Існує близько десятка видів бадану, не рахуючи численних гібридів і підсортів, але не всі з них культивують у декоративних цілях. Рекомендуємо звернути увагу на ці різновиди!

Толстолистий бадан

Мабуть, найневибагливіший і морозостійкий вид з м’ясистим соковитим листям. У поєднанні із рожевими квітками здається, що вони відливають бронзою.

Толстолистий бадан

Бадан Стречі

У природі це високогірний сорт, який зараз можна назвати реліктовим. Росте листя витягується до 10 см, а розквітає він у липні. Деякі сорти можуть змінювати колір пелюсток під час цвітіння.

Бадан Стрічі