Жимолість (80 фото) – види, вирощування та догляд

Жимолість (80 фото): види, вирощування та догляд

Красочний, витончений і усипаний ягодами жимолість можна зустріти практично в будь-якому саду. Вона плодоносна, довговічна, невибаглива і красива, тому тішить і квітникарів, і любителів зібрати врожай. Чи знаєш ти, що насправді видів жимолості набагато більше, ніж може здатися? І що за її допомогою можна створювати справжні декоративні ландшафтні композиції? А ми вже готові розповісти, як це зробити та на що звернути увагу!

Загальна характеристика

У природному середовищі жимолість поширена практично у всіх районах Північної півкулі. Лише на території Росії росте понад 50 видів, приблизно третина з яких – із їстівними плодами.

Різні сорти істотно відрізняються між собою: це кущі, що прямостоять і кучеряві, повзучі ліани, низькі маленькі кущі. Під час цвітіння всі вони усипані численними яскравими квітами у головчастих суцвіттях. Найпоширеніші відтінки – рожевий, білий, жовтий та червоний, а плоди – червоні, оранжеві, жовті та сині.

Загальна характеристика - жимолість

Види жимолості

У світі існує понад 200 видів жимолості, причому всі вони відрізняються зовнішнім виглядом, ароматом та смаком плодів. У садах найчастіше вирощують кілька десятків із них.

Жимолість татарська

Листопадний витончений 3-метровий чагарник густо всипаний невеликими білими або рожевими квітами. Це красива декоративна рослина та популярний медонос у південно-східних регіонах та передгір’ї Алтаю. Дрібні плоди примітні своїм вогненним червоно-оранжевим кольором, а ось на смак – гіркі та неїстівні.

Жимолість татарська - Види жимолості

Жимолість кучерява

У Європі цей сорт з’явився понад сто років тому, і з того часу його активно використовують для оформлення альтанок та огорож. Це високий кучер, що в’ється, який піднімається до 6 метрів і весь усипаний великим яйцеподібним листям темного зеленого кольору.

Вижуча жимолість цвіте великими жовто-червоними квітами до 5 см із сильним солодким ароматом. Вона дуже яскрава і декоративна, за що цінується квітникарів. Її великі соковиті плоди, хоч і вважають неїстівними, прикрашають густий і пишний чагарник яскравими червоними ягодами.

Жимолість кучерява - Види жимолості