Хвороби винограду – описи з фотографіями та способи лікування

Хвороби винограду: описи з фото та способи лікування

Специфіка догляду за виноградником суттєво відрізняється від будь-якої іншої посадки. Але одне залишається незмінним: навіть за бездоганних умов утримання винограду не застрахований від інфекцій. Важливо зустріти проблему підготовленим, тому ми зібрали добірку найпоширеніших хвороб винограду з описами та фотографіями, а заразом дізналися найкращі способи лікування!

1. Мілдью

За незвичною назвою ховається грибкова хвороба, яку садівники прозвали хибною борошнистою росою. Спочатку листя винограду жовтіють, потім – поступово покриваються ніби жирними плямами. При високій вологості зі зворотного боку пластини поростають білим пухнастим нальотом – це грибниці, які й поширюють суперечки.

Імунітету до мілдью у звичних нам сортів винограду не існує, тим більше грибок може з’явитися кілька разів за сезон. Для профілактики до цвітіння використовуй Бордоську рідину, Арцерид, Поліх або подібні препарати. Протягом усього літа раз на тиждень обприскуй листя настоєм із кілограма деревної золи. Розвиток мілдью також добре гальмує посадка кропу в міжряддях.

Мілдью - Хвороби винограду, опис з фото та лікування

2. Сіра гнилизна

Цей грибок віддає перевагу прохолодним дощовим дням, і розмножується в таких умовах за лічені доби. Листя і пагони винограду стрімко покриваються сірим нальотом, а ягоди, що сформувалися, морщаться, темніють і гниють.

Для профілактики хвороби потрібна обробка сірковмісними фунгіцидами або препарати проти мілдью. Для обприскування раз на півтора тижні розводь 1 мл аптечного йоду в літрі води.

Сіра гнилизна - Хвороби винограду, опис з фото та лікування

3. Кисла гнилизна

Це бактеріальне захворювання, яке провокують оцтові бактерії. Його легко впізнати по характерному запаху і тому, що уражені лози приваблюють всіх комах у окрузі. Ягоди стрімко рудіють, гниють та лопаються.

Ушкоджені ягоди потрібно повністю видалити та знищити. Оброби виноград Бордоською рідиною, Фітовермом або спеціальними хімікатами. Часто бактерії розносять комахи, тому використовуй інсектициди та приманки. Є дуже ефективні препарати на основі сірки у вигляді порошку для припудрювання.

Кисла гнилизна - Хвороби винограду, опис з фото та лікування